Pszczelarze biją na alarm. Przez opryski pól środkami chemicznymi w czasie oblotu pszczół padają setki tych pożytecznych owadów.
Gmina Łagów złożyła wniosek o pieniądze na kompleksowy program rozwojowy „Przygody z nauką”. Na tym nie koniec.
Rozmawiamy z naczelnikiem Robertem Ambrożym o krośnieńskim urzędzie pocztowym oraz o niedawno wprowadzonych rozwiązaniach.
Widoczna na zdjęciu ikona to kopia krzyża św. Franciszka. Została wykonana przez świnoujskiego artystę Tadeusza Zielińskiego na drewnie dębowym...
W najbliższą niedzielę, 15 maja, rajd promujący turystykę rowerową na Pałukach. Chętni przemierzą 29 kilometrów. Start o godz. 11 na rynku w Żninie.
Targi edukacyjne, które zorganizowano niedawno w Żninie, były okazją do zaprezentowania się szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu nie tylko gimnazjalistom, ale także innym gościom.
Rozmowa z Patrykiem Rybusem, współscenarzystą i współreżyserem „Spotkania nieprzypadkowego” oraz współtwórcą Nieteatru.
Pszczelarze ze Świecia zapraszają na szkolenie. Wykłady odbędą się między 18 maja a 10 czerwca w Grucznie i Zarzeczewie.
Opozycyjne wobec burmistrza Pogody ugrupowanie dostało pieniądze od marszałka na aktywizację seniorów z gminy Świecie.
Część rodzin korzysta z pomocy społecznej od kilku pokoleń.
12 czerwca będzie referendum w sprawie odwołania burmistrza. - Ja się na nie nie wybieram - mówi „GL” burmistrz Dariusz Jaworski.
Rodzina Dawidowskich może spać spokojnie. Jak podaje Ministerstwo Sprawiedliwości, egzekutor odda należne im pieniądze.
Z powodu braku gwarancji bezpieczeństwa pie.rwsza grupa imigrantów z obozów we Włoszech i Grecji nie przybędzie do Polski
Od przyszłego roku policjanci będą się bronić paralizatorami. Przeprowadzanie interwencji będzie natomiast rejestrować przenośna kamera.
Ten majowy weekend dla orkiestry dętej OSP „Semper Fidelis” był zarówno czasem wypoczynku, jak i pełnym koncertowych wrażeń.
Najczęściej zwierzę mieszkające ze swoimi opiekunami w domu przez wiele lat, jest przez nich traktowane jak członek rodziny.
Japońska maszyna wyposażona w sztuczną inteligencję po raz pierwszy w historii samodzielnie napisała powieść. News błyskawicznie obiegł świat, ale entuzjazmu nie wywołał. Dlaczego? Powodem jest... strach.
Na jego nagrobku wciąż widnieje napis „Chłopczyk”. O brutalne pobicie chłopczyka i pozostawienie go na trzy dni bez żadnej pomocy – aż skonał – oskarżeni są rodzice dziecka. Oboje się nie przyznają.
Ceny ścieków wypompowanych z szamb mogą wzrosnąć. Ceny ścieków odprowadzanych do kanalizacji pozostają bez zmian.
W niedzielę 8 maja ok. 15.00 gałąź drzewa rosnącego na terenie Sądu Rejonowego spadła na przechodzącą ulicą matkę z dzieckiem.
Na pytanie Czytelnika odpowiada Kazimierz Szymański, specjalista z Inspekcji Handlowej w Gorzowie Wlkp.:
Zakupy pod jednym dachem? Niekoniecznie. Pod kilkoma też może być dobrze.
Fundusz socjalny wciąż nie jest rozliczony, pielęgniarki na wypowiedzeniu. Dodatkowo pracownice nie dostają pełnego wynagrodzenia. Może być gorzej?
Strażacy z mogileńskiej jednostki PSP obchodzili w piątek swoje święto. Obchody jak co roku rozpoczęły się od mszy świętej. Nabożeństwo odbyło się w kościele świętej Faustyny w Mogilnie.
Miejski rzecznik praw konsumentów rozpoczął walkę z firmami, które podstawiają nam do podpisu umowę na usługę, której nie chcemy.
Pożary lasów w Albercie trwają już ponad tydzień. A To najdroższa katastrofa naturalna w historii kraju.
Już niedługo będziemy mogli cofnąć się do epoki Średniowiecza. Wielkimi krokami zbliża się do nas kolejny wielki turniej rycerski!
Komisarz wyznaczył zły termin referendum, bo jego postanowienie zostało opublikowane... za szybko. Ostatecznie daty nie zmieniono.
Po latach obiecywania miasto wreszcie bierze się za projektowanie tras rowerowych. Lubisz pośmigać na dwóch kołach? To przeczytaj!
- Ten parking jest tragiczny. Starania o remont trwają już od bardzo dawna - opowiada Beata Fogiel. Wygląda jednak na to, że mieszkańcy w końcu doczekają się naprawy miejsca postojowego.
- Przyjaźnie, które nawiązałam w szkole podstawowej nadal trwają - mówi Barbara Zużewicz, obecnie uczennica drugiej klasy wąbrzeskiego liceum ogólnokształcącego.
W krótkich ujęciach mamy zachęcić turystów do zwiedzania Wąbrzeźna.
- Nie mogę zabrać swojego sprzętu, ŁWSH mnoży żądania. To jakiś koszmar! - skarży się Ewa Niedzielska, dzierżawca baru.
Parlament w Atenach zgodził się na wprowadzenie kolejnych oszczędności. To warunek uzyskania od UE pomocy finansowej. Grecja jednak ma już dość.
Edwin Eckert spełnił oczekiwania radnych i podsumował zimę w szybkim tempie. Poszło szybko i bezboleśnie - jak tegoroczna zima.
Jeszcze w tym tygodniu ławeczka z rzeźbą prof. Zygmunta Mackiewicza przyjedzie do Bydgoszczy. Uroczyste odsłonięcie 15 maja.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.