Śmieci piętrzą się w pergolach na osiedlach w Rzeszowie. Mieszkańcy: co się dzieje?

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane przez Czytelnika
Bartosz Gubernat

Śmieci piętrzą się w pergolach na osiedlach w Rzeszowie. Mieszkańcy: co się dzieje?

Bartosz Gubernat

Mieszkańcy Rzeszowa narzekają, że od kilku dni w osiedlowych śmietnikach brakuje miejsca na odpady, a worki ze śmieciami wysypują się z przepełnionych kubłów. Skargi dotarły m.in. do ratusza, gdzie zapowiadają surowe konsekwencje wobec firmy odbierającej nieczystości.

Worki sięgają dachu

Pani Patrycja mieszka na osiedlu Staromieście. W mailu do naszej redakcji pisze, że od kilku dni pergola w rejonie ulic Kolorowej i Zabłocie pęka w szwach.

- Już w zeszły piątek ciężko było cokolwiek zmieścić. Ale we wtorek wieczorem z kolejnym workiem zrobiłam jedynie pół kroku do przodu za drzwi wejściowe. Narasta we mnie frustracja, gdyż w mieszkaniu w bloku staram się segregować śmieci na suche, mokre, plastik, szkło i papier, a jak widzę taki śmietnik jak dzisiaj to ręce mi opadają... Pytanie: po co ja to robię, po co myję kubeczki po jogurtach, po co oddzielam różnego rodzaju odpady na suche i wrzucam do osobnych pojemników jak i tak przy takim ogromie śmieci wszystko się miesza i nici z takiej segregacji

– denerwuje się nasza czytelniczka.

W dalszej części artykułu:

 • Jak powinien wyglądać odbiór śmieci "po nowemu"
 • Jak miasto zareagowało na skargi mieszkańców
Pozostało jeszcze 65% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Bartosz Gubernat

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

theone

To tak to jest jak tworzy się monopol i likwiduje wolny rynek.

A poza tym weszły nowe zasady segregacji śmieci - szkoda, że infrastruktura w ogóle nie jest do tego dostosowana. Tak na przykład, ma moim osiedlu na odpady BIO postawili jakiś jeden mały pojemnik o pojemności bodajże 100 paru litrów. Na kilkanaście czteropiętrowych bloków. Nie zmieścił się w pergoli więc stoi obok. Kuriozalne.

Btw, ta cała segregacja jest prowadzona w zupełnie nieefektywny sposób - jak najszybciej trzeba wprowadzić skupy makulatury (tak, tak - wzorem PRL), zobowiązać sklepy do obioru butelek i instalacji butelkomatów, zlikwidować te bzdurne ograniczenia i papierologię przy obiorze odpadów niebezpiecznych w punktach selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (na osiedlach można by co jakiś czas ustawić też jakiś kontener na takie odpady - nie ma teraz gdzie wyrzucić resztki farby czy oleju a żeby coś oddać w PSZOK-u to jest co cała wyprawa; swego czasu straciłem tam godzinę na stanie w kolejce..wprawdzie była to sobota ale jednak), na odpakowaniach wprowadzić jakieś oznaczenia bo segregowanie odpadów to jakiś koszmar - jest zupełnie nieintuicyjne, trzeba by chodzić cały czas z jakąś instrukcją aby wiedzieć co, gdzie i jak; segregowanie trzeba by też uprościć (u mnie mieszczą się tylko dwa pojemniki pod zlewem - na kolejne 3- 4 nie mam miejsca); wszystkie apteki powinny być zobowiązane od odbiory starych leków a nie jak teraz - chodzi się i szuka gdzie przyjmą parę opakowań przeterminowanych medykamentów..można by też wprowadzić parę innych rzeczy które uczyniłby system bardziej efektywnym - tak aby ładnie to wszystko nie wyglądało tylko na papierze.

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.