O kompetencjach rad społecznych, działających przy szpitalach, rozmawiamy z Markiem Bruzdowiczem, dyrektorem SP ZOZ w Rypinie w latach 1993-2016. Od trzech lat Bruzdowicz zarządza Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym we Włocławku.
Na cenzurowanym są ekspresy do kawy i drukarki. Kosiarki nie mają lepszej prasy. Do urządzeń, które przyjeżdżają gdzieś z Azji, części zamiennych po prostu nie ma. - Jednorazówki - mówią o nich fachowcy.
Rozmowa z Dawidem Kostką, gitarzystą i kompozytorem, laureatem Medalu Młodej Sztuki „Głosu Wielkopolskiego” w kategorii muzyka rozrywkowa.
Bocian w Polsce żył jak król. Na jego skrzydłach spoczywała jednak wielka odpowiedzialność. Do 25 marca musiał przynieść do nas wiosnę i... duszę jednej zmarłej osoby.
Wieszcz Cyprian Kamil Norwid z pewnością rozpłakałby się ze zgryzoty, gdyby zobaczył ulicę, której jest patronem. - To same dziury, które po deszczach zamieniają się w grzęzawisko - narzekają mieszkańcy.
Czy medale od prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie mogą przyjść do uhonorowanych pocztą? Okazuje się, że tak. Ale czy wtedy małżonkowie są wyróżnieni, czy poniżeni? Takiej historii chyba jeszcze w kraju nie było.
Uczniowie III LO w Zielonej Górze walczą w konkursie CanSat.
Wioletta nie lubiła niespodzianek. Wszystko dokładnie rozważała, zawsze miała plan B. Ale tego, co wydarzyło się na drodze, przewidzieć nie mogła. Do dzisiaj jest w śpiączce. W tym stanie urodziła dziecko. Lekarze mówią, że to cud.
- Nie dla ideologii LGBT+ w szkołach! - krzyczą z prawej. - To żadna ideologia! Kolejny raz pojęcia są przeinaczane na czyjś użytek - odpowiadają z lewej.
Jest duża szansa, że para sokołów wędrownych doczeka się potomstwa. Ptaki mieszkają na wysokości, a dokładnie na kominie elektrociepłowni.
Kiedy w 1945 roku Saksonia znalazła się pod kontrolą sowieckiej administracji wojskowej, koncern Auto Union AG uległ likwidacji, a całe wyposażenie jego fabryk zakwalifikowano do wywozu do ZSRR.
Najnowsze trendy to ceremonie mniej formalne, w ciekawych miejscach i na świeżym powietrzu. Coraz częściej śluby bierze się w muzeach, na dachach i w parkach. Najmodniejsze kolory: szary, różowy, fiolet, błękit. Najmodniejsze połączenia kolorów:...
Najwszechstronniejszy symulator do praktycznego treningu, m.in. dla lekarzy gastroenterologów w Tychach. Pierwsze w Polsce tego typu szkolenie poprowadzi dr Tomasz Romańczyk (H-T. Centrum Medyczne - Endoterapia). Lekarze są jak piloci; co jakiś...
Rozpoczynają się prace na „Planem ochrony dla Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego” - poinformował dyrektor Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Plan ma powstać do września 2021 r. Z dystansem do tych zapowiedzi podchodzą aktywiści od lat...
Eugeniusz Mróz jest ostatnim żyjącym kolegą szkolnym polskiego papieża. Byli nie tylko przyjaciółmi ze szkolnej ławki, ale i sąsiadami w wadowickiej kamienicy Chaima Bałamutha. Pan Eugeniusz świętował niedawno 99. urodziny.
Jawność pensji w ofertach pracy podkręci presję płacową - mówi Grzegorz Kuliś, ekspert BCC ds. rynku pracy.
Nie brakuje w mieście Łodzi prac niebezpiecznych. Nawet bardzo.
Zbrodnia Piaśnicka na ekranie. Ten film będzie zawierał niezwykle cenne wątki. W połączeniu z produkcjami, które już powstały, będzie kolejnym elementem poznania zbrodni, o której wciąż bardzo mało wiemy - uważa reżyser Wiesław Henryk Kwapisz
W poniedziałek do Szczecina zawita wyjątkowe trio. Odwiedzą przedszkola i placówki opiekuńcze, by tym dzieciom, które żyją w swoim świecie pomóc się otworzyć, tym co nie cierpią warzyw, pokazać jakie mogą być pyszne, tym, które są niepełnosprawne,...
11 maja o godz. 11. Wtedy w zmodernizowanym porcie jachtowym ma się odbyć ogólnopolska inauguracja sezonu żeglarskiego.
Zespół Tulia i prof. Lex Drewinski za osiągnięcia artystyczne w roku 2018 oraz After Blues, Michał Janicki i Ewa Ott-Kamińska za całokształt działalności artystycznej zostali rekomendowani prezydentowi do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin.
Praca po 320–360 godzin w miesiącu odbija się na naszym zdrowiu fizycznym i na psychice. Ratownicy zwykle są zatrudniani na kontraktach, więc nie są chronieni jak pracownicy etatowi. Pełnią dyżury 24-, 36-, a czasami nawet 48-godzinne. To są na...
W telewizji sprawdza, co nas truje, uczy, jak robić zakupy - żeby nie zwariować. Katarzyna Bosacka, polonistka z wykształcenia, potrafi zrozumieć najbardziej skomplikowany skład produktu - i wytłumaczyć to telewidzom.
Rozmowa z prof. Tomaszem Grodzkim, senatorem Platformy Obywatelskiej.
Dziś najdłuższa ława oskarżonych i najbardziej egzotyczni żurnaliści.
Szacunki mówią o ponad 35 tys. dzieci w Toruniu uprawnionych do 500+. Czy Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie udźwignie ogrom wniosków?
- Co piąta sprawa, którą prowadzimy, dotyczy porwań rodzicielskich. To w Polsce nagminny proceder, a prawo za nim nie nadąża - mówi Maja Plich, psycholog, licencjonowany detektyw.
Spotkanie na temat skażenia po Zachemie skończyło się prawie niczym. Zamieszanie wybuchło, kiedy wojewoda chciał zamknąć spotkanie dla mediów.
Długo oczekiwany raport Konferencji Episkopatu Polski był szansą na przynajmniej częściowe rozładowanie społecznego napięcia wywołanego grzechem pedofilii w Polsce. Sposób jego ogłoszenia sprawił, że przyniósł on efekt wprost przeciwny.
Liderem listy Prawa i Sprawiedliwości w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie europoseł tej partii z Bydgoszczy Kosma Złotowski. Na miejscu drugim znalazł się poseł Tomasz Latos, a na trzecim Przemysław Przybylski, radny PiS z Torunia.
Aż 90 procent - tyle w Bydgoszczy wyniosło średnio poparcie dla strajku nauczycieli. W piątek (22 marca) zakończyło się referendum strajkowe. Jeśli wszyscy, którzy deklarują gotowość strajkową, rzeczywiście to zrobią, 8 kwietnia bydgoskie szkoły i...
Porozumienie rządu zawarte z lekarzami rezydentami, kampania wyborcza i wielkie obietnice socjalne chyba trochę przysłoniły nam fatalną sytuację w służbie zdrowia.
- Chcemy pokazać nauczycielom, że jesteśmy po ich stronie - mówią rodzice uczniów ze szkoły w Złotorii. Zbierają podpisy na listach poparcia dla strajku w oświacie.
Jazda po chodniku, nieżyczliwość wobec pieszych, przejeżdżanie po zebrach tuż przed rozpędzonym autem, niesygnalizowanie skrętu, jazda bez oświetlenia po zapadnięciu zmroku - to główne grzechy rowerzystów.
Widzimy na ulicach samych „uchodźców”? Tak, bo autochtoni grają online lub uczą się szkolnych bzdur, zamiast życia w grupie czy koleżeństwa.
Film. „Do odważnych świat należy” - to hasło filmu dla dzieci i młodzieży „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”, który właśnie trafił na ekrany kin. Część zdjęć do obrazu powstała w Krakowie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.