W sobotę meczem z Ruchem Zdzieszowice Falubaz rozpoczyna sezon w trzeciej lidze. Niestety, nie może walczyć o nic więcej niż o utrzymanie.
- Galeria Hosso w Świebodzinie zostanie otwarta w czwartym kwartale 2018 roku - zapowiada Katarzyna Meger-Dziechciarz.
Właśnie rozpoczął się plebiscyt Terra Flower Power, na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce. W akcji wystartowały Żary i Lubsko.
Lublinianin skrytykował firmę na Facebooku. Ta zagroziła mu sądem. Co wolno, a czego nie w mediach społecznościowych?
Najdłużej po zakamarkach, krzakach i podwórkach chodziła grupa irlandzkich muzyków - pięć godzin. Reklamacja była tylko raz, gdy student z Włoch w końcu zapytał: - Dlaczego pokazujesz mi brzydkie miasto? - opowiada Magdalena Łuczyn.
Spichlerz, a w nim bezcenne 200 kilogramów roślin z XI wieku, odkryto w Kłodnicy. To największy taki zbiór w Polsce i Europie
Rozmowa ze Sławomirem Pietrzakiem, prezesem Stadniny Koni Janów Podlaski.
Godzina 9:04 - sygnał telefonu wyrywa mnie z porannego letargu, a błagalny ton rozmówczyni zwiastuje problemy. Żeby jednak lepiej opisać sytuację, muszę co nieco wyjaśnić.
Na 1 tys. mieszkańców przypada 959 mkw. w galerii handlowej, a będzie jeszcze więcej. Dzięki Ikei.
Czy prezydent miasta Tadeusz Truskolaski słusznie postąpił rezygnując z osobistego udziału w obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego z powodu odmowy schowania flag przez członków ONR? O to zapytaliśmy Dariusza Piontkowskiego, posła Prawa i...
Mieszkańcy Rypina protestują wobec planów dotyczących budowy bloku przy ul. Żytniej. Uważają, że inwestycja naruszy ład i bezpieczeństwo.
Dziś o godz. 3.10 zainaugurowano połączenie lotnicze z tym ukraińskim miastem.
Nie wpływają ostatnio do urzędu dobre wieści, jeśli chodzi o zmianę nazwy ulicy 15 Lutego w Tucholi.
Twórca ciechocińskiego festiwalu mówi, że 20 lat temu był w 100 proc. przekonany, że to dobry pomysł. Formułę podpowiedzieli widzowie.
Najlepszą szkołą demokracji jest uprawianie bycia obywatelem - mówi dr Sławomir Drelich. - Nie tylko podczas demonstracji. Niech młodzież się tego uczy.
Don Vasyl mówi, że jest już zmęczony użeraniem się o pieniądze na najbardziej znany w Polsce festiwal muzyki i kultury Romów, który po przerwie znów odbywa się w Ciechocinku.
Bardzo sobie cenię zapomniany już etos pracy literata - mówi Marcel Woźniak, autor kryminalnej powieści „Powtórka”. - Mało kto pamięta, że taki Tadeusz Konwicki był felietonistą sportowym, scenarzystą, reżyserem. Słowo, to słowo.
Nie udała się Polska socjalistyczna, ale i chrześcijańska. Mimo to osiągnęliśmy sukces tysiąclecia. Teraz PiS oferuje drogę na skróty - mówi Jan Rulewski, działacz opozycji solidarnościowej internowany w stanie wojennym, senator.
PRL od początku funkcjonowania wykorzystywał Ludowe Wojsko Polskie jako tanią siłę roboczą. W stanie wojennym powołania do wojska, między innymi w Czerwonym Borze, zastępowały internowanie
Wszyscy uczniowie podstawówek dostaną darmowe podręczniki. Szkoły już je zamawiają. Księgarze sygnalizują zaś problem z książkami dla nowych szkół branżowych.
- Polska energetyka w roku 2030 i 2050 będzie miejscem wielu zmian - mówi Marcin Roszkowski, prezes zarządu Instytutu Jagiellońskiego.
W sobotę rozpoczynają się rozgrywki IV ligi kujawsko-pomorskiej. Faworytów do awansu jest co najmniej kilku. Na pewno będzie ciekawie.
To nie są wspomnienia o heroicznej walce powstańców warszawskich. To obrazy, które utkwiły pod powiekami 6-letniej Bożenki Ostrowskiej, dziś Bąk. Przerażające, smutne, czasami groteskowe.
Władze PiS otwarcie krytykują Jerzego Owsiaka, jako człowieka „totalnej opozycji”. On sam nazywa to abstrakcją i zastanawia się, czy festiwal przetrwa. - Może pomogą związki wyznaniowe. Mnisi buddyjscy, gmina żydowska? - spekuluje. - Już piszą do...
Wycieranie „mord” nazwiskiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego ma głębokie uzasadnienie. To on mówił, że niezależność sądów w Polsce jest modelowa, bo nie niszczą jej politycy.
- Dzieci są okradane z rent i alimentów przez pracowników Pogotowia Opiekuńczego w Sławnie przy ulicy Cieszkowskiego - to część wiadomości, która dotarła do naszej redakcji.
W Sławnie trwa drugi etap remontu kościoła WNMPA. Koszt prac remontowo-konserwatorskich to prawie 600 tys. zł. .
Andrzej i Katarzyna Leśkiewiczowie z dziećmi - dzielna rodzina z Czarnego Małego.
Trwają rozmowy na temat budowy galerii handlowej w Sławnie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace budowlane ruszą jesienią.
Koło szczecineckiego Czarnoboru ma powstać żwirownia. Sąsiedzi są przerażeni.
Mieszkaniec Obornik twierdzi, że policja niesłusznie chce go ukarać mandatem za przekroczenie prędkości. I dlatego, jak mówi, walczy o sprawiedliwość.
Rozmowa z MAGDALENĄ ZOWSIK, ekspertką Greenpeace ds. polityki energetycznej.
Szerszenie nie atakują bez powodu, ale spotkanie z nimi może się skończyć tragicznie. W lipcu wielkopolscy strażacy ponad tysiąc razy reagowali na zgłoszenia dotyczące szerszeni i os. Do tragicznego wypadku doszło pod Kłodawą. Czy jest się czego...
Kamienica przy ul. Kilińskiego 9 została wzniesiona przez Icka Olkina przed 1895 r., a następnie rozbudowana przez Samuela Hirsza Goldberga.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.