Mają po dwadzieściaparę lat, niektorzy są jeszcze nastolatkami. Ale łączy ich jedno. Miłość do literatury fantastycznej. W tym roku stworzyli „LandsbergON”.
Hitlerowcy najeżdżają lubuskie miasteczko w 1963 roku. Film „Gdzie jest generał” był kręcony także pod Kożuchowem. Pamiętają to starsi mieszkańcy.
Poznańskie Targi Mody to wciąż ważne wydarzenie dla producentów i projektantów. Tak było i przed laty. Z tą różnicą, że dziś pokazywane stroje z wybiegów mogą trafić wprost do sklepów.
Na klatce schodowej naszego bloku wiecznie koczowali fani Dżemu. Dzieciaki z całej Polski. Ciągle bazgrali po ścianach słowami piosenek, że kochają Ryśka... Mieliśmy malowanie za malowaniem, ludzie z administracji przychodzili do nas z...
Najważniejsze były taniec i urodzenie córki - mówi profesor Ewa Wycichowska tancerka, choreografka i pedagog. W sobotę 1 września minęło dokładnie 50 lat odkąd zadebiutowała na tanecznej scenie.
Według zamojskiej prokuratury, Tomasz T., szef niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej Dom Życia w Smoligowie, przez 10 lat wyłudził od NFZ 20 mln zł. NFZ o niektórych nieprawidłowościach wiedział, a jednak kontraktu z oszustem nie zerwał....
Jak było w szkole? Rodzice zadają to pytanie codziennie od momentu, gdy ich latorośl po razy pierwszy przekroczy próg klasy. Równie często słyszą lakoniczną odpowiedź, która, o dziwo, w pełni ich zadowala.
Nie ma wesela bez dobrej zabawy i muzyki. Jaka muzyka dominuje dziś na weselach? I czy jest to wyłącznie disco polo? Jakie zespoły grają i ile za nie trzeba zapłacić?
Rozmowa z Maciejem Makuszewskim, pomocnikiem Lecha Poznań, powołanym do reprezentacji Polski na mecze z Włochami i Irlandią.
O rosyjskich interesach Leszka Pilarskiego, prezesa spółki Metron, od lat krążą legendy. Jak było naprawdę? Ustalił sąd, przy sprawie o wydanie majątku.
W tym roku zostałam zaproszona do udziału w Małopolskim Festiwalu Smaku i tym samym dołączyłam do grona jego ambasadorów.
Równo tydzień temu zaczęliśmy nasz plebiscyt "Oceniamy władze". Przyszedł więc czas, żeby okiem naszych lokalnych dziennikarzy ocenić, jaka była upływająca kadencja w wykonaniu prezydentów miast.
Tak zwane polskie elity kulturalne wciąż nie mogą pogodzić się z trwającą już ponad 30 lat popularnością muzyki disco polo. Ba, opozycja uczyniła z niej wręcz oręż w walce politycznej, oskarżając telewizję publiczną, sprzyjającą rządowi i disco...
Szanowni Państwo, niedawno w „Dzienniku” znalazły się informacje o akcji Cudowna Moc Bukietów, w ramach której już po raz dziesiąty odbył się 15 sierpnia konkurs na najpiękniejszy bukiet złożony z ziół i kwiatów polnych.
Zobaczcie, jak krok po kroku obchodzić się z grzybami - od momentu zbioru, aż po umieszczenie ich w słoiku. Porady na temat suszenia, mrożenia i marynowania. Co zrobić, by przechować grzyby przez dłuższy czas? Jak zachować ich świeżość? Sprawdźcie!
Poniedziałkowe słowa wicepremiera Jarosława Gowina rozpoczęły, chyba mimowolnie, tygodniową debatę na temat tego, czy rząd szykuje Polskę do Polexitu, czyli wychodzenia z Unii.
Spotkanie, nazwane „Kongresem 60 milionów”, odbywające się w tych dniach w Jasionce pod Rzeszowem, to kolejna próba wzmocnienia związków polskiego państwa z Polonią na Zachodzie i Polakami na Wschodzie.
27 sierpnia po ciężkiej chorobie zmarł Paweł Śledziejowski, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie. I choć wiele osób wiedziało, że zmaga się on z nowotworem, to informacja o jego śmierci ich zaskoczyła. Wydawało się mało prawdopodobne, by...
Nowy rok szkolny wprowadza kilka nowych przepisów, które mają poprawić warunki pracy dzieci w szkole. Dotyczą przede wszystkim bezpieczeństwa.
Ma 65 lat. Po 45 latach pracy w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie postanowił udać się, jak sam mówi, na zasłużoną emeryturę. Jerzego Lubasa wiele osób kojarzy z tego, że oprócz licznych pasji, jest sobowtórem światowej sławy dyrygenta...
Urząd Lotnictwa Cywilnego wykreślił z rejestru położone pod Krosnem lotnisko. Wnioskował o to prezydent Krosna, który chce ten teren włączyć do granic miasta - ale nie jako lotnisko tylko strefę inwestycyjną.
- Graliśmy już wiele meczów, gdzie mieliśmy dużą przewagę, ale tylu sytuacji, co w meczu z Wisłokiem Wiśniowa, nie udawało nam się wypracować - powiedział Dariusz Kantor, trener Wisłoki Dębica.
- Na pewno nie był to jakiś mój wielki mecz, ale należy pamiętać, że takie mecze, gdzie nie wszystko wychodzi jakby się chciało, po prostu będą - mówił po wygranym meczu z Sołą Oświęcim, Dariusz Jarecki, obrońca Stali Rzeszów.
Rozmowa z Robertem Dworakiem, prezesem rzeszowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego
Nos w komórce i nie wiedzą, co się dzieje dookoła. To „smartfonowe zombie” - pod tym określeniem kryją się osoby, które namiętnie korzystają z telefonów. Z myślą o nich ma powstać specjalna sygnalizacja w centrum.
To małżeństwo skazane na teatr. Nic dziwnego, skoro Radosław Krzyżowski po raz pierwszy zobaczył Dominikę Bednarczyk jako Julię z najsłynniejszego dramatu miłosnego Szekspira.
Przy wejściu do Kaplicy Czaszek tłum. Bilety po 5 złotych. Dla dzieci zniżki. Myślę: jak tam się można pchać z kilkuletnim brzdącem, gdy wyrasta przed nami miejscowa zakonnica. Otwiera wrota. Ze wszystkich ścian patrzą na nas puste oczodoły...
Kończący szkoły podstawowe będą musieli zdać egzaminy z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego.
Każdego roku w Polsce hematolodzy diagnozują szpiczaka mnogiego u 1,5-2 tys. nowych pacjentów. Chorzy dotknięci tym rodzajem nowotworu układu krwiotwórczego muszą mierzyć się z bólami kostnymi, złamaniami kręgosłupa, niewydolnością nerek,...
Sportowcy też ludzie - takie stwierdzenie często przewija się w dyskusjach. I coś w tym jest, skoro idole młodych kibiców popełniają grzechy przeciętnego Kowalskiego.
Otwarta w maju tego roku hala Arena Gliwice szykuje się do sezonu jesienno-zimowego, m.in. „podbierając” imprezy innym tego typu miejscom - Spodkowi, Międzynarodowemu Centrum Kongresowemu w Katowicach czy Domowi Muzyki i Tańca w Zabrzu. Czy w...
Aktor to najlepszy zawód na świecie, bo można być nieśmiertelnym - mówi Bartłomiej Kasprzykowski, z którym rozmawiamy na planie komedii „Raz, jeszcze raz” kręconej w Sopocie.
Pieniądze na opłacenie niani lub prywatnego żłobka. Z taką inicjatywą wyszedł marszałek zachodniopomorski. Chodzi o mamy, których nie stać na wysokie opłaty, a chciałyby wrócić do aktywności zawodowej.
Oficjalna wersja jest taka: prezydent Słupska jeździ po Polsce, promując swoją książkę. Ale ludzie wiedzą swoje. Za chwilę może powstać nowa formacja polityczna skupiona wokół Roberta Biedronia. Ruchy widać także w naszym mieście i regionie.
Dzieciom wykradałam czas na malowanie, a sztuce wyrywałam czas na dzieci. Było to wieczne rozdarcie - mówi 91-letnia Krystyna Jacobson. Wystawę obrazów artystki będziemy mogli oglądać w Galerii ZPAP w Gdańsku od 3 września do 3 października.
Przedstawiamy wojenne losy dwóch dziewczynek: Agnieszki Rekowskiej (dziś Sitko) z Gdyni i Urszuli Miottke (dziś Szczepańskiej) z gdańskiego Neufahrwasser, czyli Nowego Portu.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.