Tłum uczestników, sympatyczna atmosfera, hojność i wielkie serca - tak wyglądał sobotni koncert w Gminnym Ośrodku Kultury w Bądkowie.
Anwil Włocławek będzie otrzymywał przez najbliższe trzy lata 1,5 mln zł od Urzędu Miasta - zapewnił prezydent Marek Wojtkowski.
Przez ostatnie lata Zakład Gospodarki Mieszkaniowej z pomocą miasta wyremontował za grube miliony fasady kilkudziesięciu kamienic w centrum - głównie wzdłuż ul. Chrobrego i Mieszka I.
Mundurowi z drogówki szukają świadków kolizji z 9 grudnia.
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bez udziału mundurowych? Część środowisk przyjęłaby to z dużym zadowoleniem.
Adam Szulc odszedł w niedzielę, 20 grudnia. Miał 62 lata. Jako trener w Żaganiu wypatrzył takich mistrzów, jak Artur Budziłło czy Mateusz Fórmański.
- Zachęcaliście do przynoszenia starych zdjęć, no to przyniosłem. Mam nadzieję, że o to wam chodziło? - powiedział skromnie pan Czesław, gdy wszedł do gorzowskiej redakcji „GL” z kopertą pełną starych fotografii. A gdy je pokazał, zapewniliśmy: -...
W filii biblioteki przy ul. Mickiewicza powstała nowoczesna czytelnia z sześcioma komputerami. Otwarto ją w ubiegłym tygodniu.
Mamy coraz więcej zdjęć Czytelników w plebiscycie "Świeć się z Energą i Gazetą Lubuską." Głosujemy na najpiękniej oświetlone miasto i najładniej udekorowaną galerię handlową w woj. lubuskim. Poza tym mamy konkurs indywidualny, tu każdy może...
Komisja Etyki FIFA zdecydowała się zawiesić aż na 8 lat Michela Platiniego i Josepha Blattera. Ci zaś odwołają się do Trybunału Arbitrażowego.
Zielonogórzanie z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Do końca roku czeka ich jeszcze mnóstwo atrakcji.
Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego już wypełniali ankiety w sprawie terenów miasta, którym przydałaby się odnowa. Kolejny etap to warsztaty z ekspertami.
- Rzucili żywego karpia w bardzo dobrej cenie. Rzucili dosłownie, ale czy on był żywy, to kwestia mocno dyskusyjna - opowiada nasza Czytelniczka.
Na skwerze między ul. Chopina i Bydgoską w Toruniu ma stanąć mała scena służąca m. in. chórzystom. Pomysł ten budzi jednak kontrowersje.
Im bliżej świąt, tym bardziej ludziom zależy na szybkim dotarciu do domu po pracy. Napotykają jednak niespodziewane trudności.
Unisław Team PBDI został wicemistrzem Polski U-20 w futsalu. Złoto unisławianie oddali drużynie z Wieliczki dopiero po serii rzutów karnych.
Nie wszyscy urzędnicy muszą przyjść do pracy 24 grudnia. W wielu miastach będą odbierać dzień wolny za święto przypadające dwa dni później.
Około 50 strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z siedmiu jednostek wzięło udział w ćwiczeniach. „Palił się” kościół w Zabartowie.
„Szpila“, polski pięściarz wagi ciężkiej, liczy, że 16 stycznia podczas walki z mistrzem świata Deontayem Wilderem będą z nim nawet hejterzy.
Informowaliśmy już o wynikach najpopularniejszych bydgoskich drużyn. Dziś zaglądamy na inne parkiety.
Z listy gwiazdkowych podarunków najlepiej wykreślić: buty, noże, perły, rękawiczki oraz portfel, jeśli nie włożymy do niego choć grosza.
Na scenie jesteś tylko ty, a na widowni - komisja. Zaczynasz zapowiadać koncert. Bo bierzesz udział w przesłuchaniu na konferansjera.
Rozmowa z dr Agnieszką Jeran, socjologiem z UAM w Poznaniu o tym, czy polityka opuści nas przy wigilijnym stole.
Może lepiej odwołać święta w tym roku? Z uwagi na niechęć do uchodźców z Bliskiego Wschodu będzie problem ze Świętą Rodziną.
Drogowcy kończą prace nad projektami budowy dróg rowerowych. Ścieżki wybudują już w przyszłym roku.
Świąteczna rozmowa z Katarzyną Onuchowską i Agnieszką Bartkowiak - nauczycielkami Szkoły Specjalnej w Żarach i członkiniami fundacji „Serce za serce“.
Rozbudowa podstawówki, remont al. Piastów, parking przy przedszkolu - to plany na rok 2016 w gminie Strzelce Kraj. Na liście inwestycji są też wsie: Wielisławice, Bronowice, Brzoza, Żabicko, Gardzko, Bobrówko.
Starosta Stanisław Skaja ma się z czego cieszyć. Nie tylko, że budżet na przyszły rok przeszedł z tak dobrym wynikiem, to jeszcze obyło się bez dyskusji, jak to bywało w poprzednich latach.
Wraca temat ścieżki rowerowej do Topoli. Przydałaby się bardzo od strony miasta, bo stąd ludzie mogliby jeździć jednośladami do pracy.
Zakończono III edycję Szachowej Ligi Szkół Podstawowych „Zielony Mat”.
W pustych pomieszczeniach po gorzowskim Empiku w centrum powstaje bank. Ciężko zliczyć, który z kolei...
Pałac w Młodej Lidze Kobiet pokonał Legionovię. Nie powiodło się natomiast Łuczniczce, która w Gdańsku przegrała z liderem Młodej Ligi.
Podczas minionego weekendu bydgoscy strażnicy miejscy i policjanci zatrzymali trzy osoby poszukiwane listami gończymi.
Do świetlicy wiejskiej w Jordanowie, gmina Świebodzin zawieźliśmy wczoraj cztery kartony prezentów. Dwa ufundowali Czytelnicy ,,GL”, a dwa firma Sprick-Rowery. Dzieci były bardzo zadowolone.
Sąd aresztował na trzy miesiące 45-letniego mężczyznę, który sprzed jednej z siłowni w Gorzowie ukradł mercedesa.
Ofiara to 52-letni mieszkaniec okolicznej miejscowości. Jechał ciągnikiem z przyczepą z drewnem. Jak doszło do tragedii?
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.