O Koziołku Matołku słyszał chyba każdy, niezależnie od wieku. To jedna z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci.
Mieczyki nie lubią zimnej, nasączonej wodą ziemi. Bulwy posadzone do takiej gleby mogą zgnić lub złapać później chorobę wirusową.
Słodkości Koła Gospodyń Wiejskich w Kiełbasinie kuszą nie tylko mieszkańców sołectwa. Przedstawiamy kobiety, którym nie brakuje kulinarnych umiejętności, pomysłów i dobrej energii.
Polodowcowy krajobraz i przyrodnicze atrakcje na Szlaku Piastowskim w Wielkopolsce. Wędrując, można wspomnieć legendy o Lechu, Czechu i Rusie i zajść na teren prastarego grodziska.
Sprawy dotyczące wojska, uzbrojenia i obronności to „działka” mojego wspaniałego kolegi red. Romana Laudańskiego. Nie wkraczałabym na Jego „podwórko”, gdyby nie słowa ministra obrony Antoniego Macierewicza.
Rozmowa z dr Sławomirem Sadowskim, politologiem z UKW w Bydgoszczy o armii i bezpieczeństwie kraju.
Rozmowa z Anną Jurksztowicz, wokalistką, producentką muzyczną, autorką książki kulinarnej „IQuchnia, czyli jak inteligentnie jeść i pić”.
Rozmowa z Włodzimierzem Kowalewskim, autorem książki, którą pokochali nie tylko ciechocinianie. Na jej podstawie powstał film „Excentrycy...”.
Policja nie opłaca AC radiowozów. A kierowcy ubezpieczają się sami. Większość tak robi, by nie fundować naprawy auta z własnej kieszeni.
Obniżenie ratingu przez agencję Moody’s może oznaczać kłopoty zarówno dla gospodarki, jak i Kowalskiego.
Od 2008 r. zespół specjalistów Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy wprowadza głuche dzieci w świat dźwięków.
Nie kursowały tramwaje, a kierowcy utknęli w korkach.
Wczoraj ulicami Chojnic przeszedł Marsz Nadziei organizowany przez fundację „Palium“, która prowadzi stacjonarne hospicjum.
Paliła trzy paczki papierosów dziennie. Dlatego swoją pierwszą audycję radiową nazwała „Dymek z papierosa”.
Sprawdźcie o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus.
Zgrzeblarki od 1961 roku były zakładem patronackim drużyny żużlowej, a od 1971 która jeździła pod nazwą... Zgrzeblarki, a od 1971 roku - Falubaz.
Czytelnicy skarżą się na kolejne zawieszone kursy autobusowe. Teraz PKS wyciął kursy do Ciborza, Smardzewa czy Łagowa. Bez odpowiedniej informacji.
W okresie wakacyjnym straż graniczna planuje przywrócić tymczasową kontrolę na granicach. W Gubinie też?
Zielonogórska Solidarność popiera budowę kopalni Gubin-Brody. Wysłała apel do premier Beaty Szydło. Przeciwnicy przekonują o szkodliwości inwestycji.
Razem zmieniamy miasto na lepsze. Dlatego warto w sobotę, 14 maja zabrać głos w tej sprawie. I posłuchać też ekspertów.
Marzena Więcek została mamą, a jej „Kolekcję sukienek” nagrodzono w Singapurze.
„Szkoła Przedsiębiorczości” - taki certyfikat wisi przy wejściu do Gimnazjum nr 2. A to za sprawą projektu, w którym grupa gimnazjalistów brała udział. Zajęli pierwsze miejsce w woj. lubuskim za najlepiej działający klub przedsiębiorczości.
Integracja z odziałem specjalnym, do którego chodzą dzieci z upośledzeniem umysłowym to główne zadanie grupy młodzieży z Gimnazjum nr 2.
Z okazji swoich 15. urodzin firma ICT Poland chce promować 15-latków działająch społecznie. Konkurs „Widzę więcej” organizuje z „GL”. Byliśmy już z tej okazji w Górzycy i Kostrzynie.
„Kostrzyn na fali” - taką nazwę nosi cykl imprez, które w ten weekend zorganizowane zostaną w mieście. Imprezowa majówka rozpoczęła się już w piątek. Tego dnia w amfiteatrze miał wystąpić (to wydanie gazety zamykaliśmy wcześniej) Dawid Podsiadło....
Polskie i niemieckie służby świetnie współpracują - mówi K. Zdobylak. Według statystyk w Gubinie nie ma się czego obawiać. Również uchodźców.
Wiosna w pełni, zaczynają się więc różnego rodzaju sezony, w tym również rejsowe. Instruktor Krzysztof Raniś przyznaje, że turystyka wodna w Krośnie Odrz. i okolicy coraz szybciej się rozwija.
Wszystkie czołowe drużyny piłkarskie odniosły w ostatniej kolejce porażki. Najbardziej dotkliwa jest Trampa. Dlaczego?
Na charytatywnym maratonie fitness młodzież ze Słubic zebrała prawie 9 tys zł. Dołożyła się Ilanka i ksiądz z Rzepina, kupcy z Kostrzyna, a nawet bezdomny!
Choć na planach widać ekrany akustyczne, mieszkańcy Rejowa obawiają się, że sąsiedztwo budowanej tuż obok wsi trasy S3 będzie dla nich zbyt uciążliwe.
Tak źle, jeśli chodzi o nabór do miejskich przedszkoli nie było chyba jeszcze nigdy. Rodzice nie ukrywają swojej wściekłości.
Tak właśnie rozpoczyna się wiele zgłoszeń do urzędu skarbowego. Na co sąsiad najczęściej donosi na sąsiada?
Po stronie Bytomia są kilometry nowego asfaltu, z którego chętnie korzystają rowerzyści. Problemy zaczynają się na granicy z gminą wiejską...
Choć internauci prześcigają się w wymyślaniu teorii, policja tonuje nastroje: - To typowo chuligański wybryk, a nie żadna sekta czy grupa o skrajnych poglądach.
18 maja w gminnej bibliotece odbędzie się debata pt. „Jak uwolnić potencjał aktywności obywatelskiej mieszkańców Polski lokalnej”.
Gorzowianie narzekają na lokale, a ich właściciele na gorzowian. Są i tacy, którzy wychodzą klientom naprzeciw.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.