Rozmowa z doktorem Grzegorzem Balawajderem, politologiem z Uniwersytetu Opolskiego.
Podczas wakacyjnych wycieczek samochodowych po regionie odwiedzamy wszystkie miasta powiatowe Opolszczyzny i przedstawimy historię miejskich rynków. Tym razem kolej na Krapkowice.
Od redaktora
Witaszczyk na dziś
Prokuratura twierdzi, że Dawid Ł. z Radomia szkolił się w obozie islamistów w Syrii i patrolował tereny zajęte przez Państwo Islamskie
Z dr Jarosławem Eichstaedtem, kierownikiem Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie koło Wielunia, rozmawiamy o ziemiańskich dworach.
Tory Wyścigów Konnych w Rudzie Pabianickiej to już historia, którą zakończyła II wojna światowa. Wcześniej kwitło tu łódzkie życie towarzyskie.
Opisów tego krwawego starcia nie należy szukać ani w zestawieniach zwycięstw oręża polskiego, ani przynoszących chwałę klęsk. 13 lipca 1666 roku pod Mątwami (dziś dzielnica Inowrocławia) doszło do bitwy, która nikomu chluby nie przynosi, ale jest...
Sąd Okręgowy w Słupsku jedynie o połowę obniżył grzywnę amerykańskiemu pilotowi. Kara i zakaz lotów zostały utrzymane.
Rząd PiS zmienił plan budowy dróg w kraju. Niestety, w nowym nie ma całej S6
Czytelnicy z Bytowa narzekają na długi czas oczekiwania na badania z dopiskiem „na cito”. Szpital wyjaśnia tę sytuację
W Słupsku w kwietniu zmieniono nazwy dziesięciu ulic. Jednak nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, co zrobić w związku ze zmianą adresu.
Medale Pro Patria trzynastu zasłużonym osobom odznaczenia wręczył Jan Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Remont Bohaterów Westerplatte wymaga dużej cierpliwości
Starosta Grzegorz Gabryelski szuka lekarza, który na zlecenie policji ma wypisywać w nocy akty zgonów mieszkańców powiatu
„AS” podaje, że paryżanie zapłacą 222 mln euro za Neymara, a „Mundo Deportivo” zaprzecza tym informacjom. Klub znalazł król strzelców Ekstraklasy
Lech Krychowski, były dyrektor LDK będzie musiał opuścić swoje dotychczasowe mieszkanie. Czy dostanie jakieś w zamian?
Zawodnicy zielonogórskiego AZS UZ jeszcze mają urlopy. Działają już trenerzy i działacze opracowując plan przygotowań do sezonu
Kasla i żur to najnowsze produkty, jakie znalazły się na liście regionalnych, lubuskich przysmaków. Smakują tak, że palce lizać! Autorkami przepisów są panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kamieniu Małym. A te wyjątkowe smaki pochodzą od ich przodków
Od października szpitale będą rozliczały się w systemie ryczałtowym. Dla wielu oznacza to kłopoty
Adam Miglujewicz: Dlaczego gmina z pieniędzy publicznych płaci za posiłki związane np. ze świętem policji, która podlega powiatowi?
- Chciałem dać spółdzielni i mieszkańcom coś od siebie - mówi 81-letni Julian Stechnij, który przez lata dbał o klomb przed blokiem
Dla Odry Bytom Odrzański i Czarnych Browar Witnica poprzednie rozgrywki nie były nadzwyczaj udane. Teraz ma być znacznie lepiej
Prace przy ulicy Nadbrzeżnej oraz pobliskich m.in. Grabowej w Nowogrodzie Bobrzańskim mają się zakończyć we wrześniu. Koszt inwestycji to 4,22 mln zł, ale gmina ze swojego budżetu wyłoży tylko około 2 mln zł
- Jeśli Zielona Góra dostała pieniądze na obwodnicę, to może i nam powiedzie się w budowie trasy - zauważa Jerzy Fabiś
Wczoraj ruszyły poszukiwania szczątków niemieckich żołnierzy. - Jako dziecko wykopałem tam z kolegami czaszkę - mówi świadek
Bytom Odrzański i Nowe Miasteczko już dołożyły do zakupu karetki. - Bardzo się cieszymy, bo taki zakup to nie są małe pieniądze- podkreśla dyrektor szpitala.
Podczas Grechuta Festival w Świnoujściu odbędą się 22 wydarzenia z górnej półki kultury. Aż 14 z nich będzie niebiletowanych, na pozostałe opłata za wstęp będzie symboliczna.
14 lipca, gdy otwarto kapsułę z katedralnej wieży, niektórzy byli zawiedzeni jej zawartością. A co my zostawiliśmy potomnym? Cały... bunkier!
Jak to jest z toaletami w mieście turystycznym? Czytelnik skarży się, że jest jedna. Magistrat odpowiada, że co najmniej kilka.
Zarząd Powiatu Drawskiego wystąpił do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Warszawie z zapytaniem, czy w sprawie, bądź przeciwko członkom władz powiatu, będących członkami PSL, toczy się jakiekolwiek postępowanie.
Koszalińscy archeolodzy zaczęli pracę w jednym z najciekawszych punktów miasta. Na efekty nie czekali długo: odkopali świetnie zachowane fundamenty przedwojennej kamienicy.
Zainicjowana pod koniec 2015 r. Akcja „Jezioro Tajemnic” rozpędziła się na dobre. Po dwóch, zimowych konferencjach popularno-naukowych przyszedł czas na rozrywkę w iście wakacyjnym stylu, połączoną z dużym ładunkiem edukacyjnym.
Wczoraj ministerstwo infrastruktury ogłosiło zaktualizowany Program Budowy Dróg Krajowych
Szukasz dokumentów do renty lub emerytury? Nie wiesz, gdzie się zgłosić? Archiwum Państwowe w Koszalinie ma dla ciebie odpowiedź!
Między innymi o tym piszemy w najnowszym wydaniu plus.pomorska.pl.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.