8 czy 9 maja 1945 nie było niczyim zwycięstwem, a na pewno nie naszym. Dzień Zwycięstwa? …raczej widmo, a nawet nie tyle, może ledwie cień, tonący w mroku…
Gdyby żył, wkrótce miałby sto lat! Urodził się bowiem we Lwowie 15 maja 1922 roku w Święto Polskiej Niezapominajki. To świetna sposobność, by przypomnieć o Władysławie Nadopcie.
W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych -...
36 lat temu rozegrał się tam dramat, którego byliśmy świadkami i ofiarami. Agresja Rosji na Ukrainę sprawiła, że wspomnienia tamtych dni powróciły. Wspomnienia i strach.
W ciągu kilku faktycznie niezależnym, chociaż nieuznawanym na arenie międzynarodowej Naddniestrzem wstrząsnęła seria zamachów terrorystycznych. Oczy świata zwróciły się na to mało znane, związane z Rosją niby-państewko. Władze ukraińskie oskarżają...
Zmiany na ulicy Grunwaldzkiej w Bydgoszczy "wygoniły" z tej ulicy część kierowców. Ci szybko znaleźli nowe miejsca do parkowania dla swoich aut.
Złożenie wniosku obszarowego po złożeniu wniosku dotyczącego nawozów skutkować będzie odmową przyznania dopłat do nawozów - przestrzega Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Potencjał pancerny wojsk lądowych Federacji Rosyjskiej to kilkanaście tysięcy wozów bojowych; tej przewagi ilościowej Ukraińcy nigdy nie będą w stanie zniwelować. Natomiast mogą skutecznie ją obniżać za pomocą przewagi jakościowej. Już...
Piękna pogoda, drugi majowy weekend to najlepszy czas na spacer w Zoo. Kto jeszcze nie był w orientarium?
Wartostrada po ubiegłorocznych remontach gości rowerzystów i spacerowiczów. Miasto chce ją rozbudowywać w kierunku południowym, ponadto planuje połączyć ją komunikacyjnie z planowanymi mostami na Chwaliszewie. Są jednak pewne kwestie, które trzeba...
Zarząd województwa łódzkiego chce wydłużyć termin obowiązkowej wymiany kopciuchów. Już nie do końca 2022 roku, ale do końca 2024. Powodem jest wojna i wysokie ceny gazu.
Każde pokolenie maturzystów rządzi się swoimi prawami. Chce wyglądać współcześnie, na czasie, ale też modnie. Młodzież w dużej mierze zwraca też uwagę na wygodę.
Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź po raz trzeci pokonały Grot Budowlani Łódź i wywalczyły brązowy medal mistrzostw Polski.
W szpitalach jest coraz mniej zakażonych COVID-19 pacjentów. Jednak z drugiej strony medycy przyznają, że wykonują dużo mniej testów. Powód jest prosty: NFZ już za to nie dopłaca.
O faktach i mitach dotyczących zdrowego odżywiania opowiada Agnieszka Kucharczyk, dietetyczka z Akademii Aktywnego Życia.
" Instytut Pamięci Narodowej z całą pewnością nie będzie zmieniał cmentarzy i miejsc pochówku, uznając, że w cywilizacji łacińskiej, chrześcijańskiej nie ma miejsca dla takich działań. Każdy ma prawo do miejsca wiecznego spoczynku, ale też nie...
Około 100 osób w sobotę (7 maja br.) tuż po godzinie 13. jednocześnie robiło przysiady na rynku Manufaktury.
Czym zajmuje się gmina, powiat i województwo? Samorząd terytorialny powstawał w Polsce przez niemal całe lata dziewięćdziesiąte. Obecnie uważany jest za jeden z największych sukcesów transformacji.
Sprawny samorząd terytorialny to jeden z sukcesów polskiej transformacji po 1989 roku. Jak powstał obecny system? Kim byli „ojcowie założyciele”, a także „matka chrzestna” polskich gmin i powiatów?
Paulo Coelho powiedział, że „nie ma czegoś takiego jak jedyna i niepowtarzalna szansa”. Skoro tak mówi Coelho, to może być zupełnie odwrotnie - pisze Marcin Kędryna
Ci którzy schodzą pod ziemię są jak żołnierze posłani na front w naszym interesie. Każdego dnia walczą o suwerenność energetyczną Polski.
- Modliliśmy się o pokój, zaprzestanie ludobójstwa oraz dusze zabitych i pomordowanych – mówił Rafał Sonik, już od kilkunastu lat organizator Spotkań Przyjaciół na Kasprowym Wierchu. Na tradycyjną podniebną mszę św., która rozpoczęła się 8 maja o...
Prawie cztery lata temu, w lipcu roku 2018, na jednym ze swoich wieców Donald Trump nazwał Amerykanów „głupcami”, którzy łożą pieniądze na ochronę Niemiec. Aby udowodnić tę specyficzną tezę, 45. prezydent Stanów Zjednoczonych opisał zdumiewające...
Majówka otworzyła sezon na lody w Toruniu. Na starówce ceny niektórych mrożą jeszcze bardziej niż smak deseru. Gałka u Lenkiewicza kosztuje 6,90 zł, a duży świderek w okienku na Rynku Staromiejskim - 8,50 zł. Mimo wszystko ustawiają się do nich...
Tysiące zatańczonych polonezów i oberków. Kilkadziesiąt ślubów. Występy w ciężkich strojach przy 40-stopniowych upałach. Zespół Pieśni i Tańca Bytów obchodzi 75. urodziny.
Jest osiedlowy śmietnik, będzie zabytek. Dzięki pasjonatowi drugiej wojny światowej, który odkrył, że betonowe umocnienie to cenna historycznie ściana przeciwpancerna.
- No, ciekawskie są te nasze chłopaki - tłumaczy zamieszanie Zuzanna Pawelska i uchyla bramę do miejsca, które ochrzcili nazwą: Al Pako - Alpaki nad Morzem.
- Na Zanzibarze byliśmy z córką na przełomie grudnia i stycznia 2020/2021 r. Gościliśmy w jednym z domków u Wojtka (Uhuru, Jambiani). Pobyt trwał trzy tygodnie - zaczynają swoją opowieść Iza i Tomek.
Nie ma w Słupsku drzwi, do których Andżelika Tęcza nie zastukała z prośbą o pomoc dla Kacperka. Jak drzwi nikt nie otwiera, to ona wchodzi oknem. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.
Zamku w Darłowie strzeże zmumifikowany kot. Pilnuje księgi z magicznymi formułami i mrocznej sali tortur. Zapraszamy na wycieczkę z dreszczykiem.
Kiedy była mała, „przyszywana” babcia pokazała jej Boga. Dlatego wiedziała, że tylko Opatrzność może ją uwolnić od nałogu. I nawet pijana chodziła modlić się do kościoła.
Jeżeli nadal będziecie tacy, jacy jesteście, to nie macie wstępu na naszą przestrzeń kulturową, bo do niej nie należycie. Naród, który okazuje się być narodem morderców, który to aprobuje, nie ma wstępu do świata kultury - apeluje do Rosjan prof....
W Magazynie Śledczym Anity Gargas wyemitowany został reportaż o Ostrołęce, w którym dziennikarka przypomina afery związane z miejskim ratuszem.
Apokaliptyczny widok. Zbombardowany przez Rosjan most w ukraińskim Irpieniu koło Kijowa. Pośród poskręcanego żelastwa i kawałków betonu Roberto Márquez kończy swój kolejny, kolorowy obraz. W podobnych okolicznościach, koło granicy w Medyce...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.