Ustawę o znowelizowaniu ustawy Prawo wodne, będącą projektem poselskim i przyjętą przez Sejm 28 lutego 2018 roku, zaakceptował bez poprawek Senat na swoim 59. posiedzeniu, które odbyło się 15 marca. Prace legislacyjne nad tą nowelą ustawy ma...
Ponad 70 unikatowych fotografii i rysunków oraz 27 opowieści z czterech stuleci - oto główne atrybuty albumu wydawnictwa Kosycarz Foto Press „Słodkie historie Gdańska”. Zebrał je pisarz i historyk Mieczysław Abramowicz.
Powrót radykalnego projektu wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji wzburzyło tysiące kobiet i mężczyzn. Dziś zamanifestują swoje poglądy.
Całe nowe osiedle z 400 mieszkaniami, przedszkolem, lokalami użytkowymi i nowymi parkingami ma stanąć przy ul. Spornej, na terenie rozciągniętym między ul. Pankiewicza a Źródłową. Miasto przedstawiło koncepcję zagospodarowania tej przestrzeni...
Kiedy Gomułka nadawał na Syjonistów, ja wciąż nie rozumiałam, że syjoniści to Żydzi, a Żydzi to ja... Ja się czułam Polką, recytowałam polską poezję, słuchałam Chopina, do dziś uwielbiam pierogi.
Zmiana czasu z zimowego na letni i odwrotnie już dawno straciła sens, ale polityka rzadko nadąża za sensem i zmianami gospodarczymi. Polityków zmiana czasu interesuje o tyle, o ile mogą coś na tym ugrać. Tak jak teraz PSL.
Bardzo lubię wracać do Białegostoku, bo naprawdę przeżyłem tu wspaniałe lata swojego życia - mówi Jakub Korolczuk. W Białymstoku i okolicy osadził akcję przebojowego serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”.
Z Jerzym Boczoniem z Regionalnego Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych w Gdańsku rozmawia Dorota Abramowicz.
- Najważniejszy człowiek naszego obozu, czyli Jarosław Kaczyński, nie pełni funkcji premiera. Podtrzymuję opinię, że nie jest to rozwiązanie optymalne. Jeśli wygramy wybory w 2019 r., trzeba będzie wrócić do tego tematu - mówi Jarosław Gowin,...
Ukraińcy stali się lekiem na problemy kadrowe w wielu zakładach w Polsce. W tych dużych najczęściej pracują na dobrych warunkach, ale w małych, prowincjonalnych firmach bywa bardzo różnie.
O tym, co Polska może uzyskać od Niemiec jako zadośćuczynienie za II wojnę światową, o „współzawodnictwie zazdrości” ofiar ludobójstwa i nieuczciwym podejściu Zachodu do problemu uchodźców - mówi prof. Gunnar Heinsohn.
Siedem lat temu wszystko było jasne. Wróg to urzędnicy z magistratu, którzy chcieli zamknąć małą szkołę z osiedla na peryferiach Łodzi. W wyniku tego starcia rozpoczął się najciekawszy w mieście eksperyment edukacyjny: z rąk urzędników zarządzanie...
Biegli nie mieli wątpliwości, że oskarżeni o brutalne zabójstwo niepełnosprawnego Piotrka, mieli pełną świadomość co robią.
Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie możliwości podrabiania dokumentów w Zakładzie Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie.
- Wyborcy mają pragnienie zjednoczonej opozycji, takiego pójścia do wyborów razem - mówi Tomasz Siemoniak, były szef MON. w rozmowie z Dorotą Kowalską.
W tym świecie też się zdarzają prawdziwi mistrzowie ucieczek. Jednych kusi ciekawość świata. Dla innych powodem do ucieczki może być seks. I niestraszny im wtedy pastuch, nawet elektryczny.
- Po 100 dniach widać, że Mateusz Morawiecki nie ma pomysłu na swoje premierowanie. To nie ten rozmiar kapelusza - mówi Ludwik Dorn, były wicepremier i marszałek Sejmu, w rozmowie z Agatonem Kozińskim.
Od kilku lat systematycznie rośnie liczba pozwoleń na broń. Co ciekawe, coraz częściej nie chodzi o broń myśliwską, ale sportową i kolekcjonerską.
Nie słabnie tempo usuwania skutków największej klęski w niemal stuletniej historii Lasów Państwowych. W nawałnicy, która w nocy z 11 na 12 sierpnia ubiegłego roku przetoczyła się nad Polską, najbardziej ucierpiały lasy naszego regionu....
Zdrowych i tanich Świąt Wielkanocnych. To mogą być tylko pobożne życzenia, niestety. Bo na tanie Święta Wielkanocne nie ma co liczyć. Wydamy na nie średnio 126 zł więcej niż rok temu. Żywność podrożała, ale kupujemy też coraz lepsze produkty.
Ratusz chce zwiększyć dostęp do usług Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. To ciepło z sieci ma być narzędziem do walki ze smogiem.
Zabytkowa willa w parku Sielanka zagraża bezpieczeństwu mieszkających w niej komunalnych najemców. Do mieszkań leje się woda, nie można palić w piecach. Lokatorzy są bezradni.
W kamienicy przy ul. Zachodniej mieszkał poeta Bolesław Leśmian. Tu przeżywał jedną z największych miłości. Kamienicę przy ul. Sienkiewicza nazywano aktorską. Mieszkało w niej wielu ludzi łódzkiej sceny.
Kobiety są od tego, żeby dawać życie, a mężczyźni od tego, by czasami zabijać – mówi Janusz Korwin-Mikke, prezes partii Wolność, który był gościem gs24.pl. Polityka pytaliśmy o wybory samorządowe, okupację muzułmańską, podatki i dostęp do broni.
Na brak reakcji, ale przede wszystkim na brak informacji skarżą się mieszkańcy zachodniopomorskiego, którzy korzystają z programu rządowego Rodzina 500+.
Polska w ostatnich latach stała się jednym z lepiej nasyconych i rozwijających się rynków komputerowych w Europie, a co za tym idzie - urządzenia cyfrowe oraz internet odgrywają coraz większą rolę w prowadzeniu przestępczej działalności.
Na Ukrainie jest mało znany, dla większości tamtejszych kibiców wręcz anonimowy. Jego futbolowe życie rozkwitło dopiero w Polsce, do której trafił przed ponad pięcioma laty.
Dla ponad 70 proc. badanych zakaz nie był uciążliwy. Ponad 35 proc. osób z tej grupy deklaruje, że zazwyczaj nie robi zakupów w niedzielę, a blisko 12 proc. uważa, że niezbędne artykuły nadal może kupić w sklepach osiedlowych.
Helenka ma nieuleczalną wadę serca. Lekarze przekreślili jej życie jeszcze w łonie matki. Jednak serduszko córki Ani i Damiana Chylińskich z Łomży - choć z poważną wadą - okazuje się bardzo waleczne. Rodzice postanowili zrobić wszystko, by dać...
Nowy rządowy program dofinansowań budowy dróg lokalnych: wnioski gminy, miasta i powiaty mogą składać do połowy kwietnia - ogłosił wojewoda łódzki Zbigniew Rau.
Felieton Dziennika Łódzkiego. Redaktor Jerzy Witaszczyk komentuje wydarzenia mijającego tygodnia
Co druga kanapa w Europie jest oznaczona metką „Made in Poland”. Rozkładane kanapy, sofy i fotele to prawdziwy polski hit eksportowy. Niewielki wycinek tego, co świat kupuje w Polsce najchętniej można podziwiać w hali EXPO-Łódź na wystawie, która...
Tapety, witraż i lodownia zostały odkryte podczas trwającego właśnie remontu pałacu Steinerta pryz ul. Piotrkowskiej 272. Zabytkowy witraż znajduje się na klatce schodowej. Został zakryty jeszcze w czasach, gdy w pałacu mieszkali Steinertowie,...
Jednym z głównych czynników tworzenia się smogu jest zanieczyszczenie powietrza spowodowane korzystaniem z paliw stałych, które emitują ogromne ilości zanieczyszczeń do atmosfery. Najczęściej dotyczy to ogrzewania budynków węglem, ponieważ wynik...
W weekend w Łodzi odbędą się trzy uroczystości związane z nadchodzącą Wielkanocą. Spowodują poważne utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku dostał grant na badania związane z kleszczowym zapaleniem mózgu. W woj. podlaskim ryzyko zachorowania jest największe.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.