Czarna seria w budynku socjalnym przy ul. Przyjaciół Żołnierza w Żaganiu. W mijającym tygodniu karawan zajeżdżał tu dwukrotnie
Stelmet BC przegrał w Atenach z AEK, ale wystąpi w Pucharze Europy FIBA. W niedzielę, w ekstraklasie podejmujemy Trefla Sopot
Co to znaczy, że ktoś jest bydgoszczaninem „od zawsze”? Od zawsze, czyli od kiedy? Bydgoszcz to tygiel, w którym co jakiś czas mieszają się narodowości.
Z historią 16. Pułku Ułanów nierozłącznie związany jest jego sztandar. W czasie wojny był zakopany. W 1959 udało się go odnaleźć. Dziś jest w muzeum.
Większość bydgoskich radnych jest za przyjęciem rodziny uchodźców i kilku sierot z Aleppo. Wczoraj zaprotestowała Młodzież Wszechpolska.
Od czasu wyborów w KOD Kujawsko-Pomorskim wrze. Działacze nie mogą się dogadać i wzajemnie przerzucają się oskarżeniami.
Kolejny odcinek Kanapy Politycznej. Prof. Roman Bäcker rozmawia z redaktorem Adamem Willmą.
Posłowie PiS w trybie pilnym wniosą dwa projekty uchwał rządowo-drogowych. Pierwszy zakłada budowę superautostrady pomiędzy siedzibą PiS w Warszawie a toruńską Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej ojca dyrektora.
Pielgrzymka dzieci z niepełnosprawnościami fizycznymi i intelektualnymi? Aż do Watykanu? Taki kawał drogi?
Kluczowe w układaniu diety jest systematyczne dostarczanie energii – mówi dietetyczka Katarzyna Wróblewska
Dziś po przystani LOK został kawek pomostu i wybetonowany skrawek nabrzeża. Szkoda, bo to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc nad Trzesieckiem, którego zalety dostrzegli już Niemcy.
Wczoraj podczas sesji Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim radni przyjęli uchwałę w sprawie strefy płatnego parkowania.
Kilkunastu rodziców oraz nauczycielska Solidarność na czwartkowej sesji domagali się przywrócenia dyrektorki ośrodka szkolno - wychowawczego
Chorzy z grypą czekają w Drawsku Pomorskim i w Złocieńcu na wizytę do lekarza rodzinnego kilka dni. Na problem zwracają uwagę m.in. rodzice chorujących dzieci.
Szczecinek i Komunikacja Miejska przed decyzją, która zdecyduje o przyszłości transportu publicznego nad Trzesieckiem. Choć zdaje się, że decyzja już zapadła.
Dzięki unijnemu dofinansowaniu obok siedziby Hospicjum im. św. M. Kolbego przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego stanie nowy budynek.
Masa mięśni, tatuaży i oszpecona twarz, które skrywają dobre serce - oto obraz Popka wyzierający z dokumentu, który raper pokaże w piątek i sobotę na seansach w poznańskim kinie Muza.
W Białymstoku jest zawodniczka, która odnosi spore sukcesy w młodej dyscyplinie - strzelectwie niewidomych i niedowidzących.
Jacek Tomczak, poznański poseł PO chce sprawdzić czy program dofinansowania przez miasto zabiegów in vitro jest legalny.
Przyjrzeliśmy się bliżej tegorocznym planom inwestycyjnym w dwóch największych miastach Zagłębia – Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej. Oba miasta w 2017 r. stawiają m.in. na przyciągnięcie przedsiębiorców na tereny Katowickiej Specjalnej Strefy...
28 stycznia mija 11 lat od jednej z największej tego typu katastrofy budowlanej w nowoczesnej historii Polski. Podczas targów gołębiarzy, pod zalegającym śniegiem zawalił się dach hali MTK w Katowicach. Zginęło wówczas 65 osób.
W Zabrzu turystyka postindustrialna jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki świetnie zachowanym obiektom górniczym turyści mogą zwiedzać m.in. Kopalnie Guido oraz sztolnię kopalni "Królowa Luiza". Oferta turystyczna zabrzańskiego skansenu...
28 stycznia 2003 r. o 10.45 z Rysów zeszła lawina i porwała dziewięcioro uczestników wyprawy górskiej I LO im. Leona Kruczkowskiego z Tychów. Uratowała się tylko jedna dziewczyna. Osiem młodych osób zginęło. Czy szkoła nadal o nich pamięta?
Turyści odwiedzający Jurę Krakowsko-Częstochowską mogą zwiedzać zrewitalizowany zamek w Bobolicach. Sąsiednia warownia nie jest dostępna dla turystów. Ale jest duża szansa, że także mirowskie Orle Gniazdo będzie udostęnione do zwiedzamnia.
Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację Anny Lewandowskiej.
Aż 50 ton będzie ważyć dzwon, który współtworzy i zamontuje w Brazylii firma z Czernicy pod Rybnikiem. Będzie to najcięższy kołysany dzwon na świecie, ale to dla rodzinnej firmy tylko jedna z ogromnego wachlarza światowych realizacji.
Nowy program Dziennika Zachodniego "W 360° dookoła Śląska". Na pierwszy ogień mamy dla Państwa miejsce, o którym większość nie wie, a jest wyjątkowe i magiczne. To mieszkanie - muzeum. Nie byle jakie mieszkanie, bo Barbary Ptak, jednej z...
„Potop” to klasyka polskiego kina. Po premierze w 1974 roku w kinach obejrzało go 27 milionów widzów. W telewizji dzieło Jerzego Hoffmana jest powtarzane do dzisiaj. Czterdzieści pięć lat temu ekipa filmowa kręciła w Częstochowie sceny oblężenia...
Ferie na sportowo bezpiecznie i zdrowo - takie hasło towarzyszyło zimowym feriom w czasach PRL. W latach 70-tych nie było sztucznego śniegu. Nikt nie wiedział co to takiego ratrak. Mimo to zimowe szaleństwa dostarczały niezapomnianych wspomnień....
Zaledwie cztery lata wystarczyły dwóm parom z Żor, aby nauczyć się tańca towarzyskiego w dwóch stylach: standardowym i latynoamerykańskim od podstaw i podbijać parkiety turniejów tanecznych w całej Polsce. Małgorzata Niemiec i Ryszard Wesołowski...
W podstawówce wolał grać w piłkę, więc zapominał zeszytu nutowego, za co został wyrzucony z chóru. Dziś jest jedną z największych gwiazd Metropolitan Opera i trudno znaleźć mu wolny termin w ciągu najbliższych 4-5 lat.
Szczyrk miał być stolicą zimowych sportów, Wisła - miastem na weekend, a Ustroń uzdrowiskiem. Czekamy na Państwa zdjęcia z ustrońskich piramid. Bo będzie film.
9 lat temu stał się jedną z pierwszych gwiazd serwisu YouTube w Polsce, gdy w pomysłowy sposób przerabiał słynne przeboje muzyki. CeZik mówi, ile zarabia się na śpiewaniu w sieci, czy dzieci są wybredniejsze niż dorośli oraz... czy zamieszkałby w...
Twój numer nie jest zarejestrowany, wkrótce go stracisz. Takie SMS-y ostatnio dostaje wielu z nas. O co chodzi? O to, że od 1 lutego niezarejestrowane telefony „na kartę” przestaną działać.
Tak właśnie wygląda dzisiaj cała ta polityka, że nawet pomysły godne dyskusji nie są poważnie rozważane. Wiary w czyste intencje brak, chęć odwinięcia się przeciwnikowi przemożna, kroku do tyłu nikt nie zrobi. A rzecz do spokojnej refleksji...
Gliwice: 120 lat temu urodził się tutaj Gottfried Bermann-Fischer, wydawca antyfaszystowskich pisarzy w „czasach pogardy”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.