W tegorocznym konkursie PFRON organizacje pozarządowe otrzymały o 20 proc. mniej pieniędzy na prowadzenie rehabilitacji niepełnosprawnych. Po wielu apelach ministerstwo dołożyło 10 proc. Cały czas brakuje kolejnych dziesięciu.
Pasażerowie naciskają port na nowości - linie, kierunki, czartery. Pytają, jakie są szanse na to, by z Jasionki latały różowe samoloty Wizz Air.
11 maja 2017 roku w północnym skrzydle Zamku Książąt Pomorskich zawaliły się trzy kondygnacje budynku. Kondygnacje zostały przebite filarem, który spadł z najwyższego piętra.
Przy parku Popiela, wzdłuż ulicy Strażniczej, powstają nowe miejsca postojowe. Będzie tam można pozostawić 48 samochodów.
Do 10 maja można się rejestrować na Scandinavian Business Connect, czyli spotkanie skierowane do ludzi biznesu na temat start-upów, przemysłu 4.0 oraz kwestii związanym ze Smarter Living and Working.
W 1944 roku w rzezi Woli Niemcy zamordowali jego rodziców i dwóch braci. Miał 11 lat, cudem ocalał. Po wojnie tułał się po Polsce. Na apel zatroskanej o losy chłopca redaktorki „Expressu Wieczornego” reagują Anna i Jarosław Iwaszkiewiczowie.
Tamte trudne momenty umocniły mnie bardzo jako człowieka i muzyka. Bo to, co przeżywam i doświadczam, przekłada się potem na to, co i jak gram - mówi Sławomir Łosowski, lider Kombi.
Mamy coraz mniej wody. W rolnictwie, przemyśle, a niebawem także i w mieszkaniach. Susza zmienia świat wokół nas i trzeba się do tego przyzwyczaić.
Piotr Łobodziński z Bielska Podlaskiego jest mistrzem świata w bieganiu po schodach. Teraz swoich sił próbuje jego żona, Iwona.
Człowiek jest przede wszystkim organizmem żywym i bez względu na jego przekonania – w uproszczeniu – dobre jest dla niego właśnie to, co dobre dla żabki czy żuczka - mówi Łukasz Berlik, prezes Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego.
40 lat temu powstał Ruch Młodej Polski. - Bardzo trudno teraz wrócić do tego, co było. Wszyscy musimy zadać sobie pytanie: Co się stało? - mówi Bożena Rybicka-Grzywaczewska
Rozmowa z Arturem Sporniakiem, szefem działu Wiara w „Tygodniku Powszechnym“ i dr. Tomaszem Snarskim, adwokatem i nauczycielem akademickim, specjalistą od prawa karnego z UG.
A jednak! Toruńscy posłowie PO Lenz i Myrcha nie porzucili kolegi posła PO z Inowrocławia, czyli kandydata Brejzy startującego właśnie pod szyldem Koalicji Obywatelskiej do eurosejmu. 3 maja, w Święto Konstytucji, wsparli go w przedwyborczej akcji...
Dr Dorota Dybowska, specjalista chorób zakaźnych, adiunkt Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii CM UMK opowiada m.in. o tym, jak skutecznie chronić się przed kleszczami.
Feministyczna „Chryja pod Radiem Maryja 2” psuje krew nie tylko ojcu Rydzykowi, ale i jego obrońcom. „Psy wojny zostały spuszczone” - ogłosiła tuż po manifestacji jej liderka. Dlaczego?
W Radziejowie prowadzą strajk włoski, w Barcinie i Inowrocławiu rozdają ulotki i rozmawiają z pacjentami. W Bydgoszczy fizjoterapeuci noszą czarne koszulki.
Jak wychowuje się dziewczynki w kraju Astrid Lindgren? Co wolno kobiecie na Madagaskarze? W czym niemiecka rodzina przypomina polską? Rozmowa z Giselą Hebrant, prawniczką, która mieszka w Niemczech, pochodzi ze Szwecji, jest zauroczona Polską i...
Sebastian Chmara, były zastępca prezydenta miasta, a teraz wiceprezes PZLA, pozwał do sądu Krzysztofa Pietrzaka, właściciela Tartaku Bydgoszcz. O co chodzi?
Jarosław Kaczyński mówił o Via Carpatii, Grzegorz Schetyna o S8. Było też dużo o rolnictwie, małym ruchu granicznym, gospodarce czy wielokulturowości. Taki obraz Podlaskiego w Europie wyłonił się z konwencji dwóch największych graczy na polskiej...
Za 3 miesiące pracy na budowie domu w Łochowie obywatele Ukrainy mieli dostać po 1300 zł. Inwestor zapłacił, wykonawca mówi, że pieniądze przekazał podwykonawcy, ten że nie całe. Budowa stanęła, robotnicy wyjechali, a inspekcja pracy jest bezsilna.
Przez blisko 8 lat strażacy informowali na żywo o pożarach, wypadkach i niebezpiecznych zdarzeniach w regionie. Ich przebieg mógł śledzić każdy przez oficjalną stronę psp.opole.pl. Kilka dni temu ta funkcjonalność została wyłączona. Ludzie są...
Krótko przed wyborami do Parlamentu Europejskiego kandydujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej marszałek dostał cios od prezydenta Opola.
Kolejna odsłona wojny miłośników przyrody i zwolenników powiększania przyblokowych parkingów. Na Bartodziejach wygrywają ci drudzy.
Nie ma nic dziwnego w tym, że minister kultury Piotr Gliński domaga się przeprowadzenia konkursu na dyrektora białostockiej Galerii Arsenał. Takie postępowanie powinno być normą w instytucjach publicznych. Pod warunkiem, że intencje mu...
Rozmowa z Małgorzatą Jacyną-Witt, przewodniczącą rady nadzorczej Stoczni Szczecińskiej, pełniącą obecnie obowiązki prezesa, radną sejmiku Prawa i Sprawiedliwości.
Rozmowa z Bartłomiejem Świątczakiem naczelnikiem Regionalnego Wydziału Monitoringu Środowiska w Łodzi Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.
12 maja 1935 roku zmarł Józef Piłsudski. O przyczynie śmierci Marszałka i ostatnich dniach jego życia, rozmawiam z reżyserem i historykiem, badaczem dwudziestolecia międzywojennego Dariuszem Markiem Srzednickim.
Stadion miejski przy al. Unii Lubelskiej będzie miał cztery trybuny, bo będzie można rozstrzygnąć przetarg na rozbudowę stadionu ŁKS. Taką decyzję podjęła Rada Miejska w Łodzi. Na sali obrad było kilkudziesięciu kibiców ŁKS Łódź, którzy po...
23-letnia Joanna Gibner została uduszona przez swojego męża. Jej ciało Marek W. zatopił w Jeziorze Dywickim koło Olsztyna. Po 23 latach od morderstwa krakowscy nurkowie spróbują wydobyć szczątki Asi, aby matka mogła w końcu pochować swoją córkę.
Napiszą reportaż, przeprowadzą wywiad, nakręcą film. Zanim zabiorą się za jakiś temat, przeczytają tysiące dokumentów i wszystkie zapamiętają. Dziennikarze przyszłości. Programy komputerowe
W ostatnich dniach zaczęła się przelewać przez nasz kraj fala ukłonów europejskich. Kto żyw łapie mapę Europy i przechwala się jej znajomością. Im bliżej do wyborów, tym fala będzie się wzmagać. Tym bardziej że niemal cały rząd, szczelnie...
W ciągu 58 dni pokonał pieszo 1785 km. Mateusz Waligóra, pierwszy człowiek, który samotnie przeszedł mongolską część Gobi, opowiada o wędrówce przez największą pustynię Azji.
Kto nie ściągał, niech pierwszy rzuci kamieniem. Kto nie uśmiechnął się na wspomnienie - również. Ale dziś metodą nie są już małe skrawki papieru sprytnie chowane w rękawie ani harmonijki przypominające miniaturowe książeczki. Dziś do akcji...
- Kto kombinuje i nie jest standardowy w swoich wyborach, zawsze ma wpadki na koncie. Ale to jest fajne, bo dowiadujemy się wtedy, że coś jest zdecydowanie nie dla nas - mówi nam aktorka Ada Fijał, znana m.in. z seriali „Barwy szczęścia” oraz „Ślad”.
O historię i twórczość pytamy autorkę książek fabularnych inspirowanych krakowską historią wojenną, Mirosławę Karetę.
Po raz trzeci w Łodzi odbędzie się letni cykl spektakli w Teatralnym Pasażu Róży (ul. Piotrkowska 3). Zaplanowano aż osiem spektakli, które odbywać się będą w każdy piątek o godz. 20.30 od 5 lipca. Sprzedaż pierwszej transzy biletów startuje w...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.