- To kpiny. Tu zdrowie można stracić, a nie inwestora spotkać! - alarmuje Jerzy Gała, pokazując na studzienki na strefie w Kożuchowie.
Siedem osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej na terenie całego kraju zatrzymali policjanci radomskiego CBŚP.
Wielu sędziów uważa, że polska Temida wymaga zmian. Ale nie wolno naruszać niezawisłości i autorytetu sądów.
Wygląd drugiego peronu na dworcu kolejowym w Grudziądzu znacznie się poprawi. Remont jest nieduży, ale i tak pochłonie 305 tys. zł.
Na bydgoskim Wzgórzu Wolności matka 16-letniej dziewczyny znalazła w szafie zwłoki noworodka. Leżały tam od dwóch tygodni.
Podczas wczorajszej sesji Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w budżecie na 2016 r Dotyczą one m.in. oświaty i pomocy społecznej.
W trakcie konsultacji osiągnięto kompromis w sprawie ul. Długiej w Toruniu. W projekcie przebudowy uwzględniono część postulatów mieszkańców.
Alfreda Markowska, zwana Babcią Noncią, skończyła w tym tygodniu 90 lat! Miasto chce, by jej niesamowitą historię spisać dla gorzowian.
„Pomorska” wraz z Czytelnikami apelowała o uruchomienie SISMS. Miasto wyszło naprzeciw. System powiadamia już działa.
- Nie jesteśmy żadnym stowarzyszeniem czy klubem - opowiada Justyna Pielichowska. - Spotykamy się, żeby biegać po lasach w okolicach Gozdnicy. A są one wyjątkowo piękne. Nazwałyśmy się grupą „Biegających z wilkami” z kilku powodów. Po pierwsze, te...
W czasie pełnienia funkcji starosty słubickiego Piotr Łuczyński wynajął pracownika do doradztwa medialnego. Teraz musi się z tego tłumaczyć.
Co dziesiąty Polak cierpi na wrzody żołądka lub dwunastnicy. Choroba dotyczy szczególnie panów po 50., ale coraz częściej dotyka młodszych - i mężczyzn, i kobiet.
Strażacy, to grupa zawodowa, która od lat niezmiennie znajduje się na czele rankingów zaufania do grup zawodowych. Czym to można tłumaczyć?
Chciałem budować wielkie rzeczy i to mi się w życiu udało. Kiedy patrzę na młodszych kolegów walczących w narodowych barwach, to myślę sobie: ja już to wszystko osiągnąłem - mówi Tomasz Gollob.
Muzeum Ściśle Tajne w Tryszczynie utworzone w dawnym schronie wojewody zostanie otwarte 20 maja. A już 21 możecie tam pojechać.
Przez groblę mają przeprawiać się kajakarze, ale nie za bardzo mogą, bo zejście na dolną wodę jest za wysokie. To grozi wypadkiem.
Fundacja dla UKW od kilku lat jest właścicielem synagogi. Teraz chce zagospodarować teren wokół tego zabytkowego obiektu.
Po środowym pożarze przy ul. Rycerskiej w Bydgoszczy, w którym zginęło troje ludzi, dom to kompletna ruina. Wstępna przyczyna tragedii: zaprószenie ognia.
Poniżej prezentujemy listę zwycięzców dotychczasowych losowań naszej loterii mieszkaniowej. Pamiętaj - losowanie główne, w którym możesz wygrać mieszkanie w centrum Katowic odbędzie się 14 października. Dołącz do gry już dziś!
St. asp. Mariusz Strózik potrafi połączyć dwie pasje. Z jednej strony pracę zawodowego strażaka, a z drugiej - motocyklisty. Mało tego, jest obecnie szefem katowickiego oddziału motocyklowego klubu strażaków.
Od środy modne jest słowo audyt. Audytem rząd PiS próbuje, dość bezskutecznie, okładać swoich poprzedników z PO. A dziś będzie królował rating, spolszczony już na rejting.
Noc Muzeów 2016 na Śląsku:podróż wehikułem czasu i przestrzeni. Po minucie w każdym miejscu, to i tak za mało. Skąd się wzięła Noc Muzeów? O palmę pierwszeństwa biją się dwa kraje: Niemcy i Francja. Od 2001 roku jest akcją o zasięgu...
Urzędnicy unijni pracują nad bardziej restrykcyjnym prawem, które zmuszałoby do coraz częstszej wymiany dokumentu, po uprzednim pozytywnym przejściu badań lekarskich. Dotyczyć miałoby to zwłaszcza osób, które weszły w wiek senioralny.
Podobno pieniądze to nie wszystko. Dlatego my tym razem przygotowaliśmy dla Państwa ciekawe dane dotyczące finansów publicznych w województwie śląskim. Jakie kwoty w dochodach powiatów pochodzą ze środków Unii Europejskiej. Ile wynosi obecny...
Ciasto dla dwojga - to kolejna propozycja z książki "Fit Słodkości" Kingi Paruzel. Jak sama nazwa wskazuje, idealnie nadaje się na deser po romantycznej kolacji. Do tego jest pyszne.
"Zamień chemię na jedzenie" to cykl książek Julity Bator na temat zdrowego żywienia, do którego doszła sama po fatalnych skutkach, jakie miało na jej własne dzieci niezwracanie uwagi na to, co się je. Kiedy odrzuciła produkty sztucznie barwione i...
Historia znaczków rozpoczęła się 176 lat temu. Kolekcjonerami byli m.in. Bruno Schulz czy Ronald Reagan, ale bodaj najsłynniejsza kolekcja należy do królowej Wielkiej Brytanii
Sadownik mówi, że ma dobre plony dopiero wtedy, kiedy schowa je pod dach - mówi Władysław Rygałło z Siedlca pod Częstochową. Od ponad dwóch lat sadownicy muszą sobie jednak radzić nie tylko z kaprysami pogody, ale również rosyjskim embargo na...
Ścigają się w klasie do dwóch litrów. Rywalizacja w tym sporcie odbywa się na kilku poziomach. Pierwszy poziom to rywalizacja w łonie klasy samochodu, a ta zależy od pojemności skokowej. Samochody dzielą się także na grupy N (produkcyjne), A...
Lista chorób Szymona Pastora z Jastrzębia-Zdroju jest tak długa, że nie sposób jej spamiętać. Ojciec chłopca się nim nie interesuje. Została mu mama Kasia, a także kochający dziadkowie: Barbara i Edward. Dziecku trzeba pomóc.
Historia robotników musi być tak samo ważna jak historia królów - mówi Adam Hajduga, kierownik Referatu Promocji Dziedzictwa Industrialnego Wydziału Kultury Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.
„Księga wspomnień” Barbary Ptak waży… 6 kilogramów. A to fragment dorobku wielkiej artystki, której znaczenia dla polskiej scenografii tak łatwo zważyć się już nie da.
Od 2 maja Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach rządzi PTWP Event Center. Mówią prezesi: Wojciech Kuśpik i Marcin Stolarz
Dekomunizacja to temat, który powraca jak bumerang. Większość miast rozprawiła się już z komunistycznymi patronami ulic, jednakże w niektórych miejscowościach nadal można spotkać nazwy o PRL-owskiej proweniencji. Likwidacja nazw znajdujących się...
Generalnie śląscy bohaterowie przegrywają na swoim podwórku z Tadeuszem Kościuszką, Marią Konopnicką i Adamem Mickiewiczem. Jednak w bezwzględnych statystykach w miastach i miejscowościach województwa śląskiego najwięcej ulic nazywa się Leśna...
Tydzień temu ogłosiliśmy na łamach DZ nasze niezwykłe historyczne odkrycie: podczas II wojny światowej rządzący Górnym Śląskiem niemiecki gauleiter Fritz Bracht posiadał tajną kwaterę dowodzenia, która mieściła się w dzisiejszym Domu Prowincjalnym...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.