Na szczęście już coraz mniej osób myśli, że pogodynka ma tylko ładnie wyglądać - mówi Anna Dec z Łap, prezenterka pogody w TVN.
O dzieciństwie i dorastaniu w Hajnówce, młodzieńczych marzeniach, początkach kariery dziennikarskiej w Białymstoku, impulsie do pisania kryminałów opowiada pisarka Katarzyna Bonda.
Plotkowanie może być bardzo brzydkim zwyczajem, zwłaszcza jeśli jego jedynym celem jest zranienie innej osoby, przyniesienie jej wstydu i kłopotów, ale - jak zauważają naukowcy - obgadywanie innych za plecami jednoczy grupę i pozwala na walkę z...
Beata Mozolewska z Sokółki jaja zbiera od 15 lat. Kilka pisanek trafiło do niej nawet z Tunezji, Chin czy Egiptu. Za niektóre musiała słono zapłacić.
Na Wielkanoc świat się zmienia. Zawsze mamy tę nadzieję, że duchowo na lepsze. Przedwojenny Białystok pomimo swej różnorodności wyznaniowej też wyraźnie szykował się do Wielkanocy.
Czesi nie są tak ateistycznym narodem, jak się to wydaje Polakom – uważa ks. Mariusz Banaszyk, polski duszpasterz w Zlatych Horach. - Wiedzą, po co idą do kościoła.
Jednym z powodów, dla których część seniorów spędzi tegoroczną Wielkanoc, a i niejeden weekend w szpitalu, jest sytuacja demograficzna w regionie. Wielu z dziadków nie ma nikogo bliskiego. Ale, co podkreślają eksperci, osoby starsze bywają też...
Trzy pokolenia Moesów - niemieckich fabrykantów, którzy działali w Polsce są przykładem ludzi, którzy ciężką pracą doszli do znacznego majątku. Byli zaprzeczeniem niemieckiego drapieżnego kapitalisty, którego znamy chociażby z Ziemi obiecanej....
Czy pomaga żonie w kuchni, maluje pisanki, a w lany poniedziałek oblewa innych wodą? Jak wyglądają święta w domu wojewody podlaskiego? - Postaram się nie zaglądać do laptopa - zapowiada Bohdan Paszkowski.
„Gdybym był rybą marzyłbym o tym, aby mnie zjedzono w Tunku. Byłaby to śmierć o bardzo wykwintnym smaku”.
Ludzie czekają na Zbawiciela, który wyzwoli nas z pułapki doczesności - mówi o. Andrzej Derdziuk. Z zakonnikiem rozmawiamy o grzechu, śmierci Jezusa i nadziei, że wszystko da się naprawić.
Kościół. Wzbudzają ciekawość, ale i zmuszają do refleksji - nad naszym codziennym życiem i otaczającym światem. Takie są Groby Pańskie, które możemy zobaczyć w krakowskich kościołach. W wielu z nich nie zabrakło odwołań do aktualnej sytuacji na...
W środę, 19 kwietnia, w Parku Przemysłowo-Technologicznym wmurowany zostanie kamień węgielny pod budowę hali Brinkmann Manufaktur
Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie, debiutował w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach. Występował w teatrach w Gdańsku, Wrocławiu, Nowej Hucie, Tarnowie, Białymstoku, Opolu oraz w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi.
Ksiądz Olgierd Banaś o drewnie wiedział całkiem sporo, ale o drewnianych kościołach... – Zero wiedzy, zero wiedzy – powtarza. – Nie było też zachęty, że warto zwiedzać, że jest taki kościół w naszej diecezji.
Święta Wielkanocne u pań ze Stowarzyszenia Koło Gospodyń Wiejskich „Pełna Chata” w Szczepanowicach pachną pysznymi ciastami i żurkiem.
Wędliny własnej roboty, chleb prosto z pieca, jajka z wywaru w łupinach cebuli - to podstawa. Przygotowania do świąt Wielkanocnych idą pełną parą, a zaczęły się w ubiegłym tygodniu.
Tadeusz Liszka wikliniarstwa nauczył się od ojca. Do dziś jako jeden z niewielu kontynuuje długą tradycję rodzinną.
Dzień dobry, witam was w moim kulinarnym kąciku. Dziś pokażę wam, jak zrobić typowo polski mazurek.
Trudno chyba w całej światowej literaturze spotkać tak dramatyczne wydarzenie, jakim były ostatnie dni pobytu Chrystusa na ziemi. Trudno też znaleźć tak przedziwne spotkanie w tym wydarzeniu dwóch wymiarów, życia wiecznego i doczesnego.
Wracamy do tajemniczej śmierci Sebastiana. Matka przez 12 lat nie wiedziała, że jej syn zginął. Zagadkowe pozostają przyczyny tej tragedii. Chłopak wyznał matce, że chce sprzedać nerkę.
Tradycję budowania Grobów Pańskich w średniowieczu rozpowszechnili bożogrobcy. Na Ziemi Limanowskiej w większości parafii wartę przy grobach pełnią strażacy z OSP.
Przed Mateuszem, Natalią, Gabrysią, Hubertem i Lenką pierwsze święta bez mamy. Jadwiga Gruszczyńska zmarła na raka w styczniu tego roku. Miała zaledwie 32 lata.
Rozmowa z ojcem Rafałem Piechą z Zakonu Trynitarzy, kapelanem więziennym, który pracował na Montelupich, teraz w zakładzie karnym w Nowej Hucie-Ruszczy.
Uważają, że wózek inwalidzki nie powinien przeszkadzać w realizacji marzeń. By to udowodnić, trójka niepełnosprawnych, wraz z przyjaciółmi ze stowarzyszenia „Klika”, wybrała się na wyprawę na Krywań.
Ola Dzik jako pierwsza Polka otrzymała w 2010 roku tytuł Śnieżnej Pantery za zdobycie pięciu siedmiotysięczników byłego ZSRR. Jako pierwsza kobieta ukończyła bieg Elbrus Race na trasie ekstremalnej. Wspólnie z Marią Khytrykovą zdobyła...
Oboje wychowywali się w Poznaniu, ale odkąd on przeniósł się do Wisły, to pod Wawelem jest ich dom. Tutaj mają swoje miejsca, które lubią odwiedzać. Tutaj też, na Woli Justowskiej, wychowują ukochane córki.
Rozmowa z Anetą Żukowską, 33-letnią filozofką, pisarką i antropolożką kultury, chorą na raka.
Początkowo traktowano ją jako żonę słynnego piłkarza. Wtedy postanowiła udowodnić światu, że jest kimś więcej. I udało się: poznaliśmy ją jako zawodniczkę karate, trenerkę i blogerkę. Teraz na pewno skupi się na życiu rodzinnym.
Galeria handlowa, market budowlany, dwie firmy. Jak podkreśla burmistrz Bartłomiej Bartczak, to może być dopiero początek.
Wczoraj Rafał Zając ślubował służyć miastu i jego mieszkańcom.
Rozmowa z Izabelą Wojcierowską, zwyciężczynią programu „The Brain”
Ksiądz Zbigniew Stanios z sanktuarium w Kałkowie o Wielkanocy
Głodno i chłodno, a dookoła czaiła się śmierć. Tak wyglądały święta obchodzone 100 lat temu przez żołnierzy w okopach. Jednak w tym czasie zdarzały się krótkie chwile człowieczeństwa
Jak to się stało, że Święta Zmartwychwstania Pańskiego są ruchome i skąd nasi przodkowie wiedzieli, kiedy wypadają? Dowiedz się więcej o zmaganiach z kalendarzem i łączeniu pogańskich tradycji z późniejszą Wielkanocą
O takich jak on mówiono - filantrop. Nazwa pochodzi od greckiego słowa philánthropos, czyli kochający ludzkość. Profesor Wojciech Majewski wraz z żoną Haliną przekazał w ubiegłym roku gromadzone przez lata oszczędności, ćwierć miliona złotych, na...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.