W ostatnim przemówieniu o stanie państwa Obama przedstawił swoją wizję przyszłości kraju i reklamował osiągnięcia z dwóch kadencji.
W internecie oferowano za pieniądze „legalne” uprawnienia do kierowania pojazdami. Stronę udało się zablokować. Sprawą zajmie się policja.
Zwykle jest jeden sygnał. Na wyświetlaczu widzimy kierunkowy wyglądający na polski, bo zaczynający się od +225, +232, +243 lub +245. Nie dajmy się nabrać!
- Szybka terapia onkologiczna wymaga „przeorania” - uważa prof. Jacek Jassem. - Dla pacjentów to dobre rozwiązanie - mówi prof. Janusz Kowalewski.
Nie można porównywać obciążenia pracą ratowników z Gorzowa i z Kostrzyna - mówi prezes. Żeby zarobić dobrą pensje, trzeba pracować po 300 godzin miesięcznie - wyznaje ratownik
Zapamiętamy panią Adelę jako człowieka zawsze pogodnego, życzliwego ludziom i ich sprawom, skorego do bezinteresownego działania i pomocy
Mimo że Olga Michałkiewicz ostatecznie nie została najpopularniejszym zawodnikiem w Lubuskiem, to i tak ten rok może zaliczyć do udanych.
W każdą niedzielę od maja do sierpnia w godz. 10 - 14 na skwerze Alfonsa Hoffmana w Świeciu będzie można kupić rękodzieło i zdrową żywność.
Interweniowaliśmy w tej sprawie. I wczoraj drogowcy rozpoczęli na nakielskich rondach montaż tablic.
Jeśli szybko nie znajdą opiekunów i nowego domu trafią do schroniska. Wolontariusze z pogotowia dla zwierząt chcą im takiego losu oszczędzić.
Dyrekcja MPK chwali hybrydowe Volva. Mimo zimy, pojazdy przynoszą oszczędności na paliwie wynoszące nawet 20 procent.
KCK nie chce zdradzić, ile kosztuje prowadzenie telewizji miejskiej. - To jest kropla, która przelała czarę - przekonuje Maciej Kasperkowiak.
Mieszkasz we wspólnocie mieszkaniowej? Możesz współdecydować o wielu sprawach. Musisz tylko poznać swoje prawa i nauczyć się je wykorzystywać.
Strażacy i ratownicy WOPR zaprosili dzieci na praktyczny pokaz, co się może stać, gdy wejdziemy na lód. Uczulali również przed zagrożeniami i uczyli, jak spędzać bezpiecznie wolny czas w Żaganiu.
Żużlowcy Stali Gorzów ostro trenują przed sezonem 2016. Na miejscu ćwiczy młodzież, z kolei członkowie pierwszej ekipy indywidualnie u siebie.
Do 5 lutego trwa głosowanie w budżecie obywatelskim 2016. Potrzeb w mieście sporo, mieszkańcy prześcigają się w pomysłach, by zdobyć poparcie. Ale nawet jeśli nie wygrają, jest szansa na... wygraną.
Pieniądze z Unii Europejskiej miały nam pomóc w zainteresowaniu Lubuszan naukami ścisłymi. Cztery astrobazy jednak nie powstały.
- Przed feriami szczególnie uczulamy dzieci i młodzież, przed ryzykownymi zachowaniami - zaznacza Krystian Rębacz z WOPR w Żaganiu.
Z Rafałem Trafałą, przewodniczącym Młodzieżowej Rady Gminy w Świdnicy rozmawiamy o młodym spojrzeniu na lokalną politykę.
Tylko stowarzyszenia zajmujące się sportem w Świebodzinie chcą ponad 1 mln zł. - Budżetu nie stać, by dać wszystkim - kierownik Ryszard Graczyk.
Firma Cinkciarz.pl zerwała we wtorek, 12 stycznia umowę z zielonogórskim klubem. Taki scenariusz był zapowiadany przez sponsora już w listopadzie.
Rozmowa z Tadeuszem Rudnikiem, odwołanym komendantem straży miejskiej w Chojnicach.
W sprawie kradzieży 102 samochodów zatrzymano 16 osób. Grupą kierował 30-latek wraz z żoną.
- Jest wiele aspektów, dla których wybrałem Włocławek. Jednym z ważniejszych jest niesamowita atmosfera w Hali Mistrzów - mówi Michał Chyliński.
Ulice w Żarach w czwartym i piątym standardzie, chodniki i parkingi w trzecim i czwartym. Radni z komisji mienia komunalnego pytają o akcję „zima“.
Ewa Rawa jest nowym wicekuratorem lubuskiej oświaty. Zastąpiła Radosława Wróblewskiego. Na dymisję czeka kurator Bogna Ferensztajn.
W marcu uczennica klasy 4 Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych z Żagania będzie reprezentować nasze województwo na olimpiadzie centralnej.
W 1955 roku w Technikum Mechanicznym nr 2 maturę zdał Henryk Kubalewski. Po 60 latach, w tej samej szkole, egzamin dojrzałości złożył jego wnuk Dawid Bąk.
Pierwszego poważniejszego remontu siedziba straży pożarnej doczekała się po 80 latach. Teraz kończy się generalna odnowa całego budynku.
Mieszkanki Budziechowa w gminie Jasień na podstawie źródeł historycznych napisały książkę o swojej wsi. Dziś (czwartek, 14 stycznia) odbędzie się spotkanie z czytelnikami.
Komisja Europejska chce sprawdzić, czy wprowadzone w Polsce zmiany w prawie są zgodne z zasadami demokracji.
Osiem pojazdów zamówionych od bydgoskiej Pesy będzie gotowych na sobotę, gdy otwarta zostanie linia tramwajowa do Fordonu.
1 lutego Nowa Sól planuje ogłosić przetarg na przebudowę i budowę ulicy Ciepielowskiej. Będzie to największa inwestycja w tym roku.
W tucholskiej bibliotece już trwają przygotowania do najważniejszego święta w tym miesiącu. Następne spotkanie 22 stycznia o godz. 16.
Rodzice się cieszą, dyrektorzy szkół martwią, a samorządy już się zastanawiają, jak zapełnią pierwsze klasy. Bo bez 6-latków będą one świecić pustkami.
Teatr im. Wilama Horzycy po raz kolejny sięgnął po sztukę muzyczną. Premiera „Nieskończonej historii” już w najbliższy weekend.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.