Głos kierowcy zdenerwowanego na trwający jego zdaniem zbyt długo remont ul. Łokietka: - Nie można przecież remontować kawałka ulicy pół roku!!!
Dokumenty analizują pracownicy Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Muzeum Historyczno-Etnograficzne chce spisać i sfotografować wszystkie prace wybitnego twórcy ludowego Józefa Chełmowskiego.
Często na wypicie pierwszego piwa pozwalają mu jego właśni rodzice czy dorośli krewni. Tymczasem terapeuci przestrzegają: - Dzieci i młodzież uzależniają się błyskawicznie.
Wicepremier Mateusz Morawiecki gościł wczoraj w naszym województwie. W powiecie rypińskim spotkał się z przedsiębiorcami z regionu.
Słychać krzyki, płacz, modlitwy w czterech językach. Wystawa we Włocławku jest multimedialna.
Poprawiony system monitoringu i rozbudowa zewnętrznych barier ochrony to główne działania w ZK nr 2 po jesiennej ucieczce osadzonych.
Już 22 lipca w bydgoskim Myślęcinku odbędzie się kolejna impreza biegowa. Tym razem z ogólnopolskiego cyklu City Trail.
Wczoraj pod pomnikiem Kopernika demonstrowano przeciw rasizmowi i ksenofobii. W pikiecie uczestniczył ks. Lemański i Krystyna Kuta.
Bydgoszczanin w dwa i pół tygodnia zamierza pokonać drogę z Rzymu do Polski. To prawie 2 tys. km.
Rozmowa „Gazety Pomorskiej“ z dr Magdaleną Mateją, medioznawcą z UMK w Toruniu, o jasnogórskiej obronie wiary i ojczyzny.
Na posłankę Krystynę Pawłowicz zawsze można liczyć. Na fejsie zamieściła następujący wpis: „PORTUGALCZYCY piłkarskimi mistrzami Europy.
Przeważnie siódme miejsce - taką pozycję zajmuje województwo kujawsko-pomorskie w rankingach "bogactwa" samorządów. Tak jest od 2010 roku. Wcześniej było gorzej.
Ze względu na swoją przyjazną atmosferę i świetną organizację Bydgoszcz Triathlon zbiera same pozytywne opinie. I już przygotowuje się do trzeciej edycji.
6 mln zł potrzeba na remont willi przy ul. Kos. Gdyńskich w Gorzowie. Będzie tam instytut im. Papuszy. Miasto czeka na pomoc z rządu, jednak zaczyna przygotowania. - My też - mówi „GL” Ewa Dębicka.
Tak mówi Urszula Walaszek z Międzyrzecza. Eksmisji spodziewa się w każdej chwili, choć mieszkanie zajmuje 21 lat. Powód jest mocno urzędowy: jeśli ktoś nie spełnia warunków, musi opuścić mieszkanie.
Odebraliśmy sygnał o zatruciu 30 dzieci na jednym z obozów w Niesulicach. Sanepid wydaje zalecenia, organizatorzy je spełniają...
Wystarczy burza i od razu we wsi ginie sygnał w stacjonarnych telefonach. A w komórkach brakuje zasięgu.
- Policjanci nie złamali żadnych przepisów. Nie są w stanie wpływać na dziwne zachowanie ludzi – mówi prokurator Jacek Buśko.
We Wrocławiu zakończyły się mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowe mistrzostwa Polski. Znów dobrze spisali się zielonogórzanie.
W poniedziałek, 11 lipca, około 7.00 w tysiącach gorzowskich mieszkań zniknęła ciepła woda. Wszystko przez wielką naprawę, którą udało się nam podejrzeć.
19-latek z Jastrzębnika okradał sąsiadów z wódki, schabowych, ale też z samochodów. - Chcemy, by Leszek przestał to robić - mówią mieszkańcy.
Wakacje. Trwają w najlepsze, bo spoglądając na kalendarz to dopiero początek kanikuły. W sporcie zawsze okres ogórkowy czyli nic się nie dzieje. Zdani jesteśmy na wyobraźnię choć bardziej loty piszących czy mówiących. Taka letnia tendencja.
Świetna jazda gorzowian w lidze to powód do dumy, ale też utrapienie dla skarbnika Stali. Skąd wziąć dodatkowe pieniądze? W klubie już to wiedzą.
Urząd ma kłopoty z płynnością finansową? Wójt Zbigniew Barski zaprzecza. - Każdego roku wiele gmin bierze kredyt. U nas to forma zabezpieczenia - tłumaczy.
W Lubuskim Centrum Ortopedii (daw. LORO) w Świebodzinie realizowana jest kolejna milionowa inwestycja. Trwa remont dziedzińca zamku.
Budynek Domu Towarowego Centrum w Zielonej Górze od lat stoi pusty. Miało tu powstać nowe centrum handlowe. Plany te pewnie jeszcze długo nie zostaną zrealizowane.
- Jestem bezdomny, a zielonogórska noclegownia odmówiła mi schronienia - powiedział Zdzisław Stasiński z Bobrowic.
W weekend do Zielonej Góry zawitał duet rowerzystów, który na składakach przemierza całą Polskę. Wszystko w ramach akcji charytatywnej.
Żołnierze dowództwa i sztabu 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu trenują nie tylko na leopardach, ale też strzelanie z pistoletu 9 mm na strzelnicy PCO-2.
W Nowej Soli trwa przebudowa fontann. Pierwsza, koło LO, doczeka się m.in. nowej elewacji, drugą, na placu Wyzwolenia czeka jedynie „lifting”.
Znany nowosolanin, szanowany przedsiębiorca, społecznik oraz współtwórca Parku Krasnala, zmarł w sobotę. Zmagał się z ciężką chorobą.
Stacji paliw MZK w Gorzowie mija rok. Wnioski? - Dołożyliśmy kamyczek do obniżki cen - mówi prezes firmy. A co na to kierowcy? I jak oceniają zapowiedzi MZK, że już w tym roku będzie tu benzyna?
Rozmowa z Krzysztofem Grabką, byłym burmistrzem Wschowy, który 7 sierpnia wystartuje w wyborach uzupełniających do rady miasta i gminy.
Na cmentarzu komunalnym w Żarach stanął Krzyż Wołyński. Żarscy kresowiacy uczcili w poniedziałek, 11 lipca, pamięć ofiar czystek dokonanych przez UON - UPA.
Wsie pod Wschową od lat cierpią na brak chodników. Zarządca drogi zapowiada, że wybuduje je za dwa lata, ale... nie wszędzie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.