Gdy dotarł do Kołobrzegu, od razu zaczął zgłębiać dziedzictwo kulturowe miasta. Dzięki niemu powstały tu muzea i biblioteka.
Biały Bór odzyska 200 tysięcy złotych, jakie wydał na odprawy dla nauczycieli ze szkoły, którą od września prowadzi fundacja mniejszości ukraińskiej.
W Polsce zrzeszonych jest około 40 tysięcy hodowców gołębi. Należymy do światowej czołówki. Podczas okręgowej wystawy zorganizowanej w Darłowie rozmawialiśmy z lokalnymi hodowcami.
Minister rolnictwa chce przejąć szkołę w szczecineckich Świątkach i reaktywować w niej kształcenie rolnicze. Starostwo na to się na razie nie godzi.
Ośmioklasowa szkoła podstawowa i likwidacja gimnazjów przesądzona. Kto zyska, kto straci?
Szpital Dziecięcy w Poznaniu rozstrzygnął konkurs dla lekarzy tzw. kontraktowych. Kilkudziesięciu medykom z końcem roku wygasają umowy cywilno-prawne, na podstawie których pracują w szpitalu. Zgodnie z przepisami, placówka ogłosiła konkursy. Po...
Sąd Najwyższy wydał dwa postanowienia, które będą miały istotne znaczenie dla mieszkańców toczących spory sądowe z lotniskiem Ławica.
Niewielu pamięta tę datę. 23/24 lutego 1944 dla mieszkańców wsi Berezowica Mała pod Tarnopolem był dniem rzezi. Z rąk banderowców zginęło 131 mieszkańców. Józefa Ciesielczyk, która miała wtedy 15 lat, pamięta i opowiada.
To wyjątkowa wystawa, bo wyjątkowy jest też „model”. W warszawskiej NEY Gallery&Print przy ul. Spokojnej w miniony weekend otwarto ekspozycję „Dzikie Lata ’80”. Ze wszystkich zdjęć spogląda na nas Tomasz Stańko.
To będą inne niż w poprzednich latach obchody rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Zamiast pod domem Wojciecha Jaruzelskiego, demonstracje ”Stop dewastacji Polski” odbędą się na ulicach i pod domem prezesa PiS.
Lata walki z nowotworem, 94 blizny, jedno wycięte płuco, częściowa utrata węchu i słuchu nie powstrzymały go, by zdobywać szczyty i startować w triathlonie. Piotr Pogon - bohater książki Julii Lachowicz „Umarłem cztery razy”
Na ośmiu tysiącach metrów męczy nawet odpoczynek, organizm zjada sam siebie. Sylwia zna cenę ryzyka, ale z wyprawy na Mount Everest nie zrezygnuje. Bo Góra Gór ją wzywa
Radio Maryja słucha. Przytula do serca starszych i samotnych. Pomaga potrzebującym. Rozumie wykluczonych. Oferuje spokój, modlitwę i wyciszenie. Tworzy więź. Przez wykluczenie ją tworzy. Jesteśmy my i obcy. Nie przyjmuje cudzych racji. Nie wchodzi...
Szef poznańskiej drogówki Józef Klimczewski za tydzień pożegna się ze stanowiskiem. W kuluarach mówi się, że to decyzja polityczna - naczelnik zaczynał służbę jeszcze w milicji obywatelskiej.
Minister edukacji Anna Zalewska pokazała podstawy programowe dla szkół. Eksperci tworzyli dokument w biegu, więc powstał materiał nie tylko niespójny, ale nawet z… błędami ortograficznymi. Dzieci nie będą już miały w podstawówce przyrody, za to...
Wrocławski rekordzista zdawał egzamin na prawo jazdy aż 23 razy. Którą szkołę jazdy najlepiej wybrać? Mamy najnowszy ranking takich szkół we Wrocławiu. Podpowiadamy też, jak łatwo zdać egzamin na prawo jazdy.
Medycyna alternatywna - od lat zyskuje w Polsce coraz większą rzeszę zwolenników. Homeopatia, ziołolecznictwo czy akupunktura wabią Polaków rozczarowanych kolejkami do lekarzy lub po prostu przekonanych, że tzw. tradycja lub egzotyka są...
W piątek 9 grudnia mija dokładnie rok od objęcia urzędu wojewody świętokrzyskiego przez Agatę Wojtyszek. Podsumowujemy 12 miesięcy w rozmowie z „minister w terenie”.
Kmicic atakował z furyą, pan Wołodyjowski zaś lewą rękę w tył założył i stał spokojnie, czyniąc niedbale ruchy bardzo małe, prawie nieznaczne (...). Tamten rozgrzewał się, ten był chłodny, jak mistrz próbujący ucznia, i coraz spokojniejszy;...
Klucze od szpitala już leżą w starostwie. Ale to nie oznacza, że wszystkie formalności zostały załatwione. Może to jeszcze potrwać bardzo długo.
Procesem o odszkodowanie za bezpodstawne oskarżenia i nieuzasadniony areszt kończy się batalia Władysława Saletnika, wieloletniego dyrektora Państwowych Zakładów Zbożowych w Brzegu o dobre imię. Historia zagadkowej prywatyzacji PZZ-tów, której...
No i pierwszy oddział obrony terytorialnej w Podlaskiem przeszedł chrzest bojowy.
Rafał Wójcik, trener drugoligowych piłkarzy Stali Stalowa Wola specjalnie dla nas podsumowuje pierwszą część sezonu w wykonaniu swoich podopiecznych.
Biało-niebiescy z największymi sukcesami ligowymi i pucharowymi w historii wejdą w rok jubileuszu 70-lecia klubu.
Białostocka spopielarnia zwłok budzi mnóstwo emocji od chwili, gdy pojawiła się informacja, że powstaje. Od półtora roku mieszkańcy walczą o jej zamknięcie.
Miasto Szkła Krosno podejmie w sobotę o godzinie 18 Siarkę Tarnobrzeg. Konfrontacja lokalnych rywali, to jedna z najciekawszych potyczek jedenastej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.
Zoo w Poznaniu: Nie chcemy, aby przebywająca u nas Cisna była wykorzystywana do wsparcia sprzedaży alkoholu i tytoniu.
Jestem prostym gościem, ale nie prostakiem. Tak jak ten prawdziwy, trochę zardzewiały Śląsk, mówi Miuosh. Katowicki raper napisał utwory do spektaklu „Wujek. 81 (czarna ballada)”.
Dr Kazimierz Sikora z UJ pomógł mieszkańcom Szczurowej zebrać gwarę ich przodków. Powstał portal „bukiet szczurowski”, na którym zgromadzono dawno używane słownictwo
Dlaczego ludzie różnie odczuwają zapachy; kiedy zmysł węchu słabnie lub się wyostrza; czy feromony naprawdę istnieją - wyjaśnia prof. Robert Stawarz z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
Pierwsza polska telewizja publiczna pojawiła się w 1937 roku, a jej eksperymentalny program był nadawany dzięki antenie umieszczonej na warszawskim wieżowcu Prudential. Była to telewizja naziemna o zasięgu sygnału wizji zaledwie w promieniu 20 km.
Odchodzi z Solidarnej Polski, czeka na przyjęcie do Prawa i Sprawiedliwości. Ma mocną protekcję. Pogodził się już z prezydentem Nowego Sącza i ściskał dłoń prezydenta Polski. Wraca do łask?
Jeszcze nie wybrzmiał finał „Don Pasquale”, jeszcze nie zdążył Pan nacieszyć się tym swoim, świetnym debiutem, a już leci Pan do Rzymu na kolejną realizację włoskiego filmu z Pańskim udziałem. Czy to znaczy, że „koniec z operami”? Zamyka Pan...
Prokurator oskarżył Tymoteusza „Omena” Świątka o znęcanie się nad kotem swojego brata. Zawodnik MMA najpierw przyznał się do winy, a teraz zaprzecza. Twierdzi, że został wrobiony
Jesteśmy w stanie przyjąć więcej pacjentów - mówią lekarze. I dodają: - Gdyby Narodowy Fundusz nam za to zapłacił. A ten twierdzi, że kolejki wynikają z braku specjalistów.
Na przejeździe kolejowym w Dąbiu czasem trzeba stać nawet 15-20 minut. Takie są przepisy. Pociągi jeżdżą co chwilę, więc szlaban musi być zamykany.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.