Właściciel Koku Sushi ma już dość bezkarności chuliganów i bezczynności służb porządkowych. W każdy weekend musi naprawiać notorycznie niszczony ogródek kawiarniany na Rynku Kościuszki.
Matury na finiszu. Przed maturzystami wybory dróg życiowych. Bardzo wielu wybiera studia, nie ukrywają, że chcą wyjechać. Są tacy, którzy nie zamierzają studiować.
Jedni widzieli jak figura Matki Bożej poruszała głową i rękami. Drudzy daliby się pokroić za to, że rzeźba emitowała nieziemską. jasność.
Postępowanie dyscyplinarne wobec nadinsp. Daniela Kołnierowicza, szefa podlaskiej policji trwa. Jego odwołanie jest ciągle rozpatrywane, a komenda główna nie udziela na ten temat informacji.
- Przecież od jednego klapsa nic się nie stanie. Albo: - Rodzice mnie bili, a wyrosłem na porządnego człowieka. Ile razy zdarzyło wam się to słyszeć?
Rozmowa z dr Magdaleną Nowak-Paralusz, politologiem i socjologiem z WSB w Toruniu.
Na co dzień kształcą studentów, otwierają ich na sztukę, uczą komunikacji wizualnej. Od czwartku na wystawie „Przestrzeń otwarta” można oglądać prace nauczycieli akademickich Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.
Przewodniczącą została Jolanta Stempowska, a jej zastępczynią - pomysłodawczyni powołania tego rodzaju ciała w mieście - Dorota Chałat. W czwartek po raz pierwszy w nowej kadencji zebrała się Rada Kobiet, działająca przy prezydencie Koszalina.
Musimy odchodzić od takiego wykorzystywania węgla, które szkodzi środowisku i klimatowi - mówi Jerzy Buzek, przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań i Energii Parlamentu Europejskiego.
Od urodzenia nie chodzi. To nie przeszkadza jej normalnie żyć. Ściga się na wózku, chodzi do pracy, jeździ samochodem. Nawet w konkursie miss wystartowała.
PiS nie ma na Śląsku takiego lidera, który o każdej godzinie dnia i nocy miałby wstęp na Nowogrodzką i jeszcze prezes by go wysłuchał - mówi Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko-dąbrowskiej Solidarności.
Zmiana trenera w III-ligowej Gwardii Koszalin. Tadeusza Żakietę zastąpił Wojciech Polakowski. Z koszalińskim klubem związał się wstępnie do końca tego sezonu, z możliwością przedłużenia umowy na dwa lata.
Minął rok od tragicznych wydarzeń, które na zawsze zmieniły rodzinę Bogdanowiczów. W nocy z 30 kwietnia na 1 maja spłonęła ich Tatarska Jurta. Dziś po zgliszczach nie ma ani śladu, a właściciele słynnej tatarskiej restauracji z dumą patrzą na...
Pomyślmy o człowieku, który swą wyobraźnią, pracą i kreatywnością sprawił, że Śląsk jest lepszym miejscem do życia. Aleksander Franta, wielki architekt, wizjoner i artysta. Pożegnamy go dziś w Katowicach, jutro w Nowym Targu.
Obóz rządzący znalazł klucz do wrażliwości Polaków. Ale w Polsce rękę na Kościół jako wspólnotę niewielu chce podnieść. Coraz więcej z nas ma za to dość obłudy księży. I przymykania na nią oka władzy.
Mija rok od katastrofy górniczej, która 5 maja w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju pochłonęła życie pięciu górników. Zjechaliśmy 900 metrów pod ziemię, w pobliże miejsca wypadku.
Podczas remontu ul. Sikorskiego niemal wystarczy wbić łopatę w ziemię, by natrafić na ślady historii. Tym razem archolodzy odkryli ślad prawdopodobnie najstarszego, nie licząc katedry, budynku w naszym mieście.
- Nasze miasto jest piękne i zielone - chwalą się zielonogórzanie i zaraz dodają: - Ale mogłoby być jeszcze bardziej zielone i atrakcyjne. I tu padają konkretne propozycje, jak tego dokonać...
To miały być na zwykłym - dla programu „Sprawa dla reportera”- i tak już wysokim poziomie emocjonalnym zdjęcia do kolejnej edycji. Wizyta jednego mężczyzny i dwóch policjantów zmieniła je w dramat.
- Ekipy wykopały zwłoki i położyły je w workach, obok grobu. To nielegalna ekshumacja i zbezczeszczenie zwłok - taki sygnał dostaliśmy wczoraj. Właściciel zakładu pogrzebowego odpiera zarzuty.
Rozmowa z Jarosławem Tadychem, starostą sępoleńskim.
W piątek ma zostać rozstrzygnięty przetarg na modernizację nawierzchni ulic Podmurnej, Kościuszki i Radzyńskiej w Łasinie. To drugie podejście do wyłonienia wykonawcy.
Zwierzęta wymierają w nienotowanym tempie. Około milion gatunków zniknie z powierzchni Ziemi w kilku najbliższych dekadach - alarmuje ONZ. Nasz region już tworzy Bank Danych o najcenniejszych gatunkach.
Biura paszportowe w regionie przeżywają oblężenie. Wiele osób jest odprawianych z kwitkiem. Problem ma rozwiązać rejestracja internetowa. Ruszy jeszcze przed wakacjami.
Dorota Maćkowska, powołana 30 kwietnia, nowa dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 w Żaganiu, od tygodnia nie może wejść do gabinetu dyrektora, nie ma też dostępu do haseł do elektronicznego dziennika. Jej poprzedniczka zamknęła drzwi do gabinetu i...
Gmina i miasto Odolanów to kraina, którą łatwo można się zachwycić. Kto jeszcze nie był w tych stronach Wielkopolski, powinien to nadrobić i przekonać się o uroku tego miejsca oraz o gościnności jego mieszkańców.
Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzbnie powstało 25 sierpnia 1965 roku. Liczyło wówczas 60 członkiń. Pierwszą przewodniczącą KGW była Cecylia Kasprzak. Funkcję tę pełniła do 1980 roku.
Koło Gospodyń Wiejskich w Tarchałach Wielkich zostało utworzone 15 lipca 1949 roku. Założycielkami koła były: Jadwiga Mielicka, Marta Bąk, Helena Kryjom i Zofia Skrzypczak. KGW początkowo liczyło 12 członkiń.
Zielono i kolorowo robi się na święta wielkanocne. Kwitną już piękne magnolie, a wiosna choć często bywa kapryśna dodaje temu Świętu wyjątkową oprawę. Gospodynie robią świąteczne porządki, aby ich domy lśniły czystością, wpuszczają do nich...
Koło Gospodyń Wiejskich w Czaczu działa już 57 lat i skupia 19 gospodyń.
Łagodny, słodki, miodowy aromat lipowych kwiatów to nieodłączny atrybut wczesnego lata, które już wkrótce u nas zagości. To właśnie lipom lipiec zawdzięcza swoją nazwę. Wtedy też pszczoły pilnie zbierają nektar, który po około tygodniu zmienia się...
Koło Gospodyń Wiejskich w Nietążkowie zostało utworzone w 1959 r.
Powiat chodzieski jest jednym z najbardziej malowniczych rejonów Wielkopolski. Leży w dolinie Noteci, otoczony jeziorami i lasami. Przyjazne turystyce środowisko oraz urokliwy krajobraz sprzyjają aktywnemu i efektywnemu wypoczynkowi. Swoje...
Na najbliższej, majowej sesji rady miasta rajcy zajmą się uchwałą w sprawie budżetu obywatelskiego. Zmiany wymusza ustawa o samorządzie gminnym.
- W bieżącym roku nie będziemy realizować Inowrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, bo rząd doprowadził do wejścia w życie przepisów, które narzucają odgórnie wiele niekorzystnych rozwiązań - informuje Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.