24 marca 1882 roku niemiecki uczony Robert Koch opublikował wyniki swoich badań nad prątkiem gruźlicy - bakterii odpowiedzialnej za chorobę, która dziesiątkowała mieszkańców Europy. Dziś postęp medycyny pozwolił na znaczne jej opanowanie.
Zawsze w życiu stara się być najlepsza. I udaje jej się: od razu po skończeniu szkoły trafiła do świetnego teatru i zaczęła zdobywać nagrody za swoje role. Teraz brakuje jej do pełnego spełnienia tylko założenia .
Ponad 2 miliony złotych z budżetu miasta trafi w tym roku do przedstawicieli 47 organizacji i instytucji, które w Łodzi zorganizują festiwale, przeglądy filmów i koncerty muzyczne. O finansowe wsparcie ubiegało się 153 organizatorów rozmaitych...
W środę w redakcji Głosu prezydent Koszalina Piotr Jedliński uczestniczył w dyżurze telefonicznym. Telefony od mieszkańców dosłownie urywały się. Do tego wiele pytań otrzymaliśmy drogą mailową.
Jeszcze tylko przez najbliższy tydzień będą zbierane propozycje do Białogardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Czasu jest więc już niewiele.
Szczecinecki punkt krwiodawstwa jest zamknięty od wtorku (19 marca) do odwołania. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapewnia, że to przejściowe problemy.
Cheerleaderki ze Słupska z zespołu Senior Maxi Słupsk zdobyły mistrzostwo Polski na XXII Mistrzostwach Polski Cheereleaders PSCH Kielce 2019. Ich młodsze koleżanki także wypadły bardzo dobrze.
W miastach i gminach trwa liczenie głosów i ustalanie wyników referendum strajkowego, które przeprowadzono w placówkach oświatowych. I choć oficjalne ogłoszenie rozstrzygnięcia jest przewidziane na wtorek, to już dziś można być niemal pewnym, że 8...
Dwie mieszkanki Kędzierzyna-Koźla straciły trzy tysiące złotych po tym, jak oszuści włamali się na konta społecznościowe znajomych kobiet i w ich imieniu poprosili o pożyczkę. Policja ostrzega przed tą nową metodą.
Jak poinformował nas burmistrz Wojciech Sołtys wkrótce zostanie zamknięta główna kwatera wysypiska zlokalizowanego przy oczyszczalni ścieków. Firma zapowiada jednak, że nie jest to koniec jej działalności w tym miejscu.
Nazywa się Zbigniew Gondek, ale wszyscy mówią na niego „Zibi”. To biznesmen z Gądkowa Wielkiego. Jest lokalnym patriotą, człowiekiem o duszy społecznika, który ma wielki zapas pozytywnej energii. Organizuje czas i pomaga mieszkańcom Gądkowa,...
75. lat temu grupa śmiałków, jeńców żagańskiego Stalagu III Luft, podjęła brawurową próbę ucieczki z obozu. Dla wielu skończyła się ona tragicznie.
Niebieskie od kwitnącego lnu pola, niezapomniany smak ciasta drożdżowego naczynku i żurku keselyca - tak Łemkini Anna Wiśniewska wspomina rodziną wieś Banica, z której została przymusowo wysiedlona w czerwcu 1947 r.
Kredyt, większe wydatki i wątpliwości radnych. Ponownie podczas sesji powiatu krośnieńskiego było gorąco, kiedy podejmowana była uchwała o zmianach w budżecie. Nic dziwnego, być może ważą się losy szpitala.
Wiadomo już, że w tym roku w Żaganiu odbędzie się tradycyjny Lokopiknik. Wstępny termin przewidziano na 11 maja. Wszystko zależy jednak od zakończenia remontu miejscowego dworca PKP.
Podczas gdy nauczyciele w całej Polsce przygotowują się do strajku, dyrektorzy szkół myślą o tym, jak zapewnić w tym czasie opiekę dzieciom, zaś uczniowie i rodzice zastanawiają się, co będzie z egzaminami, ministerstwo edukacji wciąż nie...
Trzebień, to jedna z pięciu lokalizacji obozowania wojsk amerykańskich, oddalony od dowództwa w Żaganiu o 30 km. W Skwierzynie, Świętoszowie, Żaganiu, Trzebieniu oraz Bolesławcu mieszka ponad 3 tysiące żołnierzy armii USA.
Daliśmy się naciągnąć i teraz nie wiemy, jak z tego wybrnąć - mówi Monika Kowalczyk z Lubinicka, która razem z mężem wzięła udział w pokazie. - Nie wiedzieliśmy, że zostaliśmy wkręceni - mówią.
- Jeszcze parę lat temu mieliśmy sytuację, że zabiegi rekonstrukcji piersi w ogóle nie były refundowane - mówi dr. hab. n. med. Dawid Murawa, kierownik kliniczny Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej...
Mąż Doroty, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach w grudniu 2016 roku, będzie znowu odpowiadał przed sądem. Tym razem mężczyzna został oskarżony o kierowanie gróźb karalnych w stronę swojej żony i jej siostry Elżbiety. Wcześniej został...
Prezydent Jacek Wójcicki zarabia miesięcznie 6,5 tys. zł na rękę. Tymczasem jego znajomy Adam Piechowi¬cz ponad 8 tys. zł: dostaje 3.200 zł na rękę w magistracie, a do tego jeszcze 3.005,01 na rękę w Inneko i 2003,34 na rękę w GTBS-ie. Sam to nam...
Dwa lata temu do Poznania przeniesiono bardzo ważny element dowodzenia wojskami USA w Europie - MCE. Od tego czasu w bazie przy ul. Bukowskiej, gdzie stacjonują zmieniło się bardzo dużo. A kolejne inwestycje pojawią się w tym roku.
- Od 2004 r. mieszkam tutaj, na działce. W altance. Gdyby moja babcia to widziała, to chyba zapłakałaby w grobie - mówi GL repatriantka Regina, która do Gorzowa przyjechała po lepsze życie.
W pierwszy weekend wiosny polecamy wybrać się na spacer wzdłuż Kłodawki. Czeka tam masa atrakcji. Dzieciaki nieźle bawić się będą także przy filharmonii.
Rozkopaną ul. Sikorskiego w Gorzowie chodzą zgnębieni remontem gorzowianie i kiedy mimo chodem spojrzą w okna akademii tańca, zaraz się uśmiechają.
- W 2050 roku seniorów będzie połowa Lubuszan - informuje Urszula Chudak, przewodnicząca Lubuskiej Społecznej Rady Seniorów. Potrzebne są kluby dla seniorów i Gminne Rady Seniorów.
Kim jest współczesny sołtys? Ile potrafi społeczność? I dlaczego warto pójść i wrzucić do urny swój głos w wyborach sołeckich? O tym wszystkim w rozmowie z Julitą Lehmann, sołtysem Dobrzycy.
Dyrektor Domu Dziecka w Klenicy jest niesamowitą osobą, pełną ciepła, zaangażowania, pomysłów - słyszymy od pracowników placówki, którą kieruje siostra Aniela, czyli Izabela Kucińska.
Skazany za oszustwa przedsiębiorca Piotr K. kłamał, że jest samotnym ojcem kilkuletniego syna. Na patencie „samotnego ojca” przez 12 miesięcy unikał więzienia. W jego bajeczkę uwierzył Sąd Okręgowy w Poznaniu oraz policja. I to mimo faktu, że...
Sprzątanie, porządkowanie nagrobków, pielęgnacja terenów zielonych, usługi remontowo-budowlane, produkcja ozdób oraz robienie półproduktów do różnego rodzaju wiązek przewodów to zadania, którymi na co dzień zajmują się pracownicy spółdzielni...
Śnieżnobiały jest już passe. Aktualnie królują beż, krem, złoto, brzoskwinia. Jak pięknie wyglądać w dniu ślubu, gdy się go bierze w 2019 roku?
Rada Osiedla Stare Miasto nie chce, by rolę dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej pełnił Tomasz Lisiecki. Radni żądają od prezydenta jego odwołania.
Studia wzięły się z pasji, a pomysł na biznes z wrażliwości na drugiego człowieka. Studentki UMK stworzyły kosmetyki dla pacjentów onkologicznych.
Rozmowa z Dawidem Kostką, gitarzystą i kompozytorem, laureatem Medalu Młodej Sztuki „Głosu Wielkopolskiego” w kategorii muzyka rozrywkowa.
Rozwój nowych technologii i medycyny sprawia, że dzisiaj trudno byłoby popełnić zbrodnię doskonałą. Coraz częściej poznajemy też rozwiązania starych zagadek.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.