Mielczarskiego, Kościuszki i Rapackiego. Wszystkie trzy ulice znajdują się blisko siebie. Dziś przedstawimy w wielkim skrócie historie z nimi związane. Co dawniej znajdowało się przy ulicach, które są w centralnym punkcie Sławna?
Już w ten weekend w Kołobrzegu zacznie działać mobilna wypożyczalnia skuterów elektrycznych Blinkee.city.
Na początku marca weszły w życie przepisy, które pozwalają samorządom na wprowadzenie bardziej restrykcyjnych przepisów dotyczących sprzedaży alkoholu. Chodzi o tzw. nocną prohibicję, czyli zakaz sprzedaży „napojów wyskokowych” w godzinach od 22...
87-letnia Wacława G. miała złamane wszystkie żebra. Niektóre wielokrotnie. Była duszona i bita. Biegły lekarz wykluczył przypadkowość powstania wielu z urazów. Za nami kolejna odsłona procesu 25-letniego Daniela G. w Sądzie Okręgowym w Koszalinie.
Prokuratura wyjaśnia różne okoliczności bankructwa Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów Słowianka. Policja zaś przesłuchuje jej załogę.
- Możemy mieć zrobione po raz pierwszy po wojnie wszystkie drogi w wiosce z dojazdami do pól i posesji - mówi sołtys Franciszek Jamniuk. Walczył o sprawę trzy lata. Teraz zawisłana włosku. Sołtys mówi,że przez wójta.
W niedzielę wszyscy chętni będą mogli zajrzeć za kulisy BTL. A przy okazji zobaczyć spektakle po niższej cenie. To wszystko z okazji obchodzonego 21 marca Światowego Dnia Lalkarstwa i 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru.
- Przystąpiliśmy do konkursu na badania przesiewowe, który w 2017 roku ogłosiło Ministerstwo Zdrowia. Ciągle nie ma decyzji - mówi prof. dr Janusz Kowalewski, szef bydgoskiego Centrum Onkologii.
Za trzy lata Stary Rynek będzie nie do poznania. Koszty zmiany wizerunku wyceniono na 55,5 miliona złotych. Poznań ubiega się o dofinansowanie unijne. Maksymalnie może uzyskać dotację w wysokości nawet 30 milionów złotych.
Zamiast jeździć po całym mieście samochodem i szukać wolnych miejsc do parkowania, można auto zostawić na parkingu i przesiąść się do komunikacji miejskiej.
To nieodłączny element krajobrazu nad Wartą, a zarazem jedna z najciekawszych inwestycji realizowanych w Poznaniu. Do połowy 2020 roku Wartostrada ma zostać zbudowana w całości i liczyć ok. 13 km długości.
Przebudowa ulicy Lutyckiej ma rozpocząć się w lipcu przyszłego roku. Zainteresowanie mieszkańców projektem było bardzo duże. Z tego powodu konsultacje zostały przedłużone o trzy tygodnie, by wszyscy mogli się w tej sprawie wypowiedzieć. W efekcie...
To bardzo dobra wiadomość dla kierowców ze stolicy Wielkopolski i nie tylko. Skończą się nerwy tych, których samochody przez lata na granicy Poznania i gminy Komorniki stały w korkach. Wybudowany zostanie tunel pod przejazdem kolejowym, a przy nim...
Ulica Kurlandzka będzie przebudowana. W efekcie przejazd z Żegrza na Chartowo będzie wygodniejszy i bezpieczniejszy.
W przyszłym roku rozpocznie się przebudowa ulicy Gdyńskiej od granic Poznania do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach.
Będzie ciszej, bezpieczniej i szybciej. Rozpoczyna się kolejny etap prac nad przebudową Górnego Tarasu Rataj. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły już przetarg na wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową trasy tramwajowej.
Po przebudowie torów, tramwaje ulicami Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 pojadą znacznie ciszej i bez wywoływania uciążliwych drgań. Prace miały się odbywać w latach 2021-2022, ale rozpoczną się wcześniej, może już w przyszłym roku.
Dzięki przebudowie ronda Rataje zyskają nie tylko pasażerowie komunikacji miejskiej, ale także inni użytkownicy ruchu. Po korekcie układu drogowego po rondzie łatwiej się będzie poruszać również kierowcom.
W 2022 roku pętla Wilczak mocno się zmieni, podobnie jak nowego wymiaru na komunikacyjnej mapie Poznania nabierze rejon ulicy Błażeja. Jedna z komunikacyjnych legend Poznania - słynny tramwaj na Naramowice - ma rzeczywiście wyjechać na trasę.
Niebawem ruszy jedna z największa inwestycji drogowych w mieście. Przebudowa lewego przęsła mostu Lecha zajmie 2,5 roku.
Inwestycja zakłada przebudowę układu drogowo-torowego ulicy Dąbrowskiego na odcinku od ulicy Prusa do Przybyszewskiego. Projekt przebudowy ma zostać opracowany do końca czerwca tego roku.
Nowa ulica Świętego Wawrzyńca ma zmniejszyć ruch na ulicy Dąbrowskiego i ułatwić jazdę kierowcom. Miasto podpisało już umowę z firmą Colian. Inwestor dołoży do remontu dziesięć milionów złotych.
Przebudowa i modernizacja jednaj z najważniejszych ulic Poznania to flagowy, ale niejedyny punkt Projektu Centrum. To plan inwestycji, które trwać będą jeszcze przez cztery lata i pochłoną ponad 200 mln złotych. Kluczowym hasłem jest oddawanie...
Nieprzytomną nauczycielkę Zofię H., wprost ze szkoły w Tulcach, pogotowie zabrało na oddział intensywnej opieki medycznej. Przyczyną udaru mózgu i wypadku przy pracy był kilkumiesięczny stres związany z sytuacją w szkole. Konflikt rozpoczął się,...
Miasto chce w jak największym stopniu skorzystać z pomocy unijnej, przewidzianej na lata 2014-2020. Nie wiadomo jeszcze, jak będą wyglądały dotacje po 2020 roku, jednak w miejskim budżecie w najbliższych latach na inwestycje planuje się duże...
Masę krytycznych opinii zbiera projekt o dodatkowym oszczędzaniu na emeryturę, czyli Pracowniczych Planach Kapitałowych.
Sprawa sędziego ze Szczecina skazanego za kradzież części do wkrętarki może podzielić środowisko sędziowskie. O ile już tak się nie stało. Stowarzyszenie „Iustitia” skomentowało wyrok SN.
Marcin Ł. oskarżony jest o wykorzystanie seksualne 14-latki. Do gwałtów miało dochodzić na plebanii w Wyszkach, gdzie w okresie objętym zarzutami był wikariuszem i katechetą.
Z portali azjatyckich płynie do Europy i Polski coraz większa fala produktów, wśród nich są też zabawki. Wielu z nas wybierając niższą cenę, przymyka oko na brak oznaczeń. A to może być niebezpieczne.
Przez pierwsze trzy miesiące szpital w Gorzowie musiał dopłacić prawie 2 mln zł. Pieniędzy na zabiegi brakuje też w mniejszych lecznicach. Tak pół roku po wejściu w życie wygląda reforma szpitali.
Jak Polaków widzą obcokrajowcy? Uczestnicy konferencji Puszmun 2018 mówią nam, że jesteśmy otwarci na innych. Zdarzają się jednak przykre wyjątki...
Nauczyciele czują się mieszkańcami drugiej kategorii. Podwyżkę dostały sprzątaczki, a dodatki funkcyjne pedagogów nie rosną.
W pierwszy dzień świąt zając wielkanocny chodzi z koszykiem i zostawia prezenty. Odwiedza nie tylko najmłodszych ¬– pamięta również o dorosłych. A jakie prezenty może ofiarować wielkanocny szarak?
Zając to symbol Wielkanocy identyfikowany z witalnością, płodnością oraz... świątecznymi upominkami, na które przede wszystkim czekają najmłodsi.
Aleks Modzelan wywalczył już przepustkę do dowolnej szkoły średniej i nie wyklucza, że zaraz powalczy o indeks
Polecamy przepisy na wielkanocne pyszności!
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.