Do tej pory mieszkańcy Jaworzna omijali szerokim łukiem dom przy rynku w Jeleniu. Podobno tam straszy. Właściciele budynku też uciekali w popłochu. Dziś ustawiają się tu kolejki.
Jak zmieniły się na przestrzeni lat charakterystyczne miejsca w Siemianowicach Śląskich? Zapraszamy w podróż w czasie z Hutą Jedność, dworcem czy Pałacem Rheinbabenów w tle.
Od 3,5 roku trwa budowa hali Gliwice. Obiekt jest prawie gotowy. Z zewnątrz wygląda jak wielki przeszklony owal, częściowo wyłożony betonem architektonicznym, a po bokach ma dwie mniejsze bryły. Ta również owalna to hala treningowa, a prostokątna...
85 lat temu połączyły się dwie rudzkie kopalnie: Wolfgang i Wawel. Wydobycie było niebezpieczne.
Jedyna taka szkoła w Polsce dla dzieci z zespołem Downa działa w Katowicach. Założyli ją rodzice chorej Małgosi. Tu nie ma dzwonków i przerw. Rodzice natomiast podpisują „zobowiązanie”, w którym przyrzekają „przytulać swoje dziecko często, a nawet...
Duma z małych ojczyzn? Pięknie, niech będzie coraz większa. Tylko żeby nie oznaczało to: „My przeciwko innym”. Mam optymistyczną myśl, że kiedyś w naszym regionie wszyscy będą świadomi różnic, ale jednocześnie dumni ze wspólnego dziedzictwa - mówi...
W ramach naszej akcji 360Śląskie odwiedziliśmy kolejne miasto w naszym województwie: Częstochowę. Rozmawialiśmy z mieszkańcami, pytaliśmy o życie w ich miejscowości, słuchaliśmy skarg i pochwał. A wszystkiemu towarzyszyła nasza kamera 360.
Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację aktorki Michaliny Łabacz.
Dziedzictwo należy do ludzi, mówi Belinda Tato, architekt z madryckiej pracowni Ecosistema Urbano.
Za sprawą fotografii Leona Majsiuka i opowieści Andrzeja Oświecimskiego przenosimy się do Rybnickich Zakładów Mięsnych lat 70, jednego z największych tego rodzajów zakładów w kraju w czasach PRL. Pamiętacie smak tamtej szynki?
Śląsk to nie tylko węgiel. To tutaj żyją najpiękniejsze kobiety w Polsce. W finale konkursu Miss Polonia 2016 znalazły się aż dwie dziewczyny z naszego województwa - Ludwika Cichecka z Rybnika i Natalia Popis z Raciborza. Gdy długonogie ślązaczki...
Od kilkunastu miesięcy rośnie popularność zdrowego trybu życia. Promują go celebryci oraz gwiazdy mediów społecznościowych. Zachwalają przy tym korzyści dla naszej figury, zdrowia, urody oraz samopoczucia.
Gimnazja to szkoły nastolatków. Już nie dzieci. Jeszcze nie młodzieży. My wiemy jak z nimi pracować - mówi Grażyna Nazar, dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie. To jedna z pierwszych szkół w Śląskiem, na której pojawił się...
Dobiega końca nasz plebiscyt Hipokrates 2016. Kliki i głosowanie przez FB zostały wyłączone. Do 21 listopada możemy wysyłać SMS-y.
Rozmowa z prezydentem Rybnika. Piotrem Kuczerą, na półmetku jego kadencji, ale nie tylko. Co na temat minionych dwóch lat sądzi jego polityczny przeciwnik, Adam Fudali?
Stało się, choć wielu do końca nie wierzyło, że przedwyborcza prezydencka obietnica powrotu do tzw. starego wieku emerytalnego zostanie przyjęta. Sejm przegłosował w minioną środę powrót do zasad, wedle których pracująca kobieta ma znów prawo...
To ja podjąłem realną walkę z bezrobociem. Dlatego raport NIK, krytyczny dla Bytomia, jest dla mnie wart nie 2 mln, a najwyżej tysiąc złotych – mówi Damian Bartyla, prezydent Bytomia na półmetku swojej kadencji.
Pamiętam ten dzień, jakby był wczoraj. Telefon, że coś się stało, wyjazd pod kopalnię, długa noc w redakcji. I potem tę rozmowę z ratownikiem, panem Adamem Gamzą z Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu. Rozmowa w czasie akcji. Kiedy...
Czy ekshumacje ofiar katastrofy w Smoleńsku przyczynią się do szybszego zakończenia śledztwa? Pytamy posłankę PO, Halinę Rozpondek, oraz posła PiS, Piotra Pyzika.
W 2017 roku woda będzie droższa o 1,8 proc. Natomiast w różnym stopniu wzrosną ceny ścieków – podwyżki wyniosą od 2 do 9,5 proc. Za wodę wszyscy klienci Aquanetu zapłacą tyle samo – 4,78 za metr sześcienny. Ceny ścieków będą zróżnicowane. W tym...
O konflikcie powiatowego lekarza weterynarii z dyrektor ogrodów zoologicznych rozmawiamy z Tomaszem Lewandowskim, wiceprezydentem Poznania, oraz Michałem Grzesiem, radnym PiS.
- Śląsk ma kilku chłopaków, którzy mogą zrobić różnicę. Czy to Kamil Biliński, Łuaksz Madej czy Alvarinho. Każdy z nich potrafi się urwać, zrobić indywidualną akcję, zdobyć bramkę albo otworzyć koledze drogę do bramki - mówi Maciej Makuszewski,...
Darko Jevtić to jeden z piłkarzy Lecha, który najbardziej skorzystał na zmianie trenera. Serb jesienią spisuje się tak samo dobrze jak dwa lata temu i o wyjeździe za granicę nie myśli.
- Nie ukrywam, że jedziemy do Poznania podbudowani serią meczów bez porażki i przyjeżdżamy na Bułgarską wygrać - mówi Łukasz Madej, były piłkarz Lecha, dziś grający w barwach Śląska.
W woj. lubelskim prowadzą Lena i Zuzanna oraz Szymon i Antoni. Coraz częściej jednak rodzice wybierają imiona obco brzmiące. Jakie?
Naciągacze wymyślili kolejną metodę zarobku. Nasze kłopoty zawsze zaczynają się od ich telefonu. Dzwoniący zapraszają na bezpłatne badanie. Sugerują, że reprezentują publiczną służbę zdrowia.
Łatwo uwierzyć w fałszywe treści zamieszczane w sieci. Jest śmiesznie - dopóki żart nie dotyczy nas samych.
Przewodniczący Rady Miasta kupił tysiąc plakietek na samochód, mistrz świata w karate wydał 2,6 tys. zł na koszulki i przypinki. A kto wymyślił hasło #MuremZaŻukiem?
Byle nie do byle jakiej... Niestety, wszystko wskazuje na to, że przyszli emeryci krezusami nie zostaną, nawet jeśli dobrze zarabiali i mieli odciągane z pensji maksymalne stawki na ZUS.
Zobacz, co przygotowaliśmy w dzisiejszym wydaniu Gazety Pomorskiej Plus.
Strzelce Kraj./Drezdenko. Ryszard Jasiński zmarł w nocy 11 listopada o 2.35 na oddziale wewnętrznym w drezdeneckim szpitalu. Rodzina dowiedziała się o tym... w poniedziałek.
Czy promy przez Odrę będą pływać również po zmroku? Tego domagają się głównie mieszkańcy wsi zaodrzańskich.
Nie sztuka coś zburzyć i postawić od nowa - mówią Marzenna i Piotr Horsztyńscy. Dlatego swój zabytkowy dom w Zwierżanach starali się odnawiać tak, by jak najmniej go zmieniać. Zostawili podwójne okna, stuletnie podłogi, drzwi, kaflową kuchnię,...
Kilka dni temu o ósmej rano zgasło w moim domu światło. A wraz z nim telewizja, internet, piekarnik, lodówka... Szybko się okazało, że nie wróci prędko, bo energetycy zaplanowali sobie przerwę. Do popołudnia. To tak zwana planowana przerwa.
Zdziwiłam się, gdy zobaczyłam, kto w tym roku wywiesił flagi na dzień Niepodległości - usłyszałem od sąsiadki.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.