Sukces ma wielu ojców. Szczególnie jak jest feta. Ktoś naśmiewał się z kiedyś z polskich piłkarzy? Ktoś pytał czemu nie wygrali z Gruzją siedem, a tylko cztery zero, mimo tylu okazji? Ktoś mówił, że Adam Nawałka nie nadaje się na trenera kadry?...
Wacuś, Urwis i Zyga to trzy młode kilkumiesięczne świnie, którym w Katowicach wszczepiono dzisiaj protezy serca, czyli sztuczne komory wspomagania serca. To test, który ma wykazać, czy komory są wydajne, niezwodne i właściwie działają. Komory mają...
Ewakuacja Supersamu w Katowicach: Personel Supersamu w Katowicach został nagle ewakuowany. Na miejscu jest straż pożarna. Znamy już przyczyny ewakuacji.
Największej górniczej spółce Unii Europejskiej pieniędzy starczy jeszcze do końca listopada. Co stanie się później? Co z wypłatą tegorocznej Barbórki? Nie wiadomo. Pytany o to wczoraj Krzysztof Sędzikowski, prezes koncernu stwierdził, że to...
Reprezentacyjne szaleństwo ogarnęło bez wyjątku wszystkich. Czy tego chcemy, czy nie - piłka nożna przez ostatnie dni stała się sprawą narodową. Niedzielny wieczór i awans reprezentacji do Euro 2016 przyćmił wszystko i wszystkich, a społeczeństwu...
W dniach 13 - 15 października br. w godz. 6.00 - 19.00 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE-SAREX 15/II. Elementami przedsięwzięcia są epizody dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej...
Jerzy Markowski w Gliwicach. Były wiceminister gospodarki odwiedził kopalnię Sośnica wraz z kandydatami Zjednoczonej Lewicy i związkowcami. Przekonują oni, że kopalń nie trzeba likwidować i mają pomysł na polskie górnictwo.
Do 2020 r. w Kolejach Śląskich mają jeździć tylko nowe pociągi. Na razie pasażerowie mogą się poczuć jak na loterii. Elf, Impuls, czy wysłużony EN-57?
Budynek zajmowany obecnie przez Sąd Okręgowy został oddany do użytku w grudniu 1931 r. na potrzeby dwóch sądów niemieckich.
Jerzy miałby dziś 57 lat. Mógłby mieć, gdyby nie okrucieństwo jego 20-letniej matki. Trzytygodniowego malca wrzuciła do stawu. Chłopczyka skazała na pewną i okrutną śmierć.
20-letni Joachim K. uznał, że dla niego jeszcze nie czas na ojcowskie obowiązki. Kiedy jednak Herta nie zgodziła się usunąć ciąży, zaplanował zbrodnię. I był przekonany, że zabił.
Jerzy miałby dziś 57 lat. Mógłby mieć, gdyby nie okrucieństwo jego 20-letniej matki. Trzytygodniowego malca wrzuciła do stawu. Chłopczyka skazała na pewną i okrutną śmierć.
15 maja 1952 roku przed sądem w Koszalinie stanęła Stefania D. Prokurator zarzucił jej zabójstwo maleńkiego synka. Sprawa z Bielska-Białej trafiła aż do Koszalina.
Pijani kierowcy są zmorą nie tylko naszych czasów. 60 lat temu pod Białogardem doszło do tragicznego wypadku. Zginęło dwóch z aż... dziewięciu pasażerów traktora, który prowadził Henryk C. Prowadził, choć nie widział drogi.
Rok 1952. 23-letni Marian C. wyszedł z więzienia na przepustkę. Uciekł do Drzewian. Schronienia szukał u matki i wuja, który kryminaliście powiedział: nigdy w życiu. Za to młodzieniec spalił im gospodarstwo, a wuja próbował zabić.
W 1965 roku Państwowy Dom Dziecka w Darłowie był miejscem okrutnej zbrodni. Marian M. zadał tam śmiertelne ciosy nożem swojej byłej żonie. Wszystko na oczach ich synka.
Andrzej Z. nie miał szczęścia w miłości. Po rozstaniu z żoną wyjechał z Połczyna Zdroju. Nowe życie chciał zacząć w Karlinie. Chorobliwie zazdrosny o Teresę, nową damę serca, popełnił straszną zbrodnię.
Rok 1948. Rodziny przyjeżdżają na tzw. tereny odzyskane, by dostać swój kawałek ziemi. O grosz jest ciężko, są rodzinne konflikty. Jeden doprowadził do okrutnej zbrodni.
Styczeń roku 1946. Sąd Okręgowy w Koszalinie zajmował budynek przy ul. Matejki. Sędziowie czekali, aż zlikwidowany zostanie szpital radziecki, po którym otrzymali dzisiejszą siedzibę. Na wokandę trafiła sprawa okrutnego mordu.
To ostatnie słowa, jakie wypowiedziała Stanisława P., kiedy zabijał ją świeżo upieczony 20-letni mąż.
Prezes Rady Ministrów powołał je rozporządzeniem z dnia 2 lutego 1953 w sprawie utworzenia Wojewódzkich Archiwów Państwowych w Koszalinie, Opolu i Zielonej Górze.
W Siemianowicach Śląskich odbyła się konferencja dotycząca przyjmowania uchodźców. Główny wniosek jest taki, że gminy mają sporo obaw przed imigrantami.
Drugi sondaż wyborczy „Dziennika Zachodniego”: w woj. śląskim PiS pewnie idzie po zwycięstwo, PO ze sporą stratą. Lewica trzecią siłą w woj. śląskim. Największa ciekawostka: Mnejszość Niemiecka partią chłopską.
Chcesz zrobić ciasto, ale nie umiesz piec? Nie masz piekarnika? Nie masz czasu? Oto przepisy, które udowadniają, że można zrobić ciasto bez pieczenia, bez trudności i bez zakalca!
Jakie kierunki studiów w woj. śląskim cieszą się największą popularnością? Które studia doktoranckie liczą najwięcej doktorantów? Zapraszamy na cotygodniowe zestawienie "Śląskie w liczbach". W tym tygodniu prezentujemy dane dotyczące studiów w...
Świętujemy jubileusz. Mija rok, od kiedy jesteśmy razem z Wami. Jak co tydzień Śląsk Plus nisko się Państwu kłania. Dziś przypominamy nasze najlepsze materiały.
Za sprawą kinowej superprodukcji „Everest” widzowie poznali Roba Halla. Ten nowozelandzki himalaista i przewodnik był jedną z ofiar tragicznych wypadków, jakie w 1996 r. pochłonęły życie ośmiu osób. Na krótko przed śmiercią Hall pożegnał się przez...
Zapraszamy do jubileuszowego wydania tygodnika Śląsk Plus. Tak to już rok. Dziś wydanie nr 52. A w nim m.in. wspominamy, jak minął nam ten czas z Wami drodzy Czytelnicy. Przypominamy artykuły, które cieszyły się największą popularnością i z...
Towarzystwo Finansowe Silesia w ostatnich dniach jest jednym z głównych tematów rozmów w branży górniczej. To właśnie ta spółka ma przejąć 11 kopalń należących do Kompanii Węglowej. Rząd chce, by Silesia zabezpieczyła normalne funkcjonowanie KW do...
W niedawnych wykopaliskach paleontologicznych na terenie jaworznickiej GEOsfery uczestniczyli: Kamil Kłocko, Anna Wawrzyniak, Dawid Surmik, Marcelina Kondas oraz Kajetan Zięba.
Język polski to takie miłe szelesty i szepty, że chciałem przekonać się, co to za kraj - mówi Brazylijczyk Marlon Couto Ribeiro, poliglota, który dzisiaj mieszka w Gliwicach.
Śląska Izba Lekarska rozpoczyna debatę o dehumanizacji medycyny. Jutro konferencja. Dziś w DZ prof. Jan Duława ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego mówi o tym, jak powinny wyglądać i jak wyglądają relacje pacjent-lekarz.
To jest historia faceta, który robi obrazki - mówi Grzegorz Rosiński, światowej sławy polski rysownik, twórca m.in. postaci Thorgala, o swojej monografii, która w środę pojawiła się na polskim rynku.
Na wydanie czekają trzy opasłe tomy źródeł Archiwum Powstań Śląskich. Czy wyrzucić je do kosza i dać sobie spokój z dalszą pracą? - pyta prof. Edward Długajczyk, historyk. Nikt nie odpowiada.
Wychowany na katowickiej Ligocie aktor znany m.in. z filmów Kazimierza Kutza, odpowiedział nam na pytanie, czy czuje się Ślązakiem.
Przed wojną jedna z pierwszych hal targowych na Śląsku, po wojnie ulubione miejsce zakupów katowiczan. Były tu NRD-owskie firany, kafelki z importu oraz najlepszy w mieście koktajl z truskawek ze śmietaną.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.