Gala otwarcia festiwalu z udziałem Danny‘ego DeVito odbiła się echem w całej Polsce, ale przede wszystkim warto zwrócić uwagę na znakomitą wystawę Saskii Boddeke i Petera Greenawaya.
Decyzja gospodarzy miasta, która ma związek z budową Centrum Camerimage, bardzo zaskoczyła sąsiadów.
Cykliczne spotkania, na których Remondis będzie informował o swoich poczynaniach w zakresie hermetyzacji hali kompostowni.
Niektórzy eksperci twierdzą, że dane dotyczące liczby zachorowań na choroby weneryczne mogą być zaniżone. Nie wszyscy chorzy zgłaszają się do lekarza.
Kto powiedział, że gwiazdą rocka zostaje się w młodości? W Głuchołazach trzech poważnych facetów po czterdziestce reaktywowało swój zespół z czasów szkolnych. Na emeryturze zamierzają dorabiać koncertami.
Kiedyś każde sołectwo chciało mieć swoją drużynę. Mecze były świętem dla lokalnej społeczności, a dzieciaki garnęły się do kopania w ligach trampkarzy i juniorów. Dziś futbol na wsi - i nie tylko on - ma się coraz gorzej.
Olkuski Sąd Rejonowy warunkowo umorzył postępowanie wobec uznanego za winnego ginekologa Janusza B. z Olkusza. Lekarz został oskarżony przez prokuraturę o nieumyślne narażenie rodzącego się dziecka Katarzyny i Damiana Tomaszewskich na...
Nie znam drugiego takiego narodu, który największe swoje święto państwowe obchodzi w podgrupach, a niektórzy w asyście wzmocnionych oddziałów policji. Każdy oddzielnie w swoim własnym ideologicznym, politycznym lub religijnym sosie. Z nienawiścią...
Dwa pokolenia rodziny Stylińskich mocno zaznaczyły się w dziejach Tarnowa przełomu XIX i XX stulecia. Na ich tle jaśnieje gwiazda Jana, dzięki któremu możemy mówić, że Tarnów był „pierwszym niepodległym” w 1918 r.
Zwierzęta towarzyszą ludziom od zawsze. Dziś ze względu na coraz większą ekspansję miast, zwierzęta nie mają wyboru i wkraczają na nasze terytorium. To powód wielu konfliktów.
Prawie 29 milionów złotych dofinansowania trafi do Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego od marszałka województwa z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki funduszom unijnym pracownicy blisko tysiąca firm uzupełnią i podniosą swoje...
Ósmy turniej charytatywny dla chorych dzieci organizuje Porozumienie Samorządowe z powiatu szczecineckiego. Zaprasza na niego w niedzielę 24 listopada.
W sobotę prokuratura poinformowała o postawieniu 43-letniemu Mariuszowi G. zarzutów dotyczących zabójstw kolejnych dwóch kobiet.
Od 1 listopada odpady komunalne ze wszystkich pergoli w mieście, w tym również z największych osiedli, odbierane są tylko raz w tygodniu. Mieszkańcy już odczuwają pierwsze skutki tej zmiany. W niektórych wieżowcach śmieci w zsypach sięgają...
Stado z Ciecierzyc najpierw miało trafić nad Zalew Szczeciński, później do Naczkowa koło Opola. Sprawa krów ciągnie się już pół roku. Szczęśliwego końca nie ma. - Krowy nie mają należytej opieki - informuje Główny Inspektorat Weterynarii.
Znany nie tylko w regionie ośrodek Afrodyta Spa kojarzona jest od 20 lat z klimatycznym wypoczynkiem, relaksem i dobrą kuchnią. Gdy światło dzienne ujrzały nagrania z obezwładniania jednego z gości ośrodka, nastał czas przesłuchań,szkalujących...
Wiele osób o wielkich sercach chce pomóc wójtowi Krzysztofowi Stefańskiemu.
Mieszkańcy Książa Śląskiego chcą bezpieczeństwa w swojej wsi. Apelowali o zmiany na drodze wojewódzkiej nr 283, która przecina wieś. Jakie są efekty ich starań?
Uczniowie SP 12 w Gorzowie wysłali pękatą kopertę kartek dla Wiktorii. Życzenia płyną nawet z Austrii i Stanów Zjednoczonych!
Autosan ostatnią deską ratunku dla częstochowskiego MPK? Spółka ma do końca roku spróbować znaleźć rozwiązanie problemów technicznych z hybrydami, które od wielu miesięcy stoją uziemione w zajezdni MPK.
Gospodarzy najbardziej denerwują: biurokracja, częste kontrole i zmiany prawa. Dlatego coraz więcej rolników, także w Kujawsko-Pomorskiem, rezygnuje z produkcji ekologicznej żywności.
Od listopada podzielona płatność to obowiązek dla 150 branż. Budowlaniec z regionu: - Nie mam dostępu do pieniędzy na koncie, więc nie mogę obracać nimi według bieżących potrzeb. To nie koniec kłopotów, bo przedsiębiorcy są przez split payment...
Mieszkańcy bielskiej dzielnicy Olszówka nie mają nic przeciwko remontowi ul. Pocztowej, ale sprzeciwiają się planowanej wycince drzew, która ma towarzyszyć inwestycji.
Nowy kompleks basenowy w Parku Grabek w Czeladzi zapowiadany był na przyszłe wakacje. Dziś już wiadomo, że realizacja tego projektu opóźni się, bo trzeba było unieważnić ogłoszony przetarg.
141 osób wzięło udział w naszej internetowej sondzie i odpowiedziało na pytanie: Czy połączenie szpitali we Wschowie i Szprotawie to dobra decyzja?
Związek gmin MG-6 w Gorzowie stara się o pieniądze na nowatorskie u nas rozwiązania w sprawie pojemników na śmieci.
Pośród kilku remontów dróg w Gorzowie, ten można stawiać za wzór. Przebudowa drogi na Piaski ma zakończyć się zgodnie z terminem, czyli lada moment.
Jednojezdniowe drogi ekspresowe są bardzo niebezpieczne i powinny być jedynie rozwiązaniem tymczasowym - uważa dr Bartłomiej Grzesik z Politechniki Śląskiej. Taka właśnie miała być S1 od Podwarpia do Pyrzowic. „Tymczasowość” jednojezdniowej...
Historycy są zgodni, że mieszkańcy naszego regionu nie czekali na tę chwilę z założonymi rękami. Od wybuchu I wojny światowej narastało przeświadczenie, że wolność jest coraz bliżej. Atmosfera i dążenia do niepodległości obecne były w różnych...
Jak politycy chcieliby zapisać się na lata w masowej wyobraźni? Jako budowniczy schetynówek albo autorzy piątki Kaczyńskiego. Jak się zapisują? Częściej jako ci od falandyzacji prawa, kałużyzmu albo misiewiczów.
Trzeba przyspieszyć, bardzo przyspieszyć. W wielu miastach Polski w ciągu najbliższych kilku lat trzeba zlikwidować bądź wymienić więcej kotłów i pieców, niż udało się zmodernizować przez kilka dekad.
Ciągłe zmiany kadrowe i brak nowej jakości i nowego otwarcia w regionie. Tak minął pierwszy rok marszałka województwa.
Maciej jest u szczytu zawodowej kariery, realizuje się jednak nie tylko jako wzięty okulista, ale i muzyk - w wolnych chwilach koncertuje z przyjaciółmi. To właśnie na scenie dostaje udaru. To właśnie udar powoduje, że mężczyzna jest odtąd...
- Obawiam się o to, co stanie się z naszą niepełnosprawną córką, gdy nas zabraknie - mówi Mariola Rychlik, inicjatorka grupy założycielskiej wspólnoty L’Arche w Bydgoszczy, która chce stworzyć dom dla osób z niepełnosprawnością.
Zaciskanie pasa, kłopoty z inwestycjami, ale też zapewnione poparcie w radzie miasta. Mija pierwszy rok kadencji prezydenta Lublina.
Przez cały okres istnienia PRL-u w początkach listopada rozpoczynało się wielkie świętowanie. Powodem była kolejna rocznica Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej - taka wówczas pompatyczna obowiązywała pisownia. Jak Polska długa i...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.