Przyzwyczailiśmy się, że rocznice historyczne w regionie i Szczecinie obchodzone są najczęściej w grudniu i sierpniu. Kwiecień i maj, to też miesiące historyczne, ale wspominane przeważnie z okazji tzw. „wyzwolenia” miasta czy forsowania Odry w...
... powiedziałby mistrz Yoda. Tych szarych komórek przede wszystkim - dodam z kolei ja, choć nie ośmielam się konkurować z założycielem kultowego, najstarszego filmowego zakonu na świecie
Druga co do wielkości rzeka w Polsce skrywa w sobie wiele niespodzianek, które powoli odkrywają pracownicy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.
Mieszkańcy jednego z budynków na Starym Mieście w Malborku od dziesięciu dni mają odłączony gaz. Drobna nieszczelność spowodowała, że trzeba sprawdzić całą instalację. A to musi potrwać.
Minął równo rok od dnia, w którym władze Gdańska podpisały umowę na spalarnię odpadów na Szadółkach, która będzie służyć ponad 30 pomorskim gminom.
W kwietniu Starostwo Powiatowe w Tczewie ogłosiło przetarg na sprzedaż złomu, jaki pozyskano przy rozbiórce przęseł z Mostu Tczewskiego. Znani są już wszyscy oferenci. Jest ich sześciu. Jednak, która z firm stanie się nabywcą mostowego złomu okaże...
To już kolejna grupa zawodowa, która o swoje prawa zamierza walczyć na drodze ogólnopolskiego protestu. Główny postulat to podwyżki płac - dziś fizjoterapeuta po skończonych studiach magisterskich może liczyć na zarobki w granicach 1600-1800 zł na...
Maturzyści mają za sobą już trzy obowiązkowe pisemne egzaminy maturalne: język polski, matematykę i język obcy nowożytny. Teraz zostały egzaminy z wybranych przedmiotów i część ustna.
Najdroższy parking w Rybniku znajduje się na terenie... szpitala psychiatrycznego przy ulicy Gliwickiej. Za godzinę postoju trzeba tu zapłacić 5 złotych. Narzekają nie tyko odwiedzający pacjentów ale też, a może przede wszystkim, wierni, którzy...
Jura Krakowsko - Częstochowska. Dobra wiadomość dla miłośników zwiedzania zabytków oraz jazdy na rowerze. Trwa znakowanie trasy rowerowej Szlaku Orlich Gniazd. Na rowerzystów czeka 186 kilometrów szlaku wypełnionego zabytkami a trasa będzie dla...
Wszystkie strony procesu apelują. Obrońca Bartosza D. żąda uniewinnienia. Prokuratura i Fundacja dla Szczeniąt Judyta - 3 lat za kratami.
O zdanie na temat butelkomatów pytamy Łukasza Wantucha, krakowskiego radnego oraz Joannę Pepłowską z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Toruniu.
To nie są dane Administracji Domów Miejskich, ale informacje zbierane przez bydgoszczan. Lista jest coraz dłuższa, a ADM uznaje, że wszystko jest... w porządku.
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku uruchomił Mapę Potencjału Badawczego. To portal, który w jednym miejscu skupia naukowców, ekspertów, ciekawe pomysły na komercjalizację, nowoczesny sprzęt i aparaturę, jakie mają poszczególne zakłady.
Fala alarmów bombowych podczas matur zalała cały kraj. Na szczęście okazały się fałszywe, jednak w znacznym stopniu sparaliżowały egzaminy i zestresowały maturzystów. Policja robi co może, aby schwytać bezmyślnych sprawców.
W wielu opolskich szpitalach i przychodniach fizjoterapeuci odeszli od pacjentów biorąc wolne na oddanie krwi. W środę rozpoczęli strajk włoski, nie wykluczają głodówki. Powód? Skandalicznie niskie zarobki, poniżej 2 tys. złotych.
Cztery oferty wpłynęły na przetarg na wykonanie projektu kompleksowej modernizacji zajezdni tramwajowej Chocianowice, która w przyszłości ma stać się bazą 30 nowych tramwajów, jakie zostaną zakupione dla realizacji projektu „Tramwaj dla Łodzi”.
Zostałam zgwałcona przez Szymka, gdy miałam 13 lat - wyznała Ewa, ale od początku było zastanawiające, dlaczego ujawniła przestępstwo dopiero po trzech latach.
W środę oddano do użytku pierwszy z sześciu budowanych odcinków drogi ekspresowej S6 między Goleniowem a Koszalinem, tj. od Goleniowa do Nowogardu.
W środę po raz pierwszy zebrała się Rada Uczelni Politechniki Koszalińskiej. To nowy organ, który działa obok rektora i senatu.
Zbliża się druga edycja Międzynarodowej Konferencji Silver Tourism w Darłowie. Wydarzenie w całości poświęcone będzie problematyce przemian demograficznych w kontekście rozwoju turystyki.
W najbliższą niedzielę (12 maja) mieszkańcy Szczecinka będą wybierać radnych osiedlowych. Już po raz czwarty.
Na ostatniej sesji rady powiatu radni wysłuchali informacji z działalności instytucji , które w powiecie tucholskim zajmują się udzielaniem pomocy społecznej.
13 operacji, które można na żywo obserwować na ekranie, a jednocześnie zadawać pytania operującym chirurgom. A potem – cykl wykładów o tym, jak nie popełniać błędów w chirurgii. Rozpoczęła się właśnie cykliczna konferencja „Jak uniknąć zdarzeń...
Co jest najlepszym produktem, inwestycją, odkryciem, a kto najlepiej działa społecznie? Tego dowiedzieliśmy się podczas wtorkowej gali, która wieńczyła konkurs promocyjny „Podlaska Marka 2018”. Od 15 lat organizuje go samorząd województwa.
Mieszkańcy osiedla Widok oczekują dostępnego miejsca do rekreacji, dla dzieci i dorosłych, które zrobi gmina. Problem w tym, że nie są zgodni, w którym miejscu ma takie powstać.
Z końcem czerwca ze szpitali zniknie część łóżek. Powód? Rozporządzenie ministra zdrowia, które każe dostosować liczbę łóżek do liczby pielęgniarek. Okazuje się, że w szpitalu wojewódzkim w Gorzowie problem może być naprawdę poważny. - Nie jestem...
Biblioteki, nawet te gminne przeżywają dziś rekonesans. Szeroką falą weszły do nich internet i komputery, one też wymusiły zmiany obsługi . Dziś już nie są kojarzone z półkami zawalonymi zakurzonymi książkami. - Można do niej przyjść,...
Fragment Harry’ego Pottera, komiksy z filmu Avengers i mail do kolegi z Londynu o wynajmowaniu mieszkania w Szkocji. - To były fajne tematy, bo z życia wzięte - tak o egzaminie z angielskiego na poziomie podstawowym mówią zgodnie bydgoscy...
- Podnosimy temperaturę powietrza o 2 - 4 stopnie, to jest dość dużo - mówi Michał Popiołek z winnicy Saint Vincent. Na winnicy Pałacu Mierzęcin całą noc płoną snopki słomy i specjalna maszyna grzeje powietrze, aż temperatura będzie plusowa.
Ta kwota dotyczy tylko pierwszego półrocza 2019 roku w regionie. Kontroli jest więcej i są skuteczniejsze. W wyłapywaniu "lewych" L4 pomagają też elektroniczne zwolnienia.
W najbliższy weekend w Kijewie Królewskim ruszą warsztaty plecionkarskie. Ich uczestnicy poznają zanikającą już metodę spiralną. Udział jest bezpłatny, ale liczba uczestników ograniczona.
Rowerzyści z Górczyna będą teraz bez problemu mogli dojechać aż do ul. Żwirowej. Wzdłuż ul. Piłsudskiego i al. ks. Andrzejewskiego powstaje ścieżka, której brakowało od lat.
Radni miasta uchwalili miejscowy plan zagospodarowania miasta przy ul. Mickiewicza. Słynny lasek będzie podzielony. Większa część będzie w przyszłości parkiem rekreacyjnym, a hektar zajmą działki budowlane.
Do 13 maja Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu czeka na wnioski o dofinansowanie w ramach projektu „Aktywna Mama, aktywny Tata”. Można w ten sposób zyskać nawet 800 zł miesięcznie.
Od września nie będzie już klas gimnazjalnych w podstawówkach. Ilu nauczycieli straci w związku z tym pracę w szkołach we Włocławku?
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.