Dwójka naukowców z Collegium Medicum stanie przed komisją dyscyplinarną UMK. Jeden zniszczył drugiemu cenny materiał badawczy.
Gdy tylko robi się cieplej, zapełniają się place zabaw. Na co powinniśmy zwrócić tam uwagę? Kogo mamy poinformować, gdy wydaje nam się, że miejsce nie jest bezpieczne? Wyjaśniamy.
Jeszcze chwila, jeszcze trochę... W tym miesiącu ruszy budowa parku linowego między pierwszą i drugą częścią Parku Krasnala w Nowej Soli.
Jeszcze w tym roku powinno dojść do remontu sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 5. Przetarg został właśnie ogłoszony.
Wakacje wprawdzie dopiero za dwa miesiące, ale wysokie temperatury sprawiają, że na gliniankach pojawiają się amatorzy wodnych kąpieli.
Czy w ogórku kiszonym lub ziemniaku może płynąć prąd? Co to jest wstęga Mobiusa? Na te i wiele innych pytań potrafią odpowiedzieć gimnazjaliści.
Nawet osiem lat może spędzić za kratkami 18-latek , który zaatakował przechodnia. Zagrożenie karą byłoby niższe, gdyby nie użył kastetu.
Choć internauci prześcigają się w wymyślaniu teorii, policja tonuje nastroje: - To typowo chuligański wybryk, a nie żadna sekta.
Rozlatujący się budynek po koszarach pokazał, że może być niebezpieczny dla przechodniów. Na chodnik posypały się dachówki!
– Mój syn od ośmiu lat jest listonoszem, mój dziadek był listonoszem ponad 40 lat i mój wujek był listonoszem – mówi Marek Marciniak ze Strzelec Kraj.
Trasy rowerowe, świetlice wiejskie, stadiony i miejsca spotkań mieszkańców. Marszałek podzielił pieniądze dla wsi.
Rozmowa z prezesem Fundacji Twórczości Ludowej „Cepeliada” w Nowej Soli, Krzysztofem Uchalem, o historii oraz o zbliżającym się czerwcowym jarmarku.
W piątek (13 maja 2016) w Golubiu-Dobrzyniu zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona Arturowi Reiskemu - nauczycielowi, żołnierzowi i burmistrzowi. Kim był?
Dzięki zaangażowaniu dwóch nauczycielek uczniowie Gastronomika mają zagraniczne praktyki. - Cieszymy się na wyjazd. Ale lekko nie będzie - mówią ci, którzy już szykują się do Niemiec.
- Na Górczynie, między ul. Okulickiego a parkingiem galerii Manhattan, są jakieś dziwne wykopy. Wiecie może, co tam będzie? - pyta Czytelniczka, która mieszka nieopodal, przy placu Jana Pawła II.
Rozmowa z Magdaleną Mrozek, pośrednikiem pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Chełmnie o ofercie dla osób bezrobotnych.
Sprawdźcie o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus.
Parowozownia w Wolsztynie - kto był, ten wie - to niezwykle ciekawe miejsce, które cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców okolicznych miejscowości.
Marian C., bezdomny o pseudonimie „Francuz”, jest oskarżony przez zielonogórską prokuraturę o zabójstwo Beaty N.
Najwyższe kary mają być dla przekraczających prędkość w obszarze zabudowanym. Bo wciąż jest niebezpiecznie, choć maleje liczba ofiar.
Kierowcy skazani za jazdę pod wpływem alkoholu dostaną szansę na poprawę. W aucie będą mogli zainstalować blokadę alkoholową.
Wielki doberman i owczarek niemiecki rzuciły na spacerującego 5-latka. Chłopca uratował ojciec. Maluch z licznymi ranami trafił do szpitala.
- Nie wiem, kim byli. Ale na parterze zawsze było spokojnie - mówi nam jedna z lokatorek kamienicy.
Słuchanie polityków (ze zrozumieniem) wymaga nie lada wysiłku.
Chorujący na stwardnienie rozsiane Czytelnik poskarżył się nam na bezduszność urzędników. Pracownicy magistratu nie mogli anulować mu mandatu za zaprakowanie auta poza „kopertą”.
Znakomity sportowiec, wspaniały człowiek, ikona bydgoskiego klubu sportowego Zawisza patronuje jednej z ulic w Inowrocławiu.
Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodno-Kanalizacyjne kolejny rok utrzymuje taryfy za wodę i ścieki. Czy w przyszłym roku to się odbije?
1050-lecie powstania Państwa Polskiego to okazja, by przypomnieć jak wyglądały obchody 1000-lecia w gminie Unisław.
Dach na kościele w Przełazach wymaga koniecznej wymiany. Parafianie zbierają na remont. Samorządy pmagają. Radni wsparli inwestycję.
Tegoroczna edycja przedsięwzięcia jest powiązana z jubileuszem muzeum. - Zapraszamy wszystkich - zachęcają pracownicy.
Strażacy z Mozowa nie zadowalają się tylko ćwiczeniami. Sami próbują też zdobyć pieniądze na utrzymanie swojej jednostki.
"Towarzystwo Gospodyń” - taką nazwę przyjęła pierwsza organizacja kobieca, która powstała w 1866 r.
Studenci i absolwenci UZ wrócili wczoraj po 348 dniach z podróży dookoła świata. Powitanie chlebem i solą było bardzo wzruszające.
W dworku w Świeszu, w latach 1805-1808, Franciszek Ksawery Dmochowski, ówczesny właściciel, tłumaczył na język polski "Eneidę" Wergiliusza.
- Mieszkanie w kamienicy przy ulicy Drzewnej to horror - mówi Teresa Dejnega.
Silna doczeka się porządnej drogi i chodnika, którego tu do tej pory nie było. Prace już ruszają. Inne drogi też załapią się na remont?
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.