Trzy szczecińskie spółdzielnie mieszkaniowe zdecydowały się na złożenie na części swoich bloków 64 paneli fotowoltaicznych.
Rodzice uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Szczecinie proszą prezydenta, żeby utworzyć 7 i 8 klasy ogólne w tej szkole.
Kiedy córka lub syn rodzą się chorzy, twoje życie zmienia się bezpowrotnie. Nie oznacza to, że ono się kończy - przekonuje Michał Kosowicz. - Jeśli mimo wszystko czujesz, że nie dasz rady, jeśli myślisz o tym, żeby odejść - napisz. Jesteśmy tu,...
A kiedy do pracy? - co tydzień, w każdy sobotni poranek pyta Gusia Kostrzewska. A mama co tydzień cierpliwie jej tłumaczy: teraz dwa dni wolnego, sobota i niedziela. W poniedziałek znów pójdziesz.
Uczniowie świnoujskich szkół ćwiczyli z WOPR na nowoczesnych fantomach.
Teraz jest tak: diagnoza i koniec. A mamie, która spodziewa się nieuleczalnie chorego dziecka, trzeba zapewnić pomoc - na początek przede wszystkim psychologa. Żeby mogła podjąć decyzję: rodzi czy nie - mówi Arnold Sobolewski
Ponad 83 procent sprawców przemocy wobec zwierząt to mężczyźni, zwykle w wieku 50-59 lat. Sądy podchodzą do nich coraz surowiej, ale to nie wystarcza. Jesteśmy wciąż barbarzyńcami - wynika z raportu „Niech mają prawa”.
W przyszłym roku w budżecie gminy może zabraknąć około 7,5 miliona złotych. Stąd zwolnienia w ośrodku kultury i urzędzie gminy oraz oszczędności w szkołach.
Paweł Grabowski, poseł Kukiz 15.
- Rząd wie, że robi źle, obniżając wiek emerytalny, i teraz próbuje zniechęcić ludzi do przechodzenia na emeryturę. - mówi Jeremi Mordasewicz, ekonomista, ekspert Konfederacji Lewiatan.
"Szczecin jest miastem przyjaznym dla emerytów, a powinien być dla przedsiębiorców" - mówi Piotr Misiło. Rozmowę przeprowadziła Ynona Husaim-Sobecka.
Czy miasto pobłaża niektórym deweloperom? Można odnieść takie wrażenie, gdy pozna się historię budowy ulicy na Gumieńcach.
Z Łukaszem Maginem, łódzkim radnym Prawa i Sprawiedliwości, szefem komisji rewizyjnej w Radzie Miejskiej, rozmawia Marcin Darda.
Już tylko 13 dni dzieli Łódź od wielkiego sukcesu lub od karkołomnej walki, jaką byłaby walka o Expo 2022 z Minnesotą. Bo to właśnie ona jest postrzegana jako nieoficjalny konkurent Polski, a tym samym Łodzi. Czas na zgłoszenie oficjalne swojej...
Politycy upajają się żonglowaniem liczbami. Podkreślają nimi wielkość swoich dokonań i pomniejszają dorobek przeciwników. - Tamci niczego nie zrobili przez osiem lat, a ci niczego przez sto dni, rok,... - padają strzały z przeciwnych okopów. I tak...
Z Hanną Zdanowską, prezydent Łodzi, rozmawia Agnieszka Magnuszewska.
Zadłużenie się traktujmy jako absolutną ostateczność. Pamiętajmy, że każdą pożyczkę trzeba spłacić! Nie warto ulegać namowom instytucji finansowych - skromne święta często są bardziej udane.
Przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka.
Najmniejszy pokój zajmowała Helga, młoda Niemka, o której mówiono, że została zgwałcona przez czerwonoarmistów. W dużym poniemieckim mieszkaniu w centrum Wrzeszcza żyło kilka rodzin.
Z roku na rok lekarz staje się zawodem najwyższego ryzyka. Prokuratorskiego. Dotyka to zwłaszcza specjalistów pracujących w szpitalach. Niektórzy ginekolodzy muszą dziś dzielić czas między chorych a 3-4 równoczesne sprawy sądowe.
Trwa debata na temat prawa o zgromadzeniach. Według krytyków, to zamach na swobodę demonstracji, zwolennicy przekonują, że nie ma powodów do obaw, a przepisy zabezpieczają prawa obywatelskie. A jakie zdanie na temat mają Marcin Horała i Jacek...
Telefony uważał za wynalazek szatański. Znalezione pisklaki litościwie karmił własnoręcznie krojonymi dżdżownicami. Polne kamienie zmieniał w dzieła sztuki pożądane od Japonii po amerykańskie wybrzeże. Stanisław Horno-Popławski.
Pochwaliłem się swoim Peugeotem 505 Dangel przed dziewczyną. Wyklęła mnie - wspomina Jędrzej Łukowicz. - Rodzicom nic o nim nie mówiłem. Na szczęście znalazłem na Wybrzeżu paru ludzi, którzy o tym samochodzie wiedzieli niemal wszystko i pomogli mi...
O beretach z antenką, czynach społecznych pod krawatem, VIP-ach w Cristalu i papierosie za uchem mówi fotoreporter Maciej Kosycarz, wydawca nowego albumu z serii „Fot. Kosycarz. Niezwykłe Zwykłe Zdjęcia”.
Mam wrażenie, że sportowiec wyczynowy musi jeszcze bardziej walczyć niż przeciętny obywatel Polski. Bo, niestety, nas bierze się za ludzi trochę niepełnosprawnych zawodowo - mówi Robert Korzeniowski.
Polska prawica, na której nie ma już Lecha Kaczyńskiego, mówi kalkami myślowymi i językowymi amerykańskiej Tea Party - mówi Jakub Dymek, kulturoznawca i dziennikarz.
Wpis społecznika wywołał lawinę komentarzy nienawistnych wobec burmistrza. Kiedy on przedstawił swoje stanowisko, hejt ruszył w drugą stronę
Prezydent Wadim Tyszkiewicz odmówił mieszkance remontu mieszkania, bo ta zalega z czynszem 5 tys. zł. – Nie będę pielęgnował patologii – mówi krótko.
Prezydent Wadim Tyszkiewicz odmówił mieszkance remontu mieszkania, bo ta zalega z czynszem 5 tys. zł. – Nie będę pielęgnował patologii – mówi krótko.
Wieś, która zniknęła z centralnych systemów ewidencji, ma szansę do nich wrócić. Gmina prowadzi konsultacje społeczne w tej sprawie.
Dwudziestolatek musi wziąć ciężar gry na swoje barki. Młodsi koledzy liczą na jego doświadczenie, zdobyte podczas treningów ze Stelmetem.
W czwartek, 1 grudnia, uroczyście otwarto w zielonogórskim szpitalu pododdział przeznaczony dla osób z HIV i AIDS. Standardy są wyśrubowane!
- W naszej bibliotece nigdy nie będzie cicho! - mówią jednym głosem panie, które co rusz realizują nowe pomysły na to niepozorne miejsce.
Tomasz „Bodzio” Bodak, discopolowiec z Nowej Soli opowiada, ile zarabia modelka, co robił pod Rzeszowem i kiedy zobaczymy jego nowy teledysk.
Minęło pół roku od festynu charytatywnego dla małej Tosi z chorym serduszkiem. Ludzie o niej nie zapomnieli i wciąż pomagają.
U jednych krew się burzy, a inni zachowują zimną krew. Czy można mieć we krwi talent do muzyki? Mówi prof. Aleksander Skotnicki, wybitny hematolog z Krakowa.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.