Od 1 stycznia 2017 roku żołnierze będą mogli się cieszyć z grubszych portfeli. Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało dla wojskowych podwyżki pensji.
Wszystkie te, które wybudowano przed 31 grudnia 1998 roku będzie można kupić. I to z bonifikatą sięgającą nawet 90 procent. Przeciw uchwale był prezydent i PO. Proponowali termin - do 1994 roku.
PiS radykalizuje „ustawę dezubekizacyjną“, ostro tnąc świadczenia emerytalne pracownikom aparatu ucisku PRL. Kłopot w tym, że przedstawicielem tego aparatu był też poseł PiS Stanisław Piotrowicz z Krosna. Jemu ustawa nie zaszkodzi
Miejsce zapewniające wychowankom świetne warunki czy takie, gdzie notorycznie dochodziło do brutalnych aktów przemocy? Jaka jest prawda o Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Rejowcu?
Kto kłamie - Caritas, czy ONR - trudno rozstrzygnąć. Na razie przerzucają się oświadczeniami i listami otwartymi. Poszło o Mikołaja. Z falangą
Godzina szósta rano, albo coś koło tego. O tej porze w niedzielę każdy normalny człowiek śpi. Nie śpię, dowiedziałem się o stanie wojennym.
Adam Ż., 34-letni radny z gminy Dąbrowa Białostocka został skazany przez sąd za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Został zatrzymany na podwójnym gazie w marcu tego roku.
13 grudnia 1981. Komunistyczne władze wprowadzają w Polsce stan wojenny. Na ulice wychodzi wojsko. Działacze „Solidarności” zostają internowani. Rada Państwa pospiesznie legalizuje zamach stanu.
Pogoń - Zagłębie 1:1. Stawką pojedynku w Niecieczy będzie spędzenie zimy w czołowej ósemce tabeli.
Dr Wacław Hepner stworzył nietypowe muzeum motoryzacji. W jego kolekcji liczy się dusza pojazdu, a nie kolor lakieru. Bez niej auto byłoby tylko toną blachy.
W katolickim kościele św. Ottona w Pasewalku, w sobotę koncertował chór Cantore Gospel. Wystąpił dla Polonii, dla Niemców, dla mieszkańców miasta partnerskiego - Polic oraz dla gości z Białorusi. Stargardzki chór przyjął proboszcz, ks. Grzegorz...
Jerzy Gołębiowski był jednym z najlepszych piłkarzy w historii kluczborskiego futbolu.
Na zajęciach dla seniorów pojawiają się ludzie, którzy nie chcą być tylko odbiorcą dedykowanych im programów. Chcą więcej! Mogą na przykład uczyć innych, także młodszych.
Antoni Browarczyk, pierwsza ofiara stanu wojennego w Gdańsku. Miał zaledwie dwadzieścia lat, gdy 17 grudnia 1981 r. dosięgła go śmiertelna kula.
Zakończyła się kolejna edycja festiwalu Actus Humanus. Tradycyjnie już finał to występ gwiazdy. Tym razem był to Max Emanuel Cencic.
Choreograf Giorgio Madia przygotowuje w Operze Bałtyckiej spektakl baletowy „Pinokio”. Premiera w lutym.
Stan wojenny nie wprowadził trwałych podziałów w rodzinach i w polskim społeczeństwie - mówi w rozmowie z Dariuszem Szreterem socjolog Mateusz Zaremba.
Z dr. Karolem Nawrockim, naczelnikiem Okręgowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Gdańsku
Mam coraz większą trudność z połapaniem się, jak wyglądają różne szczegóły w biografii posła, a w latach 80. prokuratora Stanisława Piotrowicza.
Zapadł wyrok w sprawie kontrowersyjnej książki Antoniego Hukałowicza. Tysiąc zł i przeprosiny otrzyma pani Stanisława Skobodzińska od autora i wydawcy za napisanie kłamstw o jej wujku i dziadku.
Rozmowa ze Stanisławem Jałowieckim, byłym przewodniczącym Zarządu Regionu „S”, byłym marszałkiem województwa opolskiego i europosłem.
16 grudnia 1941 r. Do służby wchodzi superpancernik "Yamato". To największy okręt liniowy, jaki kiedykolwiek zbudowano. Czas gigantów jednak już minął.
16 grudnia 1918 r. Powstaje Komunistyczna Partia Robotnicza Polski. Jej członkowie byli przeciw wolności. Ale na rozkaz Stalina udawali patriotów.
Radosław Sikorski, szef MSZ w rządzie PO, pozwał Jarosława Kaczyńskiego. Żąda przeprosin.
Co różni 13 grudnia 1981 roku od 13 grudnia 2016 roku. Z pewnością dzień tygodnia. Wtedy, czyli 35 lat temu, to była niedziela.
Podawał się za Włocha, a pochodził ze Słowacji. Urodą nie grzeszył: był grubawy, niski i łysiejący, ale wmówił łodziance, że ją kocha, był dobry dla jej syna, obiecywał wspólną przyszłość. Wyłudził od niej mieszkanie, działkę i gotówkę. Wszystko...
Z dr. Mikołajem Mirowskim, publicystą i historykiem z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, rozmawia Sławomir Sowa
Oszust matrymonialny mówi kobiecie to, co ona pragnie usłyszeć - mówi Czesław Michalczyk, psycholog społeczny, w rozmowie z Anną Gronczewską.
Z Piotrem Gajdzińskim, autorem biografii Wojciecha Jaruzelskiego – „twórcy” stanu wojennego, rozmawia Leszek Waligóra.
Diana pozdrawia - zdjęcie z podpisem tej treści codziennie zamieszcza na Facebooku Marta Olesińska, rzeczniczka schroniska dla zwierząt przy ul. Marmurowej w Łodzi. Robi to w imieniu cudem uratowanej od śmierci z rąk oprawcy suki owczarka...
Istnieją sposoby, dzięki którym możemy zniwelować bałagan szybko i sprawnie.
Na dworcu funkcjonuje kilka lokali gastronomicznych, automatów z jedzeniem i napojami, księgarnia oraz kiosk.
Podstępna 47-latka przez trzy lata pobierała pieniądze z pomocy społecznej, chociaż faktycznie pracowała
Mało kto wiedział, że właśnie w tym miejscu tuż przy torach są ciała żołnierzy i ręczny karabin maszynowy używany przez niemieckie lotnictwo. Archeolodzy z Pracowni Badań Historycznych i Archeologicznych Pomost dokonali odkrycia
Nie wszystkie stare drzewa zasługują na to, aby rosły dalej. W Bojadłach wójt postanowił wyciąć lipy, aby chronić przechodniów. Szykują się duże zmiany w pozwoleniach na wycinkę.
Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza w środę na wernisaż wybitnego mieszkańca Wschowy. Eugeniusz Get Stankiewicz niestety już nie żyje, ale pozostawił niezwykłe prace.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.