Zatrudnię każdą liczbę lekarzy - zgodnie deklarują dyrektorzy szpitali w Bielsku Podlaskim i Hajnówce. Uspokajają na szczęście, że na razie żadnemu oddziałowi w ich jednostkach nie grozi zamknięcie z powodu braku personelu. Ale nie zmienia to...
Brak instrukcji bhp na wypadek awarii maszyny, brak podestów roboczych. Sąd przyznał, że pewne uchybienia były, ale nie znalazł związku z tragedią.
Mieszkanie tylko na papierze? To rzeczywistość wielu osób, które kupują nieruchomość w Rzeszowie. "Dziury w ziemi" sprzedają się tu bowiem jak świeże bułeczki.
Na wolności żyje tylko niespełna 4 tys. tygrysów. Specjaliści alarmują, że ten największy ze znanych dzikich kotów do 2020 roku może bezpowrotnie zniknąć. Pomyśleć, że jeszcze 50 lat temu ostatnie tygrysy żyły dziko w Turcji, zaledwie 2 tys. km od...
"Czas na Mieszkanie" to dziesięcioodcinkowy serial, w którym razem z Agnieszką, która postanowiła na stałe zamieszkać w Rzeszowie, podejmiemy wyzwanie zakupu mieszkania.
Tablica wyświetlająca godziny odjazdów autobusów na końcowym przystanku na Błoniu to prawdziwa efemeryda - interweniują nasi Czytelnicy.
Najważniejszym punktem Światowej Konferencji Antydopingowej w Katowicach było zatwierdzenie Witolda Bańki na prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej. Bańka przejmie stery WADA 1 stycznia 2020 roku. - To szczególny moment w moim życiu i...
Sędziowie uznali, że spór o 35 mln zł tak ciekawy, że sprawdzą, kto ma rację. Po jednej stronie barykady - szczecińska spalarnia odpadów, po drugiej - wykonawca.
- Traktuję to jako ogromny zaszczyt, ale i ogromne zobowiązanie - mówi senator Tomasz Grodzki, kandydat opozycji na marszałka Senatu. Ma szanse wygrać, bo stronnicy profesora liczą na 51-52 głosy w 100-osobowej izbie wyższej parlamentu.
Babcia popłakała się. Mama nie kryła wzruszenia, a tata trzymał się twardo. Rodzina pożegnała jednego z oficerów przed misją na Bliski Wschód. W piątek w koszarach 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie odbyła się uroczystość pożegnania...
Projekt ma upamiętnić 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz 20. rocznicę beatyfikacji przez Jana Pawła II, 108 męczenników z czasów II wojny światowej. „Kantata Dla 108 Męczenników II Wojny Światowej” 24 listopada w Centrum św. Jana w Gdańsku.
Rozmowa z gdańskim radnym Koalicji Obywatelskiej Andrzejem Kowalczysem, wieloletnim przyjacielem Donalda Tuska.
- Przez te wszystkie lata nauczyłam się tego, jak relatywne jest pojęcie sukcesu - mówi Anita Lipnicka o 25 latach pracy artystycznej. - Bywałam na szczycie popularności i w sytuacjach, kiedy na moich koncertach było kilkadziesiąt osób.
Wiosną tego roku głośno było po tym, gdy duże media odkryły, że w Próchniku wciąż kultywowany jest wielkanocny obrzęd „palenia Judasza”. Widok zgrai dzieciaków okładających kijami kukłę, ucharakteryzowaną na stereotypowego Żyda rzeczywiście dziś...
Przeżyliśmy wiekopomny moment: właśnie minął najgorętszy październik w historii świata. Anomalie odnotowano w Europie, Australii, Azji i na Arktyce. Przeżyliśmy. Czy za kilkadziesiąt lat ta sztuka uda się dzisiejszym nastolatkom?
Listopad to chyba najmniej ulubiony przez nas miesiąc w całym roku. Brak słońca sprawia, że wielu z nas odczuwa spadek energii, ale są sposoby na jesienną chandrę.
Jestem szaleńcem, co jest trudno akceptowalne w systemie urzędniczym, i jak trafię na człowieka, który to zrozumie i mnie poprowadzi, to sobie radzę super, a jak trafię na takiego, który nie rozumie, to mam poważne problemy. Dlatego szukam...
Gdy w Warszawie, Krakowie, czy Lublinie wypędzano zaborcze wojska i administrację i w euforii rodziła się Polska, to w tym samym czasie mieszkańcy Szczecina przeżywali gorycz klęski w Wielkiej Wojnie.
Dzień po Święcie Niepodległości, które tradycyjnie zapowiada się na radosne, wspólnotowe przeżycie łączące wszystkich Polaków, zaplanowane jest pierwsze posiedzenie Sejmu IX kadencji. Też ponad podziałami.
Ludzi zabija się za symbole. Dajemy się pokrajać za rytuały. Podczas czystek etnicznych wyróżnikiem jest nie tylko język, ale i potrawy świąteczne lub świąteczne dni, ewentualnie stroje i pieśni. Za to się zabija. To jest przyczynkiem do męczeństwa.
Już dawno nie rozmawialiśmy o naszym narodzie. A listopad - miesiąc pełen rocznic - skłania do takich rozmów. Niektórzy ideał dostrzegają w tym, że staniemy się wreszcie „jednorodni”, „jednostajni”, zapatrzeni w jedną stronę i śpiewający te same...
Wychował się u boku matki. A ta była pasjonatką teatru. Dlatego, choć początkowo chciał być bokserem, ostatecznie wybrał aktorstwo. W efekcie przez kolejne dekady rozpalał swoimi filmowymi występami wyobraźnię wielbicielek.
Czesław Majewski z sąsiadami od kilkunastu lat walczy, by miasto zrobiło w końcu ul. Sosabowskiego. - Trzy lata temu urzędnicy obiecali, że ulica zostanie zrobiona w zeszłym roku. Słowa nie dotrzymali - mówi pan Czesław.
Jakich zmian w Lubuskiem chcieliby jego młodzi mieszkańcy?
- Tutaj mieszkają: cukrzyk, zawałowiec, wielu starszych ludzi, żeby pomoc ze szpitala mogła dotrzeć, to chyba helikopter wypuszczą, inaczej się nie da – skarżą się mieszkańcy ul. Tuwima.
12 listopada zaprzysiężenie posłów w nowym parlamencie. Czy w nowej kadencji lubuscy parlamentarzyści będą ze sobą współpracować? Jakie lubuskie problemy powinni razem rozwiązać?
- Kocham drzewa. Jednak chore i martwe należy wycinać - mówi GL Henryk Kujawa z ul. Chrobrego. I wskazuje dwa, o których wycinkę walczy - jak zapewnia - dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców.
Naciągacze odwiedzają w domach seniorów. Mówią, że są z ZUS i obiecują dofinansowanie emerytury. Wykorzystując nieuwagę okradają starsze osoby. Uważajmy!
S jak selfie z aktorem, c jak ceny biletów, g jak gwiazdy... Oto alfabet 36. Gorzowskich Spotkań Teatralnych w Teatrze Osterwy.
Ratujemy życie za miskę ryżu - ratownicy medyczni są już sfrustrowani swoimi zarobkami. W większości w pogotowiu pracują na kontraktach. Jak mówią, wypłaty za 120 godzin pracy w miesiącu ledwie wystarcza im na opłacenie ZUS-u i podatki. Dlatego...
Na pewno zapisał się w historii miasta i powiatu jako ten, który został pierwszym starostą białogardzkim i pierwszym burmistrzem Białogardu, wybranym w wyborach bezpośrednich. Przez trzy kadencje był też posłem na Sejm ziemi koszalińskiej.
Ten strażacki duet z Międzyrzecza uprawia nietypowy, morderczy sport: panowie wbiegają w mundurach bojowych na najwyższe budynki w Polsce. W grudniu czeka ich kolejny, trudny start.
W sobotni wieczór, 2 listopada, ludzie opery i baletu z całej Polski, ale także melomani licznie wypełnili Scenę na Piętrze. A powodem tego był benefis Sławomira Pietrasa, obchodzącego 50-lecie pracy zawodowej.
- Liczy się tylko niezależność - mówi piosenkarka Edyta Geppert, która 18 listopada zaśpiewa w Auli UAM w Poznaniu.
- Wcale nie świętuję mojego jubileuszu - mówi Irena Santor, pierwsza dama polskiej piosenki, która 12 listopada wystąpi w Auli Artis w Poznaniu.
Tygrysy, które trafiły do poznańskiego ogrodu zoologicznego na czarnym rynku kosztują 500 tysięcy złotych. Za martwego można otrzymać jeszcze więcej. A jak wygląda handel dzikimi zwierzętami w Polsce? Rozwija się w najlepsze. Bo chociaż jest...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.