Michał Czajka

Andrei Popa: Ciężko mi wyobrazić sobie życie bez żużla

Kocham żużel i ciężko mi sobie wyobrazić bym mógł robić coś innego - mówi nowy zawodnik Stali Rzeszów Fot. Archiwum Kocham żużel i ciężko mi sobie wyobrazić bym mógł robić coś innego - mówi nowy zawodnik Stali Rzeszów
Michał Czajka

Andrei Popa to na razie zawodnik całkowicie anonimowy w Polsce. Na kontrakt z nim zdecydowali się jednak zawodnicy Stali Rzeszów. 16-letni Rumun nie ukrywa, że jest bardzo szczęśliwy, ale i zaskoczony z tego powodu. - Bardzo chciałem podpisać kontrakt w Polsce, ale oferta z Rzeszowa to była przemiła niespodzianka – mówi.

Byłeś zaskoczony, gdy dostałeś ofertę z Rzeszowa?
Tak, nigdy bym się nie spodziewał, że klub z ligi polskiej zainteresuje się mną na tym etapie kariery. Bardzo chciałem podpisać kontrakt w Polsce, ale to była naprawdę przemiła niespodzianka.

Nie wahałeś się więc ani chwili.
Dokładnie. Polska liga to chyba marzenie każdego żużlowca i podobnie jest w moim przypadku. Poziom, profesjonalizm – jeśli myślisz poważnie o żużlu nie możesz rezygnować z takiej okazji i tak właśnie było w moim wypadku.

Miałeś jakieś inne oferty z Polski?
Nie, była tylko ta z Rzeszowa. Dlatego też byłem tak bardzo zaskoczony i przy okazji bardzo dziękuję działaczom, ze zdecydowali się mnie zatrudnić.

Jeździłeś już kiedyś na jakimś torze w Polsce?
Nie, nigdy jeszcze nie miałem takiej okazji. Zawsze bardzo tego chciałem i mam nadzieję, że teraz mi się to uda.

Żużel jest popularny w Rumunii?
Raczej nie. Można powiedzieć, że to sport dla prawdziwych miłośników i fanatyków tej dyscypliny. Wiem, że w Polsce jest zupełnie inaczej, macie profesjonalną ligę, ale u nas niestety na razie tak nie jest.

Zawodników pewnie też za wielu nie macie.
Zgadza się. W Polsce macie ich o wiele więcej. Nie wiem dokładnie, ilu w tej chwili jest żużlowców w naszym kraju, ale z pewnością ta liczba nie jest duża.

Czy w związku z kontraktem w lidze polskiej masz zamiar lepiej przygotować się sprzętowo?
Z każdym rokiem staram się przygotowywać lepiej. Tym razem będę miał gotowe dwa motocykle. Wiem, że w porównaniu z innymi zawodnikami może nie jest to wiele, ale takie mam w tej chwili możliwości.

W innych europejskich ligach także będziesz jeździł?
Na razie niestety jeszcze nie mam nic dogranego w tym temacie, ale mam nadzieję, że uda mi się gdzieś załapać i pokazać z dobrej strony. Z pewnością jeśli tylko nadarzy się okazja, to z niej skorzystam.

Wspomniałeś, że żużel nie jest popularny w Rumunii – czemu ty zdecydowałeś się na ten sport?
Naprawdę kocham żużel i ciężko mi sobie wyobrazić bym mógł robić coś innego. Poza tym, mój ojciec był bardzo blisko tego sportu i odziedziczyłem chyba po nim pasję do tej dyscypliny.

Michał Czajka

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.