Nadużywamy antybiotyków. Wymuszamy je na lekarzach przy byle przeziębieniu. Łykamy na wszelki wypadek coś, co zostało z poprzedniej kuracji, albo bierzemy „bo sąsiadce pomogły”. Szykujemy sobie powszechną hekatombę, bo w ten sposób bakterie się...
Gdy Marta, kucając, rodziła swoje czwarte dziecko, pozostałe bawiły się na podwórku. Noworodka wsadziła do worka na śmieci, szczelnie zawiązała. I pewnie nie wyszło by to na jaw, gdyby sołtysa sądeckiej wsi nie zaniepokoił fetor rozkładających się...
Przeżyć jeden dzień bez bólu. To największe marzenie Beaty Jałochy, krakowskiej fizjoterapeutki, na którą sześć lat temu spadł samobójca. Wyskoczył z siódmego piętra, zginął na miejscu. Beata ma przerwany rdzeń kręgowy, jest sparaliżowana....
Jemy go, pijemy, a nawet nim oddychamy. O mikroplastiku, który naukowcy wykryli w krakowskim powietrzu, rozmawiamy ze współautorką badań, prof. Wandą Wilczyńską-Michalik z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
Nie sądziłyśmy, że nam ktokolwiek uwierzy. Nawet teraz, kiedy zaczynam o tym opowiadać, boję się, że usłyszę: Dlaczego kłamiesz? Dlaczego nic nie zrobiłaś? - mówi Alina Kamińska, jedna z aktorek, które oskarżyły Henryka Jacka Schoena, dyrektora...
Poznajcie najbardziej rock and rollowych krakowian: grupę Elvis ’56.
Kasia Kowalska uczciła 25-lecie swej kariery występem w ramach słynnej serii koncertów akustycznych „MTV Unplugged”. Nam opowiada co kupiła za pierwsze poważne zarobione pieniądze i jak realizowała w młodości hasło „Sex & drugs & rock’n’roll”.
Ponad dwa miliony osób. Ze 120 krajów świata. Tylu pielgrzymów co roku odwiedza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.
23 maja 1995 roku Marek Kamiński (razem z Wojciechem Moskalem) zdobyli biegun północny. Swoje przygody Kamiński opisał w książce „Trzy Bieguny” (wyd. Znak 2019, autorzy: Marek Kamiński, Leszek Cichy, Julia Hamera). Prezentujemy jej fragmenty.
- W starożytnej Grecji mistrz chodził po ogrodach, a za nim jego uczniowie. Teraz mistrz nie musi już mieć uczniów - mówi prof. Andrzej Piasecki, szef Instytutu Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.
W tym roku przypada 30. rocznica wynalezienia www. Rozmawiamy z Michałem Wiśniewskim, pisarzem i publicystą, autorem książki dokumentalnej „Wszyscy jesteśmy cyborgami. Jak Internet zmienił Polskę”.
W żłobku miejskim przy ul. Staszica w Koluszkach są dostępne ankiety dla rodziców najmłodszych koluszkowian. Jeśli ktoś myśli o zapisaniu pociechy do żłobka (zarówno tego przy ul.Staszica, jak do nowego przy ul.Mickiewicza), powinien do końca tego...
W najbliższy poniedziałek, 25 listopada, odbędzie się strajk ostrzegawczy armatorów jednostek, które zajmują się wędkarstwem morskim. To efekt unijnej decyzji zakazującej od 1 stycznia 2020 roku połowu dorsza na Bałtyku.
Wkrótce ruszają w Polsce dopłaty na samochody elektryczne, co wprowadzi nas w motoryzacyjny krąg cywilizacji zachodniej. Nie wróżę wprawdzie dealerom wielkiego sprzedażowego sukcesu - nie dlatego jednak, że akurat głośno o podwyżkach cen prądu, po...
W każdej aptece powinien być farmaceuta. Niestety, zdarza się, że go nie ma, a leki wydaje technik farmacji. To niedopuszczalne. Dlatego Ministerstwo Zdrowia zleciło kontrole aptek we wszystkich województwach. Niestety, nieprawidłowości wykryto...
Rozmowa z Henrykiem Martenką dyrektorem XI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy.
Festiwal „Disco pod Gwiazdami”, musical „Jesus Christ Superstars”, promocja na światowej wystawie Expo w Dubaju. Na to między innymi w przyszłym roku planują wydać pieniądze władze województwa podlaskiego i podległe im instytucje. W budżecie na...
Rozpoczęły się przygotowania do XII edycji konkursu Menedżer Roku Regionu Łódzkiego, którego pomysłodawcami i organizatorami są redakcja Dziennika Łódzkiego i Loża Łódzka Business Centre Club.
Rozmowa z Maciejem Wójcikiem, Społecznym Rzecznikiem Praw Mężczyzn.
To dzięki nim ratowane jest życie i zdrowie ludzi w całym kraju. W czwartek w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczysta akademia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Koszalinie.
Dobiegła końca czwarta edycja konkursu „Sianów kocha Świat”. Torba promująca miasto znów odwiedziła wiele miast w Polsce i krajów na całym globie.
Narysujmy portret polskiego palacza. Mężczyzna między 45. a 54. rokiem życia. Z wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym lub zawodowym. O niskich dochodach.
Poznaliśmy projekt budżetu miasta na przyszły rok. Jest największy w historii. Gorzów chce wydać w sumie ponad miliard, a dokładnie 1 mld 109 mln 193 tys. i 692 zł. Aż 372 mln zł zostanie przeznaczone na inwestycje. Jakie?
Żyjemy tak, jakbyśmy byli nieśmiertelni, wiecznie młodzi. Nagle przychodzi zawał i człowiek czuje się tak, jak gdyby życie pokazało mu jeszcze nie czerwoną, a tylko żółtą kartkę.
Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci już w ten weekend odbędzie się w woj. śląskim, w Arenie Gliwice. Przyleciały do nas z tej okazji delegacje z 19 krajów, z których wokaliści powalczą o zwycięstwo w konkursie. Wydarzenie odbywa się w naszym...
Kupujemy bilet lotniczy, który staje się wizą i przepustką na błyskawiczne przekroczenie granicy, jedziemy ponad 80 kilometrów na lotnisko w Grodnie i podróżujemy po Europie. Takie marzenie mają wiceprezydent i radni z Forum Mniejszości Podlasia....
Wodny plac zabaw, kemping, więcej miejsc cumowniczych - między innymi takie są założenia rozbudowy przystani przy ul. Płockiej.
Krzysztof Gierałtowski, jeden z najsławniejszych polskich fotografów portrecistów, swój ród wywodzi z Gierałtów, z okolic Wysokiego Mazowieckiego. Ale Wigry przyciągają go od kolebki. Jego przodkowie znaleźli się w tamtej okolicy na początku XX...
W południowej strefie gospodarczej w Nowej Soli powstanie fabryka, w której będą produkowane znane wafle ryżowe. Trwa projektowanie obiektu. Ile osób znajdzie tam pracę?
Kilka dni temu w Krośnie Odrzańskim doszło do roboczego spotkania, w którym podsumowano ostatnie działania szpitala Zachodniego Centrum Medycznego. Jak wygląda sytuacja?
Polityczny kabaret, ostatni z rezerwowych Grzegorza Schetyny – takie komentarze padają po niespodziewanej deklaracji Jacka Jaśkowiaka. Prezydent Poznania w ostatniej chwili zgłosił chęć wystartowania w wyborach na prezydenta RP. I nawet według...
O sytuacji, w jakiej znalazła się Szprotawa wiedzą dwie najważniejsze kancelarie w państwie - Premiera RP, bo ten wyznaczył pełniącą obowiązki miasta i kancelaria Prezydenta RP, bo napisał do Andrzeja Dudy radny Roman Pakuła.
Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na zakończenie przebudowy wiaduktu kolejowego nad ulicą Batorego. Pytają nie tylko o jezdnię, ale i chodniki, które wzbudzają ich obawy...
Jubileusz 20-lecia obchodzi Klub Pionierów Ziemi Darłowskiej. Skupia on mieszkańców miasta i gminy Darłowo, którzy osiedlili się na tych ziemiach po zakończeniu II wojny światowej.
Seniorzy listy piszą, młodzi niosą im zaś pomoc. Wielka akcja w Zielonej Górze!
Niemal 339,1 tysięcy wypożyczeń i ponad 10,3 tysięcy nowych użytkowników – to dotychczasowy bilans sezonu rowerowego w Zielonej Górze. Przez dwa sezony bicykle zostały wypożyczone niemal 540,8 tysięcy razy.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.