Pani Wanda śpiewa w chórze, pan Władysław prowadzi ogródek, a pan Mikołaj z panią Teresą są „wszechstronnie uzdolnieni”
Radcy prawni od kilku lat bezinteresownie wpierają mieszkańców w pięciu toruńskich parafiach. Na dyżury przychodzi wiele osób.
Od słynnej ucieczki trójki recydywistów z więzienia w Grudziądzu dziś minął rok. Tym wydarzeniem żyła cała Polska! Proces w tej sprawie dobiega końca. Wkrótce zapadnie wyrok.
17 października spółka WKS Zawisza Bydgoszcz zostanie wykluczona ze struktur Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza.
Do końca roku miejska spółka na remonty mieszkań socjalnych i komunalnych chce przeznaczyć nawet 14 milionów złotych.
O potrzebie kobiet do działania i robienia czegoś dla siebie rozmawiamy z prezesem Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Celiną Margowniczy.
Absolwenci poznańskich uczelni wyższych będą odwiedzać licealistów z różnych stron kraju i zachęcać ich do studiowania w Poznaniu.
Trzydzieści Ukrainek podejmie studia licencjackie na UMP, aby mogły pracować jako pielęgniarki w poznańskim szpitalu.
Dla żużlowców z Rawicza ten sezon nie był udany. Niedźwiadki, choć jeździły tylko na własnym torze, to wygrały zaledwie jedno spotkanie.
„Wpław przez Kiekrz”, najstarszy polski maraton, będzie obchodził jubileusz 50-lecia. Organizatorzy chcą, żeby zawody miały godną rocznicy oprawę.
Zawarta między Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu a firmą Outside Art, operatorem klubu Eskulap, umowa wygasła z końcem czerwca. Na stronie internetowej klubu pojawiła się wczoraj informacja, że ten nie działa oficjalnie już od 6 września.
Niezwykle interesujące są jesienne propozycje koncertowe poznańskiej agencji Good Taste Production, która niedawno niezwykle sprawnie zorganizowała Akademię Gitary.
Po dwóch latach Festiwal Fabuły powraca do Poznania. Jego twórcy wyjaśniają, że impreza ma odpowiadać rozmaitym oczekiwaniom czytelników.
Miasto i PKP rozbudują tory kolejowe w Poznaniu. Wczoraj podpisano porozumienie. Na początku powstanie trzeci tor z dworca głównego w kierunku stacji Poznań-Wschód.
Lista zasłużonych dla Koszalina wydłużyła się o cztery nazwiska i nasz klub piłki ręcznej. Osobne podziękowania i gratulacje dla sportowców reprezentujących nas w Rio.
I Koszaliński Kongres Kultury poprzedziły cztery panele dyskusyjne. a Kultura - ale jaka? - odpowiedzieć mieli mieszkańcy.
Uczelnie wyższe w Polsce czekają zmiany. O obawach środowiska akademickiego oraz pomysłach na pomoc dla najzdolniejszych naukowców rozmawiamy z Jarosławem Gowinem, ministrem nauki i szkolnictwa wyższego
Mimo spektakularnych zmian w polskiej polityce po ubiegłorocznych wyborach, politycy z województwa śląskiego wciąż mają niewielki wpływ na politykę krajową. A jak jest na regionalnej scenie politycznej?
Andrzej Wajda nie żyje. Reżyser zmarł 9 października 2016 roku. Miał 90 lat. Przypominamy archiwalną rozmowę z tym wybitnym reżyserem i niezwykłym człowiekiem.
Zobacz, co przygotowaliśmy w dzisiejszym wydaniu Gazety Pomorskiej Plus.
Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w dzisiejszym (10 października) wydaniu Gazety Lubuskiej Plus.
Osieroceni opiekunowie w razie śmierci niepełnosprawnej osoby, którą się opiekowali, będą mieli prawo do zasiłku dla bezrobotnych.
Nie będzie zakazu łączenia emerytury z pracą - uspokaja minister Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Biorąc pożyczkę, możemy czuć się bezpieczniej. Od pół roku obowiązuje limit kosztów pozaodsetkowych. Jednak niektóre firmy próbują go obejść.
Tak będzie, jeśli wynagrodzenie niani będzie niższe niż płaca minimalna, czyli 1850 zł brutto. Gdy przekroczy tę kwotę, rodzice będą musieli dopłacić.
Złodzieje ukradli samochód Dominika, choć był w nim dowód jego niepełnosprawności. Niestety, to u nas nie pierwsza taka historia.
Donald Trump ma kłopoty. „The Washington Post” ujawnił nagranie z 2005 r., w którym miliarder czyni obsceniczne komentarze pod adresem kobiet.
W poniedziałek 10 października rusza drugi etap przebudowy ul. Borowskiego. A to oznacza, że zamknięte zostanie skrzyżowanie z ulicą Dąbrowskiego.
Przed urzędem wojewódzkim w Gorzowie pojawi się w poniedziałek kilkuset nauczycieli.
Nietuzinkowe odkrycia w korycie rzeki na terenie Słubic ułatwił jej niski stan. Kamienie nagrobne zostały złożone w miejscowym lapidarium
Kodeks pracy precyzyjnie określa, w jakich przypadkach można dokonać potrącenia z wynagrodzenia dłużnika. Gdy pracownik zatrudniony jest w niepełnym wymiarze czasu pracy, kwoty wolne od potrąceń ulegają zmniejszeniu.
W wielu polskich miastach opłata za parkowanie aut z napędem hybrydowym jest symboliczna. Pytamy jak będzie w Zielonej Górze.
Remont estakady kolejowej ma ruszyć w kwietniu. Za kilka dni podpisy pod umową. Jak prace wpłyną na miasto? Pasażerowie pośpiechów odjeżdżać będą z Czechowa?
Rozmowa z mł. bryg. Januszem Drozdą, nowym Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie.
Dobrze napisane CV powinno prezentować umiejętności kandydata tak, by było jasne, jaką korzyść będzie miał z nich pracodawca.
„Wołyń” pokazuje, co może się stać, jeśli do głosu dojdzie trauma upokorzenia. Wojciech Smarzowski nie poucza i nie grozi. Tylko przypomina.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.