2 września w Augustowie stanie ławeczka Beaty z Albatrosa. Zambrowski rzeźbiarz Michał Selerowski już nad nią pracuje, a jego muzą jest - wyłoniona w plebiscycie „Gazety Współczesnej“ - Barbara Bujnowska ze wsi Zabiele w powiecie monieckim.
Chorąży Mariusz Kujawa miał być czołgistą, ale uznał, że pod pancerzem jest nudno. Bycie saperem to dopiero emocje! Na początku lipca kierował w Białymstoku akcją wydobywania dwóch bomb.
W sobotę mecze I rundy Pucharu Polski. Do Rzeszowa i Tarnobrzega przyjeżdżają drużyny z 1 ligi. W gościach grają „Stalówka” i Stal Mielec.
Odbiorcy nie mają kłopotu z określeniem, kto jest artystą, a kto nie. Kłopot mają urzędnicy, którzy z góry określili, że z niektórymi zawodami nie podpisuje się „umowy o dzieło”, tylko „umowę-zlecenie”, bo nie wszyscy artyści są artystami. Ale,...
Miasto rodzinne pod niebem jak zatopione na dnie jeziora - tak wybitna poetka pisała o rodzinnym Lublinie. „To była osoba niezwykle życzliwa”, „miała w sobie niespotykany spokój” - mówią ci, którzy ją znali.
Dostaliśmy kasę, to ją wydajemy. 40 mln zł zainwestowali w ciągu trzech lat lublinianie w ramach budżetu obywatelskiego w poprawę komfortu życia. Dużo? Niewątpliwie tak. Ale chcieliby wydać kilka razy więcej.
To była rewolucja kulturowa. Rave’y w latach 90. były nielegalne, niedostępne. Tak stały się muzyką pokolenia - mówi Tomasz Roehr, jeden z najbardziej znanych DJ-ów lat 90. W klubach występuje pod pseudonimem DJ Dreddy.
Radosław Adamski po rocznej przerwie wraca do Resovii. 24-latek podpisał roczny kontrakt. – Przyznaję, że chciałem grać na miejscu – bez żadnych dojazdów – mówi zawodnik.
Trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot mówi o początkach pracy w Białymstoku i początku nowego sezonu
Może politycy nieznający specyfiki pracy na sali rozpraw, nie zdają sobie sprawy z tego, na czym polegają prawdziwe problemy powodujące taki, a nie inny stan wymiaru sprawiedliwości. Być może wyobrażają oni sobie, że wszystko sprowadza się do...
Rząd zaktualizował program budowy dróg, ale zrobił to w taki sposób, że powstają niedomówienia i chaos informacyjny. Nasza S10 nie zostanie zbudowana?
Wody opadowe wciąż zalewają drogę pod wiaduktem przy ulicy Bogusława IV. Szansa na poprawę będzie za dwa lata. O ile miasto i kolej zrealizują obietnice
Oferty pracy licznych agencji ilustrują uśmiechnięci staruszkowie i troskliwe opiekunki. Akcent pośrednik zawsze kładzie na pensję, np. 1400 euro. To jasne, że nikt kandydatce nie powie o czarnych stronach zajęcia. Bo nie wyjedzie.
Co się właściwie teraz w Polsce dzieje? W którą stronę zmierza polska demokracja? Co nas czeka w najbliższej przyszłości? Jak odebrał pamiętne słowa Jarosława Kaczyńskiego o „kanaliach”? O tym rozmawialiśmy z senatorem Janem Rulewskim.
Większość najważniejszych inwestycji w czasach PRL-u oddawana była do użytku latem. Tak, by zdążyć przed 22 Lipca, dniem Święta Odrodzenia - niechcianego przez lud, ale narzucanego przez władze.
Papież często przechodził z języka włoskiego na hiszpański. Z tym sobie radziłem. Najtrudniej było tłumaczyć podczas obiadu z młodzieżą. Było głośno, każdy mówił w swoim języku - wspomina ks. prof. Robert Woźniak, tłumacz Ojca Świętego w czasie...
Ustawa o wychowaniu w trzeźwości z 1982 r. zabrania picia alkoholu na ulicach, placach i w parkach, a lokalne zakazy dopisują do niej m.in. plaże. Zakłada się, że Polak to nie Hiszpan lub Francuz, i nie umie kulturalnie się napić.
To on decyduje, czy ugrupowanie polityczne zachowa pieniądze z kasy państwa. PiS-owi być może „uratował życie”.
Są politycy, którzy bardzo chętnie pokazują się w mediach, chociaż mają niewiele do powiedzenia - mówi prof. Małgorzata Dajnowicz z Uniwersytetu w Białymstoku. Przy okazji ocenia podlaską scenę polityczną.
Analiza. Wokół każdej władzy gromadzą się ludzie, którzy jej z różnych powodów kadzą. W przypadku Prawa i Sprawiedliwości przybiera to jednak rozmiary monstrualne. Ociera się wręcz o kult przywódcy.
W historii polskiego kina już raz próbowano zrobić taką historyczną parabolę. Myślę tu o filmie „Kazimierz Wielki”, zrealizowanym w epoce gierkowskiej - mówi prof. Krzysztof Kornacki, filmoznawca.
Igrzyska sportów nieolimpijskich rozgrywane są po raz dziesiąty. Do Wrocławia zawitali przedstawiciele aż 112 państw.
„Nowości” dotarły do wyników tegorocznych matur we wszystkich toruńskich publicznych i niepublicznych ogólniakach.
Tak trudnej sytuacji na rynku pracy dawno u nas nie było - alarmują firmy rekrutujące. W maju bezrobocie w Szczecinie wynosiło 4,3 proc. wobec 6,0 proc. w maju 2016 r.
W wielkim świecie show-biznesu nie ma sezonu ogórkowego. Gorącym tematem tegorocznego lata są znane dzieci. A zwłaszcza bliźnięta.
Prezydent podpisał ustawę, która nakazuje usunięcie pomników upamiętniających komunizm. Rosjanie: - To obraza naszego narodu.
Nawet dwa razy więcej turystów zjawia się w zabytkowej kopalni srebra w Tarnowskich Górach, odkąd obiekt wpisano na listę UNESCO. A prawdziwy boom ma być w przyszłym roku
W Polsce oficjalnie pracuje dzisiaj 1,2 mln Ukraińców. Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach w pierwszym półroczu 2017 zarejestrowano w regionie 75 tys. 981 oświadczeń cudoziemców.
O polityce w krótkich spodenkach, Śląskiej Partii Regionalnej i kluczeniu z autonomią rozmawiamy z Jerzym Gorzelikiem, liderem RAŚ
Dziś wyprawa życia. Zawędrowaliśmy aż do Peru i to na 2400 metrów n.p.m. Letnia odsłona „Dobrze zaprojektowane”
Tylko raz chciano zamienić Mazurek Dąbrowskiego na inną pieśń. Padło na Władysława Broniewskiego. Odmówił: „To tak, jakbym orłowi polskiemu urwał głowę”.
Protestują ci, którzy wychodzili na ulice w minionych dwóch latach. Daleko jeszcze do masowej mobilizacji społeczeństwa - mówi Mateusz Zaremba, socjolog z Uniwersytetu SWPS.
Dookoła pięknie kwitną wiśniowe sady. Z tych białych sadów płyną wieczorami rzewne pieśni o miłości i tęsknocie… A potem chłopcy chwytają widły, siekiery i idą zabijać - wspomina Jerzy Gebert.
Paryż był miastem magnetycznym, dlatego udacznicy i nieudacznicy z całego świata ciągnęli doń, jemu gotowi oddać życie, z nadzieją na sławę - mówi Bogusław Deptuła, kurator wystawy „Fleur de Paris”.
Z przekąsem:
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.