Październik i listopad to dwa najgorsze miesiące dla meteoropatów, bo są najbardziej narażeni na skoki ciśnienia, słotę za oknem, kiepskie samopoczucie.
Paweł Albrzykowski w kuchni osiągnął poziom mistrza. I wie: pełnia smaku to zawsze harmonia potrawy z miejscem, pogodą, nastrojem: małże przy świecach albo kiełbasa z musztardą zjedzona na mrozie.
Chociaż mówiła, że nigdy nie weźmie ślubu, właśnie złamała tę deklarację. Czy to znaczy, że wreszcie uda się jej stworzyć trwały związek?
W starej części Dubaju nie zobaczymy najdroższych aut świata.
Jeżeli staramy się prowadzić ogród w jak największej zgodzie z przyrodą warto również wysiewać nasiona niektórych roślin późną jesienią, na przełomie października i listopada oraz w listopadzie przed zamarznięciem gruntu. Dotyczy to zarówno...
Proces kanonizacyjny ks. Jerzego Popiełuszki otwarty w Créteil we Francji, gdzie nastąpił cud uzdrowienia François Audelana, wszedł w nowy etap. Dokumenty trafiły już do Watykanu.
Na razie policjanci ustalają tożsamość mężczyzny. Co było przyczyną śmierci? - Odpowiedź da sekcja zwłok - mówi prokurator Marcin Licznerski.
Bydgoski odcinek Wisły zdobył drugie miejsce w internetowym konkursie Klubu Gaja na Rzekę Roku 2016. I słusznie.
20 lat temu Arsene Wenger pierwszy raz usiadł na ławce „Kanonierów”. W futbolu to wieczność. Dziś niewiele osób o tym wie, ale ta historia mogła się zacząć znacznie wcześniej.
Aby ujrzeć Niemiecką Republikę Demokratyczną, trzeba spojrzeć na mapę. Ale tę sprzed 26 lat. Wtedy dowiemy się, że nasz region sąsiadował z dziwnym krajem, gdzie produkowano samochód z plastiku, a na granicy postawili sobie mur...
Nic nie zapowiada tragedii. Raczej romans. Jednak rzecz dzieje się na Wołyniu... Stefania Jawornicka, szefowa lubuskiego Związku Ukraińców, boi się, że to początek kolejnej licytacji...
70-lecie istnienia świętuje Ochotnicza Straż Pożarna w Mirocinie Górnym. Prezes Andrzej Staroszczuk pamięta czasy kiedy do pożarów jeździło się konnym zaprzęgiem.
Wiele lat temu, doświadczony organizacją ruchu pieszorowerowego na zachodzie, użytkując rower i będąc radnym miejskim optowałem za ścieżkami rowerowymi na każdym budowanym lub remontowanym chodniku w mieście.
Polsce potrzebne są kobiety inteligentne - mówi pisarz Andrzej Saramonowicz. - Byśmy nie musieli wybierać między prawicą, co się trzyma kruchty, a lewicą w koszulce z Che Guevarą.
Mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą nie mają wątpliwości, że jedna karetka na 18-tysięczne miasto to za mało. Ludzie sobie, a bezduszne przepisy sobie.
Wkrótce w Zielonej Górze ruszy budowa nowego zakładu Ideal Automotive. Wstępnie mają tam zatrudniać od 200 do 400 pracowników. Liczba może wzrosnąć do 800.
Nowy świat, nowi ludzie, nowa rzeczywistość. Nie polska, nie niemiecka, ale tutejsza. Rzeczywistość taka, w której zapominamy o granicach i stanowimy jedną wspólnotę... Tak ideę Słubfurtu tłumaczy Michael Kurzwelly.
„Opowieść zimowa” - pierwsza po kilku latach premiera Teatru Biuro Podróży w Poznaniu. W sobotę na Dziedzińcu Różanym Teatr Biuro Podróży zaprezentuje „Silence”.
Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego tym razem przyciągnął 42 skrzypków z 17 krajów. Dziesięcioro to Polacy, a czworo związanych jest z Poznaniem.
Długo nie będzie lepszego ostrzeżenia przed nacjonalizmem niż „Wołyń” Wojtka Smarzowskiego. Nie tylko przed tym ukraińskim. Przed jakimkolwiek.
Z Moniką Stefanowicz z Grunwaldu Poznań, trzykrotną mistrzynią Polski w maratonie, rozmawia Radosław Patroniak.
Przypadek Jasona Doyle’a po raz kolejny pokazał, że w sporcie nie ma sprawiedliwości. Najlepszy żużlowiec tego sezonu najprawdopodobniej nie zdobędzie medalu mistrzostw świata.
Radni PiS i członkowie Stowarzyszenia Projekt Poznań wystosowali do prezydenta miasta stanowisko w sprawie dekomunizacji ulic.
Grabarz rozebrał pomnik i rozkopał grób pana Franciszka, a następnie przekazał go na miejsce do pochówku młodego chłopaka. Ksiądz zlecił ekshumację, okazało się jednak, że złamał prawo.
W poniedziałek na ulice wielu polskich miast wyszły dziesiątki tysięcy protestujących kobiet. W efekcie, w błyskawicznym tempie Sejm odrzucił projekt ustawy całkowicie zakazujący aborcji.
Ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę trafi do pracy w komisji. Projekt popierają posłowie PiS. Wolnej niedzieli chcą przede wszystkim pracownicy sklepów spożywczych i piekarni.
Bronisław Jastrzębski „Damazy” w 1941 roku stworzył konspiracyjną Bojową Organizację „Wschód”. Bohater pochodził z Białegostoku. Jego waleczną postać chcą teraz przypomnieć harcerze
Skąd się wzięły w siemianowickiej komodzie listy znanej poetki Kazimiery Iłłakowiczówny? Do kogo je pisała i kto je przechował?
W 2011 r. wykonano w Polsce oficjalnie 669 aborcji. W 1997 r., kiedy przez rok obowiązywała zliberalizowana ustawa, już blisko 4 tys. A w PRL było ich nawet pół miliona rocznie.
Dokąd zmierza onkologia? Czy polskim lekarzom wiele brakuje do standardów światowych? Prof. Wojciech Polkowski, chirurg onkologiczny, opowiada o szansach na przeżycie u pacjentów z nowotworami.
Wniosek pierwszy: przyczajenie. Wniosek drugi: prowincjonalizm. Wniosek trzeci: brak liderów. I tak - używając tych kluczy - można by w nieskończoność miażdżyć tę naszą polityczną elitę, lecz nie byłoby to do końca sprawiedliwe ani rzetelne....
Kto widział ją choćby tylko jako dziennikarkę Agnieszkę w „Człowieku z marmuru”, nie może mieć żadnych wątpliwości, że nie jest to szara myszka, która da się zastraszyć. Krystyna Janda całe życie grała silne postaci, które mają własne zdanie, a za...
Nowym wikarym w małej parafii pod Wadowicami został ksiądz, którego dziewięć lat temu zatrzymano pod zarzutem ściągania z internetu zdjęć pornograficznych z udziałem dzieci.
Dwa dni, siedmiu artystów z Polski i zagranicy na scenie teatru, czyli 5. Opole Songwriters Festival za nami. Twórcy i fani mówią, dlaczego kameralność i autorska muzyka są potrzebne.
Jest takie powiedzenie: „Człowiek jest tym co je”. Inne powinno brzmieć: „Umrze z powodu tego, czym oddycha”. Tego, czym oddychamy, nie widać. Informacja też jest ograniczana. Przynajmniej w Opolu.
Zobaczcie próbkę tego, co znajdziecie w dzisiejszym wydaniu plus.pomorska.pl.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.