Natknąłem się ostatnio na informację, że w województwie podlaskim zarejestrowało się 350 komitetów wyborczych, z czego prawie połowa - w białostockiej delegaturze.
Magistrat w Łomży zablokował rozdawanie w szkołach planów lekcji. Dlaczego? Bo jest tam zdjęcie szefa łomżyńskiego WORD-u. A szef jest z PO.
Aż cztery strefy ma mieć kompleks nowej Astorii, który powstaje od ul. Królowej Jadwigi do ul. Unii Lubelskiej. W środę (19 września) ruszają konsultacje społeczne.
Prawie półtora tysiąca uczniów bydgoskich szkół ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
W Teatrze Muzycznym w Gdyni w piątek niecierpliwie oczekiwana premiera śpiewogry „Cud albo Krakowiaki i Górale” (libretto Wojciech Bogusławski, muzyka Jan Stefani). Spektakl grany jest z okazji jubileuszu 60-lecia teatru.
Zapisałem się do partii, gdy była na dnie. Nie dla kariery, lecz z przekonania. Poświęciłem jej życie, harowałem jak wół, od rana do nocy, a teraz się mnie pozbyli. Dlaczego? Nie wiem, ponoć psuję wizerunek - mówi Grzegorz Zubowicz z Sejn,...
Bezpieczne przejścia dla pieszych, więcej kursów autobusowych i mniej miejsc parkingowych. To propozycje dla centrum miasta.
Tego radnego ma zabraknąć na listach PiS. Podobno przez to, że w listopadzie głosował wbrew woli klubowej większości.
Jak ma mówić Kaszub w filmie, jak nie po kaszubsku? - po premierze „Kamerdynera” Filipa Bajona w Teatrze Polskim w Warszawie.
W rodzinnej Połtawie więcej niż 5 tys. hrywien (660 zł) Igor nigdy nie zarobił. W Polsce wyciąga 3,5 tys. zł „na rękę” i połowę wysyła do domu. Szczęściara - mówią o żonie Igora znajomi. Ona mówi, że szczęście to rodzina w komplecie.
Próba otrucia byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala w Salisbury, w którym zamachowcy umieścili na klamce jego domu substancję nowiczok z postradzieckiego arsenału wojsk chemicznych, wywołała kolejny raz zainteresowanie działalnością...
Mieli u boku armii Bonapartego walczyć o wskrzeszenie Rzeczpospolitej. Zamiast tego pacyfikowali powstanie czarnych niewolników. Wyspa okazała się dla nich masowym grobem.
Dzień, w którym Jean-Claude Juncker wygłaszał swoje ostatnie orędzie o stanie Unii, był jednocześnie dniem, w którym pojawiła się nowa ostra oś podziału politycznego w Europie. Będzie mocno widoczna w czasie eurowyborów.
O politycznej osobowości Roberta Biedronia i o szansach jego nowego ugrupowania politycznego mówi prof. Mikołaj Cześnik, politolog z Uniwersytetu SWPS.
Liberalne media często straszą nas wizją populistycznej dyktatury. Ale na razie wydaje mi się znacznie bardziej prawdopodobny inny scenariusz: groźba dyktatury postliberalnej - mówi Dariusz Karłowicz, redaktor naczelny „Teologii Politycznej”
Papież Franciszek znowu wszystkich zaskoczył. Na luty przyszłego roku zwołał szczyt poświęcony pedofilii w Kościele. Mają się na nim stawić w Watykanie przewodniczący episkopatów z całego świata. To bezprecedensowe spotkanie.
Łobuzerski uśmiech i wesołe iskierki w oczach. Jak każdy trzylatek zaczęła już „wyczuwać” słabości rodziców i kombinuje, jak uniknąć przykrych obowiązków. A tych w życiu Judytki Machoń jest nazbyt dużo. Ćwiczenia oddechowe, odkrztuszanie, bolesna...
„Klasowo raczej bliski, ideologicznie obcy” - tak władze komunistyczne scharakteryzowały podpułkownika Wiktora Stoczkowskiego, gdy wrócił w 1947 roku z Zachodu do Polski.
W przeciwieństwie do konkurentów, urzędujący prezydent Opola nie zwołuje wielu konferencji prasowych. Promuje się poprzez kanał, w którym praktycznie zawsze ma zapewniony pozytywny przekaz - media społecznościowe. Arkadiusz Wiśniewski podkreśla,...
Z dr Magdaleną Nowak-Paralusz, socjologiem i politologiem o taktyce partii rządzącej.
Znajdująca się na 40 km na południowy zachód od Krakowa Kalwaria Zebrzydowska jest jednym z najliczniej odwiedzanych sanktuariów w Polsce. Przyjeżdża tam co roku ok. 1,5 mln osób (na Jasną Górę 4 mln).
Zazwyczaj pełnienie funkcji publicznych powierza się osobom, które, najprościej mówiąc, do tego się nadają. Trzeba jednak brać pod uwagę, że dzisiaj zdaje się panować opinia, że każdy obywatel, spełniający warunki prawne, może kandydować nawet na...
Internauta, według Słownika Języka Polskiego, to „osoba korzystająca z internetu, surfująca po internecie”. Definicja to jednak rażąco niepełna i nienadążająca za zachodzącymi u nas zmianami (a może nie tylko u nas, jednak to kwestia drugorzędna)....
Profesor Anita Dolly Panek, światowej sławy biochemiczka, po 76 latach wróciła z Brazylii do Krakowa, by zamieszkać na Kazimierzu.
Wychodzili z więzienia na przepustki i kradli w Małopolsce i na Śląsku. Łupem włamywaczy padły przedmioty o wartości 2 mln zł. Teraz usłyszeli wyrok Sądu Okręgowego w Tarnowie.
Sir Dermot Turing, bratanek słynnego matematyka Alana Turinga, opisuje w swojej nowej książce współpracę polskich, brytyjskich i francuskich kryptologów, która doprowadziła do złamania kodu niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. I przekonuje:...
Jesteśmy szczęśliwi, choć przecież nie jest tak, jak na filmach: kiedy śliczne, grzeczne, zdolne i zdrowe dzieci kochają swoich nowych adopcyjnych rodziców - mówią Karolina i Jan, w których domu pojawili się Tosia i Kazik
O Jerzym Nowosielskim opowiada Andrzej Starmach, historyk sztuki, znany krakowski marszand.
- Moja córka długo myślała, że jest Polką, skoro urodziła się w Warszawie - mówi B.Bix Aliu, nowy konsul generalny USA, który do Polski wraca po kilkunastu latach. Wcześniej, poza Warszawą, pracował między innymi w Czarnogórze, Macedonii i...
Właśnie ukazała się nowa płyta Magdy Steczkowskiej - „SeriaLove”. Z kolei w telewizji możemy oglądać piosenkarkę w reality show „America Express”. To podwójna okazja do naszej rozmowy z gwiazdą.
Nie będzie w Łodzi skweru im. Ofiar Rzezi Wołyńskiej. Z propozycją nadania tej nazwy jednemu ze skwerów na Górnej wystąpił do Rady Miejskiej jeden z łodzian. Komisja Kultury Rady Miejskiej w Łodzi, do której trafiło pismo z propozycją zaopiniowała...
Gdyby prezydent Andrzej Duda żył z dopłat do hektara, albo pił wodę z wodociagów wybudowanych za unijne dotacje, może zrozumiałby, że Unia nie jest jakąś wyimaginowaną wspólnotą, z której dla nas niewiele wynika
Przeraziłem się, gdy jakiś czas temu druga pierwsza osoba w państwie oświadczyła: „Ja się uczę w mieszkaniu, w samochodzie, jak jadę, w samolocie, kiedy lecę".
Kto ponad 100 lat temu urzędował w budynku, w którym dziś mieści się kawiarnia Starbucks? Co w miejscu obecnego basenu znajdowało się na dachu hotelu Andel's? Czy to prawda, że ulice pod pałacem Izraela Poznańskiego wyłożono słomą, by...
Od ponad dwóch dekad stosuje się ją z sukcesem u chorych dzieci i osób starszych Śmiechoterapia działa nawet jeśli udajemy, że się śmiejemy. Spróbuj i ty.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.