Paczkę dla pani Ewy przejął mieszkający w Oslo łodzianin, Dominik Cybulski. Od roku razem z grupą polskich emigrantów wspiera potrzebujących z Łodzi i ze Śląska. W organizację „Szlachetnej Paczki” w naszym regionie włączyło się w tej edycji 618...
Siedzę sobie na trybunie prasowej starego stadionu Widzewa obok innego dojrzałego dziennikarza i krytykujemy grę naszych piłkarzy, jak Statler i Waldorf, dwaj wiecznie niezadowoleni starsi panowie z Muppet Show. "Co ten Cecherz gra, niech zejdzie,...
Od samego mieszania herbata nie staje się słodsza - to powiedzenie przychodzi mi na myśl przy okazji sporów o reformę edukacji, czyli o powrót do poprzedniego systemu (bez gimnazjów).
Ale przyjrzeć się krajom, uważanym za najlepsze do życia, nie zawadzi. Czołówkę rankingów od dawna stanowią kraje skandynawskie.
Tulipany albo szyszki z marchewki, róże z buraka, lilie z płatków kalarepy, maki z papryki, ptaki z cykorii... - w tworzeniu dekoracji z warzyw i owoców ograniczać może nas tylko wyobraźnia. Takie motto przyświeca młodym adeptom sztuki tzw....
Dokładnie 63 łódzkie pary otrzymały wczoraj w magistracie medale za co najmniej 50-letni staż małżeński. Cztery z nich mogły pochwalić się co najmniej 60-letnim pożyciem. Wśród nich znajdowali się 81-letnia Jadwiga i 83-letni Stefan Fisiakowie ze...
Karta Pabianiczanina przysługiwać będzie osobom, które płacą podatki w Pabianicach. Będą mogły skorzystać z niej także dzieci do 7. roku życia.
Co trzeci Polak świąteczne prezenty robi w pierwszej połowie grudnia - wynika z badań jednej z firm analizujących rynek.
Dobrym pomysłem na późnojesienne wojaże jest zwiedzanie zabytkowych kościołów. Dziś odwiedzamy te w Straszewie i Służewie.
Na razie tylko u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej za wizytę nie będzie musiał płacić. Co innego w aptece, gdzie wykupi leki na 100 proc.
Tylko tej jesieni zespół Teatru Polskiego pokonał 12 tys. kilometrów.
Kilkunastu specjalistów odwiedziło mury Publicznego Gimnazjum numer 1, by przestrzeć młodych ludzi przed zagrożeniami, które na nich czyhają
Początkowo we wsi chcieli zainstalować tylko barierki dla bezpieczeństwa. Kontrola wykazała, że przystanek od lat stoi w złym miejscu.
Miasto twierdzi, że wyciąga wnioski z remontów dróg. Wymiana torowisk ma pójść sprawniej.
Na oddziale nowosolskiej kardiologii wykonano nowatorskie zabiegi wszczepienia miniaturowych stymulatorów serca. Po raz pierwszy w województwie lubuskim.
Fundacja Ad Rem utworzyła pierwsze w mieście mieszkanie chronione dla bezdomnych, z którego skorzysta czterech mężczyzn.
– To jakiś absurd! Urzędnicy twierdzą, że odpady sąsiadki są też moimi śmieciami, bo leżą na wspólnej działce - mówi pani Halina.
Nie ma szans na wyjechanie z Zielonej Góry koleją lub autobusem po godz. 22.30. Niestety musimy czekać do rana.
Magistrat już po raz drugi dziękuje wolontariuszom za ich wysiłek. Gościem specjalnym tegorocznej gali była Ewa Minge.
Zielonogórzanie chcą mieć realny wpływ na zmiany w mieście, w budżecie obywatelskim można głosować na ponad 160 projektów.
Przystanek jest, ale bez wiaty i ławki. - Dzieci codziennie czekają na autobus, stojąc przy ruchliwej ulicy - oburzają się mieszkańcy.
- Magnesem przyciągającym do działania mogą być tylko konkretne... działania - mówi Tomasz Walczak w Dniu Wolontariusza.
Czy drogowe „wąskie gardło” nieopodal Sławy w końcu zniknie? Po ostatnim spotkaniu w tej sprawie pojawił się cień szansy...
Do zdarzenia doszło na osiedlu Leśnym. O awanturze powiadomiono policję, która zatrzymała klienta. Taksówkarz niestety zmarł w szpitalu.
Mieszkanka Sławna skarży się, że w szpitalu w Koszalinie w wyznaczony dzień nie przeprowadzono jej zabiegu. Szpital wyjaśnia sprawę.
Kołobrzeski psycholog Jacek Pawłowski tym razem alarmuje na temat cyberprzemocy, zwłaszcza wobec dzieci.
Na pokładzie „Orkana II” rozpoczęła się historia polskiego żeglarstwa jachtowego nad ujściem Parsęty
Kolej ogłosiła przetarg na modernizację linii Szczecinek - Runowo. Koszt inwestycji - 177 mln zł. Dla mieszkańców Pojezierza Drawskiego i dla wojska linia 210 ma ogromne znaczenie.
Przez cały weekend w regionie prowadzona była specjalna akcja. Rejestrowano potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku.
Na odwołanie referendum nie ma szans. Koszt jego organizacji to ponad 4 mln zł
Dołożę wszelkich starań, żeby sprostać jak najlepiej zadaniom, które zostaną przede mną postawione - zapewnia Ewa Mituła
Na fermie drobiu w Deszcznie stwierdzono ognisko wirusa H5N8, czyli tzw. ptasiej grypy. W gospodarstwie padło ok. 700 sztuk gęsi. Ta liczba jednak wciąż rośnie w związku z prowadzoną w kwarantanną.
Rentom poświęcony był nasz ostatni dyżur. Na pytania Czytelników odpowiadała Sylwia Sadowska-Nowaczyk z oddziału ZUS w Bydgoszczy.
Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj - wioślarki Lotto Bydgostii - zostały wybrane najlepszą żeńską osadą roku!
Remont wiaduktu wzdłuż Wojska Polskiego w Bydgpszczy wchodzi w ostatnią fazę. Teraz nowa konstrukcja będzie powoli opuszczana na podpory.
Nawet największy mały niedowiarek zwątpi, gdy zobaczy wideo od samego Mikołaja, który ma jego zdjęcia i wie o czym marzy. Sposobów jest więcej.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.