Absolwenci gimnazjów już myślą, jaką szkołę wybrać do dalszej nauki. To ważny moment, bo decyduje o zawodowej przyszłości młodzieży.
Posłowie Kukiz’15 chcą legalizacji picia alkoholu w miejscach publicznych. Toruńscy urzędnicy są przeciw, a zdania mieszkańców są podzielone.
Uzdrowisko jest jednym z kilku miast w województwie, w których pojawiła się wystawa „Rodzicielstwo bez barier”. Stąd pojedzie do Włocławka.
Żyjemy przy granicy z Niemcami, mamy A2 i S3. Do tego postrzegani jesteśmy jako proeuropejscy. Dlaczego więc fabrykę Daimlera będzie miał Jawor na Dolnym Śląsku, a nie nasze Lubuskie?
Ratownicy dostali awanse i odznaczenia z okazji Dnia Strażaka.
Wielu sędziów uważa, że polska Temida wymaga zmian. Ale nie wolno naruszać niezawisłości i autorytetu sądów.
Zorganizowany po raz pierwszy Nadwiślański Bieg Charytatywny zaskoczył organizatorów. Nie spodziewali się takiego zainteresowania.
W Sejmie rozpoczęły się prace zmierzające do utworzenia Akademii Sztuki Wojennej. Zastąpi ona Akademię Obrony Narodowej.
Anita Kucharska-Dziedzic z Lubuskiego Stowarzyszenia na rzecz Kobiet BABA jest finalistką piątej edycji prestiżowej Nagrody Polskiej Rady Biznesu.
W trakcie konsultacji osiągnięto kompromis w sprawie ul. Długiej w Toruniu. W projekcie przebudowy uwzględniono część postulatów mieszkańców.
Przychodnia zamknięta, bo nie ma w niej lekarzy. Powód? Urlopy. A pacjenci rwą włosy z głowy i pytają, gdzie mają się leczyć...
Broda. Misjonarska broda - jak pisał o niej na łamach „Gazety Lubuskiej” felietonista Andabata. Z niej malarz Hilary Gwizdała słynął. Choć przecież nie tylko z niej.
Jeszcze w tym roku z gminnych dachów zniknie kolejnych 80 ton materiałów zawierających niebezpieczny azbest.
Ci, którzy już złożyli wnioski „Rodzina 500 plus” niepokoją się. - Kiedy będą wypłaty? - pytają w gminie Włocławek. - W Kowalu dostali, a my nie!
Urząd marszałkowski zaniedbał swoje obowiązki i wypłacić musi ponad 3 mln zł. odszkodowania. Przez lata nie było pieniędzy na konserwację kanałów. Od kilku lat cudownie się znajdują.
Rozmowa z Anną Grzeszną-Kozikowską, historykiem z Muzeum Ziemi Chełmińskiej o planach związanych z Nocą Muzeów.
- Nie jesteśmy żadnym stowarzyszeniem czy klubem - opowiada Justyna Pielichowska. - Spotykamy się, żeby biegać po lasach w okolicach Gozdnicy. A są one wyjątkowo piękne. Nazwałyśmy się grupą „Biegających z wilkami” z kilku powodów. Po pierwsze, te...
Sprawdziliśmy, ile zarobili prezesi miejskich spółek we Włocławku.
W programie "Disco Star" na antenie Polo TV występuje gorzowski zespół Cocktail Boys. Czy uda się im awansować do półfinału?
Mieszkańcy uważają, że zmiana organizacji ruchu w Grucznie służy głównie policji. Nie godzą się na to, dlatego biorą sprawy w swoje ręce.
Alfreda Markowska, zwana Babcią Noncią, skończyła w tym tygodniu 90 lat! Miasto chce, by jej niesamowitą historię spisać dla gorzowian.
Mariusz Lewandowski, dotychczasowy komendant powiatowej policji kończy pracę w brodnickiej jednostce. Kto go zastąpi?
Rozmowa z Mirosławem Ślachciakiem, prezesem Pracodawców Pomorza i Kujaw, o tym, czy warto eksportować i korzystać z pomocy unijnej na ten cel.
W środę będzie uroczyste otwarcie oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody. Jest się z czego cieszyć. Inwestycja kosztowała ponad 26 mln zł.
Na kongresie muzealników w Łodzi zrodził się pomysł, by kolejna konferencja o tematyce morskiej i rzecznej odbyła się w Charzykowach.
Paryżanin pozwał swojego pracodawcę i chce zadośćuczynienia - 360 tys. euro. Powód? Zbyt nudna praca.
W bibliotece rozpoczęto sezon wycieczkowy. Pogoda dopisała, więc chętni wyruszyli na na rajd rowerowy „Odjazdowy bibliotekarz“.
Trzeba uzupełnić oznakowanie na ścieżce z Bysławia do Bysławka. Rowerzyści skręcają wprost pod auta i może tam dojść do tragedii.
Trwają egzaminy maturalne. Dla uczniów to duży stres. Dla szkół spore wyzwania organizacyjne i okazja do wyciągania wniosków.
- Toruń na pewno nie jest tylko miastem piernika i Kopernika, ale jest też świetnym materiałem dla twórców - mówi Karina Bonowicz, pisarka.
Sprawdźcie o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus.
Zgodnie z raportem WHO, opublikowanym w czasopiśmie medycznym „Lancet”, rocznie na całym świecie wykonuje się 56 mln aborcji.
W Sejmie rozpoczęły się prace zmierzające do utworzenia Akademii Sztuki Wojennej. Zastąpi ona Akademię Obrony Narodowej.
Podczas wczorajszej sesji Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w budżecie na 2016 r Dotyczą one m.in. oświaty i pomocy społecznej.
W Sępólnie na jubileuszach małżeńskich najczęściej gromadzą się całe rodziny - z maluchami włącznie. Tak było na ostatnich uroczystościach.
Rolnicy mieli i nadal mają pod górkę. Ale modlą się za związek, który swego czasu bronił ich interesów i walczył o ich racje.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.