Muzeum Nadwiślańskie dzięki unijnej kasie chce zrobić generalne remonty obiektów w Kazimierzu Dolnym. Odnowione zostaną: kamienica Celejowska, zabytkowy spichlerz z XVI w. i Kuncewiczówka.
- Trzeba ukarać 30 tysięcy kierowców i pieszych, żeby osiągnąć limit z zeszłego roku - mówią nam policjanci.
Mamy szansę zdobyć 88 mln euro na sześć projektów transportowych. Trzeba jednak do końca roku złożyć wnioski o dofinansowanie unijne. Poznań chce złożyć aplikacje, ale nie będą one kompletne. Zabraknie czasu.
Hala bez pozwoleń. Obiekt przez lata był wykorzystywany przez uczniów mimo braku pozwolenia na użytkowanie Miasto będzie wyjaśniać sprawę
Drawsko Pomorskie. Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych badała historię gminy żydowkiej. W 78. rocznicę nocy kryształowej przed jedną z kamienic odbył się happening.
W Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii 24-letni pacjent otrzymał nowe płuca. Była to pierwsza w Wielkopolsce operacja przeszczepienia obu płuc. Samego przeszczepienia dokonał zespół profesora Wojciecha Dyszkiewicza, ale, jak...
W Koszalinie, na zaproszenie Komitetu Obrony Demokracji, gościł Adam Michnik. Przyjechał na otwarte spotkanie, by rozmawiać o Polsce, patriotyzmie, demokracji.
O filmowych propozycjach kina Kryterium rozmawiamy z Moniką Modłą, zastępcą dyrektora Centrum Kultury 105 w Koszalinie.
To może być przełomowy wyrok w sprawie „nabitych w mBank” - klientów dawnej grupy BRE Bank, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne tzw. starego portfela ze zmienną stopą oprocentowania. Wielu z nich walczy w sądzie o zwrot pieniędzy, uważając, że...
- Podstawą będzie utrzymanie się w Grand Prix. Jeżeli będę miał podobny sezon do tego minionego, to jest nadzieja na to, że skończę wysoko - przyznał aktualny indywidualny mistrz Polski, Patryk Dudek.
Tyle brakuje na grudniowe pensje dla białostockich nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów. Radni PiS są oburzeni, urzędnicy uspokajają: Nie ma obaw, wypłaty na pewno będą.
Znowu mnie wywiało z domu, proszę Państwa, tym razem pod wschodnią granicę Polski; jadę opisaną przez Michała Książka drogą numer 816 i karmię oczy lubelskimi krajobrazami - nie tak znowu odległymi od podlaskich.
Gdy pan Ludwik weźmie do ręki kawałek drewna, czuje kształty, życie. I spod jego dłuta wylatują ptaki. - To moi terapeuci - mówi.
Dla świebodzińskiej firmy Seco/ Warwick to miał być wyjątkowy rok. W końcu obchodzi właśnie 25. urodziny. Jednak nikt nie sądził, że będą aż tak huczne. Czy wybuch podczas testów zaważy na przyszłości firmy? Mamy nadzieję, że nie...
Dobiegł końca proces nauczycielki z Piotrowa, oskarżonej o znęcanie się nad dziećmi. Na poniedziałkowej rozprawie wysłuchaliśmy mów końcowych
Wójt Wymiaarek obiecuje, starosta prosi o cierpliwość.
Znów czekają nas remonty i utrudnienia. Drogowcy zabiorą się za kolejny odcinek Okrzei i ul. Zielonogórską
Mała Wiktoria, córka niepełnosprawnej zielonogórzanki, zostaje na razie z matką. A Rzecznik Praw Obywatelskich działa by wprowadzić zmiany w prawie.
Wiceministrowi finansów nie pomogła rekomendacja od prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Podczas wyborów na szefa regionu jasno pokazał się silny podział wewnątrz rządzącej partii.
Są tematy w kinie, które nie mają swojego czasu. Jak „Wołyń”. Jego temat jest wydarzeniem, budzi zainteresowanie, ale... Ukraińcy są obrażeni, Polacy zdezorientowani. Pojawia się myśl, że teraz nie czas na takie tematy. Czy to nowa zasada...
W przestrzeni publicznej często pojawia się dobrze znana w Polsce fraza: „są granice, których przekraczać nie wolno”. Za autora tego powiedzonka, które funkcjonuje na zasadzie cytatu, uważany jest generał Wojciech Jaruzelski, który takiego...
Czy gdzieś żyje moja siostra bliźniaczka? To pytanie od prawie 60 lat kołacze się w głowie Teresy Skierki. Swojej mamie zadała je raz, gdy miała pięć lat. Odpowiedź brzmiała „nie”.
Mój syn zaczął moczyć się w nocy. Mówi, że pani krzyczy na niego, że jest brudasem.
Mieszkaniec Zalasu usłyszał wyrok za doprowadzenie swojego psa do skrajnego wycieńczenia.
Źródłem antyoksydantów są głównie świeże warzywa, owoce, produkty zbożowe, przyprawy... Prof. Agnieszka Bartoszek z Katedry Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności Politechniki Gdańskiej.
Mimo uszkodzenia przez miniaturowe okręty podwodne i bombowce niemiecki superpancernik „Tirpitz” nadal zagrażał konwojom z zaopatrzeniem dla ZSRR.
Ta maleńka psinka niemal mieści się w dłoniach. Waży zaledwie półtora kilograma i jest oczkiem w głowie swojej pani, Magdaleny Kaczmarek z Bałut. Essi, bo tak ma na imię maleństwo, właśnie skończyła rok. To długowłosy, podpalany rosyjski toy terier.
Marian Marciniak z Dąbrowy za cztery miesiące skończy 80 lat i nadal pracuje. Bez dodatkowych dochodów bardzo ciężko byłoby mu przeżyć do końca miesiąca.
Część łodzian już zabezpieczyła rośliny przed zimą. Tymczasem silne mrozy prawdopodobnie nadejdą dopiero w styczniu. A teraz ogród trzeba jeszcze... podlewać!
Jeżeli przez 20 dni, dogodz. 18 w czwartek, 15 grudnia, żadne miasto nie zgłosi swojej kandydatury do organizacji międzynarodowej wystawy EXPO, to Łódź będzie jedynym kandydatem, by w 2022 roku gościć setki tysięcy gości z całego świata. A oprócz...
Z kół zbliżonych do producentów „Komisarza Aleksa” wypłynęła wiadomość, że w kolejnej, 9. edycji serialu nie zobaczymy już komisarza Michała Orlicza, czyli Antoniego Pawlickiego.
W sobotę o godzinie 20 Adrian Pruski z Radomia, czyli Just Edi będzie walczył w finale „Mam Talent” o zwycięstwo i czek na 300 tysięcy złotych. W drodze do finału Adrianowi dzielnie kibicują przyjaciele i 7-letni brat Gabryś.
Specjalnie dla nas ksiądz Mariusz Telaczyński opowiedział o wstrząsających prześladowaniach chrześcijan, ale i pomocy dla nich zwykłych muzułmanów
O polskiej scenie politycznej - rozmowa z profesorem Ryszardem M. Czarnym z uniwersytetu w Kielcach, dyplomatą, byłym senatorem oraz byłym ministrem edukacji narodowej.
Black Friday, znany w Polsce jako Czarny Piątek, to akcja promocyjna, która dotarła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Czy przyjmie się w naszym kraju?
Osobno mężczyźni, osobno kobiety. Odliczali kołki w płocie, przekupywali zwierzęta. Jak dawniej wyglądały andrzejki i co z nich pozostało? Opowiada Ewa Tomaszewska. Jest entografem, pracuje w Muzeum Wsi Kieleckiej. Autorka wystaw stałych i...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.