Gmina i Miasto Odolanów: Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzbnie

Czytaj dalej
red

Gmina i Miasto Odolanów: Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzbnie

red

Koło Gospodyń Wiejskich w Wierzbnie powstało 25 sierpnia 1965 roku. Liczyło wówczas 60 członkiń. Pierwszą przewodniczącą KGW była Cecylia Kasprzak. Funkcję tę pełniła do 1980 roku.

Po niej przewodniczącą została Janina Guździoł i panowała w kole do 2017 roku. Obecną przewodniczącą jest Małgorzata Mróz. Panie w pierwszym okresie działalności zajmowały się zamawianiem i rozprowadzaniem piskląt kurzych i kaczych. Przez lata organizowane były również konkursy, w których udział brały chętnie gospodynie z Wierzbna: „Więcej owoców, warzyw i kwiatów”, czy „Więcej mleka wysokiej jakości”.

Przez lata istnienia KGW panie z Wierzbna uczestniczyły również w wielu kursach: gotowania i pieczenia, szycia oraz kursie fryzjerskim. Chętnie brały też udział w wycieczkach do teatru i kina.

Przy sali wiejskiej, w której funkcjonuje KGW, gospodynie mają wypożyczalnię naczyń. W tym miejscu odbywają się też różne imprezy, jak Dzień Dziecka, festyn, dożynki w które angażują się panie z miejscowego KGW. Same przyznają, że aktywnie biorą udział w lokalnych wydarzeniach, ale także i gminnych.

Członkinie Koła w Wierzbnie obchodziły już jubileusze 40-, 45- i 50-lecia istnienia. Teraz z niecierpliwością czekają na kolejny.

Zobacz ich przepisy:

red

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.