Zapisują się w kolejkę do lekarzy, a potem nie przychodzą i nie odwołują wizyty. Niesolidni pacjenci to zmora także toruńskich przychodni. Marnują czas lekarzy, ale przede wszystkim blokują miejsce innym chorym.
Bochenek chleba za 10 zł ? Taką przyszłość wieszczą nam niektórzy ekonomiści. Podwyżki cen żywności są nieuniknione z powodu suszy, a co za tym idzie słabych zbiorów w rolnictwie.
Nowe, zaostrzone przepisy ochrony danych obowiązują od 25 maja br. Nie wyeliminowały one jednak konieczności podawania nazwisk np. w poradniach. Także bydgoskich.
- Siatkówka to moja pasja, dlatego chcę zaszczepić w dzieciach miłość do tego sportu - mówi Sebastian Tylicki, twórca Bydgoskiej Akademii Siatkówki.
Tylko w miniony weekend białostoccy policjanci zatrzymali ośmiu pijanych kierowców. Dwóch spowodowało kolizje, kolejni dwaj nie mieli prawa jazdy, bo stracili je za jazdę po pijanemu. Rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy uważa, że ministerstwo sportu stosuje niejasne kryteria podziału dotacji. Przedstawiciele PiS temu zaprzeczają.
Protest policjantów, domagających się podwyżek, trwa już prawie 1,5 miesiąca. Póki co, mundurowi nie tylko nie wywalczyli podwyżek, ale stracili część pensji!
Macierewicza nie ma już od pół roku na stanowisku szefa MON, ale polska polityka zbrojeniowa się nie zmieniła. Dwa lata temu w atmosferze skandalu został zawalony kontrakt na śmigłowce Caracal, teraz w niejasnych okolicznościach utrącono...
Partie polityczne i mieszkańcy zwierają szeregi. Już za kilka dni minie termin rejestracji komitetów wyborczych.
Proponowane przez Ministerstwo Energii normy jakościowe węgla będą sprzyjać powstawaniu smogu, uważa zawodowy marszałek (obecnie mazowiecki) Adam Struzik. Może ma rację.
Handlarz dopalaczami poddał się we wtorek w Łodzi karze i został skazany na rok więzienia. Także we wtorek weszły w życie nowe przepisy zrównujące przestępstwa dopalaczowe i narkotykowe. Oznacza to, że za handel dopalaczami będzie groziło do 12...
Przedsiębiorca, który czuje się poszkodowany przez decyzję Rady Gminy Lanckorona wynajął kancelarię prawną i grozi samorządowi procesem za uniemożliwienie prowadzenia inwestycji.
Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż proponuje dopłaty dla osób, których nie stać na zapłacenie 117 zł miesięcznie za odbiór nieczystości.
Ciężkowice w ciągu kilku lat wzmocnią swój status turystycznej stolicy regionu tarnowskiego. Największym hitem w miasteczku będzie ścieżka przyrodnicza w koronach drzew.
W zeszłym tygodniu pisałem o tym, że sukces w bitwie warszawskiej 1920 roku nie był wynikiem cudu, tylko triumfu nauki. Niemniej w wyobraźni wielu ludzi ciągle funkcjonuje pojęcie „cudu nad Wisłą”.
Zabytki. Polskie plenerowe muzea od lat przyciągają turystów z całej Europy. Teraz, dzięki projektowi Skansenova, nie tylko odzyskują dawny blask, ale i oswajają nowe technologie
Historia. Tysiące unikatowych dokumentów z lat 1860-1943 odnaleziono w Wieliczce. Są wśród nich m.in. informacje o miejscowych Żydach
Jak człowiek wróci do Łodzi po urlopie, to zaczyna doceniać to, co w mieście ma. A właściwie chodzi o to, że tak mu już nie przeszkadza to, czego w mieście brakuje.
O budowie obwodnicy łączącej autostradę A2 z drogą krajową 92 mówi się już... kilkanaście lat. Ale teraz plany zaczynają nabierać realnych kształtów.
Trwa remont wieży zabytkowego kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Duninowie. Wczoraj z iglicy ściągnięto kapsułę czasu. W środku na historyczne pamiątki jednak nie natrafiono.
We wtorek rano spod kościoła pw. Matki Boskiej Zwycięskiej wyruszyła 93. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę. Mieli do przejścia 30 km (grupy z noclegiem w Dłutowie) lub 35 km(nocleg w Wadlewie). W pielgrzymce bierze udział blisko 2 tys. osób,...
Anna Mrowińska, słupska radna Prawa i Sprawiedliwości, będzie kandydatem tej partii na prezydenta Słupska.
Nowoczesne i ekonomiczne oświetlenie LED zagości na ulicach Słupska, Ustki i okolicznych gmin. Modernizacja spowoduje, że będzie taniej, jaśniej i bezpieczniej.
Laura Samojłowicz wraca na ekrany telewizorów.
W najbliższych dniach na małej wieży (tzw. sygnaturce) bazyliki archikatedralnej pw. św. Stanisława Kostki zostanie na powrót umieszczony krzyż. Został on zdjęty jeszcze jesienią ubiegłego roku ponieważ był już mocno uszkodzony i groził upadkiem.
Zrzeszeni wokół Stowarzyszenia Lepszy Koszalin oraz Paktu dla Koszalina mówią, że chcą poprawy organizacji komunikacji miejskiej. Ma być nowocześnie, a przy tym użytecznie dla mieszkańców.
Gmina Postomino stara się o dofinansowanie projektu pn. „Zagospodarowanie turystyczne jeziora Wicko”. Dotacja ma pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 - 2020.
Z doktorem Pawłem Wojciechowskim, ekspertem ds. rolnictwa Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
Do użytku są oddawane w Koszalinie kolejne ścieżki rowerowe. Gotowa już jest prawie ta, która biegnie wzdłuż ul. Zwycięstwa. Mieszkańcy sobie chwalą - w końcu powstała nie tylko trasa dla rowerzystów, ale też porządny chodnik.
Takiego lata dawno już u nas nie było. Dużo słońca, wysokie temperatury, mało deszczu. Czegóż chcieć więcej? Letnicy są zachwyceni. Za to rolnicy załamują ręce, bo susza mocno daje im się we znaki. Ale dzisiaj na lato popatrzymy z punktu widzenia...
Kiedy studenci mają wolne, ich trzy wykładowczynie z Uniwersytetu Muzycznego nagrywają polskie pieśni. Ich pomysł wsparł prezydent Białegostoku.
W środę 22 sierpnia w Szklarskiej Porębie zawodniczki InvestInTheWest Enei Gorzów rozpoczęły obóz przygotowawczy do sezonu Basket Ligi Kobiet w Szklarskiej Porębie. Przed wyjazdem rozmawialiśmy z trenerem akademiczek Dariuszem Maciejewskim.
Wręczyliśmy nagrody wyjątkowym ludziom z branży gastronomicznej w województwie śląskim. Oto nasi Mistrzowie Smaku 2018. Najlepsi w branży gastronomicznej w regionie.
Przy ulicy Dekabrystów, tuż obok basenu, oficjalnie rozpoczęto budowę parku wodnego w Częstochowie. Symboliczne łopaty, na terenie budowy, wbili prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, zastępca prezydenta Jarosław Marszałek i przedstawicie...
Stan 3-letniego dziecka, które zostało poparzone w pożarze auta w Boguszowicach, jest nadal bardzo ciężki. Chłopiec jest nieprzytomny, ma poparzenia na powierzchni połowy ciała.
Niemal co drugi lubuski szybobus czy skład elektryczny stoi w kolejowym garażu. Pojazdy czekają na naprawę, a kolejarze muszą wozić pasażerów... autobusami.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.