- Nie wyobrażam sobie Bydgoszczy bez pana Twardowskiego. To nasz symbol - mówi mieszkanka miasta, która do nas zadzwoniła.
Powstanie cykl mityngów IAAF World Indoor Tour, zamiast IAAF Indoor Permit. Ale zmiana nie dotyczy tylko nazwy.
Przy Betoniarzy działa wspólnota mieszkaniowa. Mimo że teren przy budynku do nich nie należy, to lokatorzy bloku o niego dbają.
W sumie w czasie tegorocznej akcji „Widoczni-Bezpieczni w Bydgoszczy” rozdano ponad 40 tysięcy odblaskowych ludzików.
Przez kilka godzin trwała wczoraj gorąca dyskusja o wtorkowym proteście kierowców MZK. Radni opozycji i związkowcy zarzucali prezydentowi, że nie rozmawiał z protestującymi.
Po ciężkim boju, szczególnie w dwóch pierwszych setach, bydgoski zespół pokonał AZS Częstochowa i przerwał passę czterech porażek z rzędu.
Most drogowy gen. Elżbiety Zawadzkiej w Toruniu obchodził wczoraj swoje drugie urodziny. Od tamtego czasu drogę łączącą dwa brzegi Wisły każdego dnia pokonuje ponad 23 tysiące pojazdów.
W hali sportowej w Smólniku odbył się II Mikołajkowy Turniej Badmintona.
We wtorek późnym wieczorem doszło do pożaru na poddaszu kamienicy przy ulicy Maślanej 2 we Włocławku.
Nadwyżka dochodów nad wydatkami w Toruniu na koniec bieżącego roku wyniesie ponad 79 milionów złotych. Skąd te oszczędności?
Olimpia-Unia sensacyjnie awansowała do ćwierćfinału Ligi Mistrzów tenisa stołowego, po czym w polskiej Superlidze rozgromiła Kolping Frac Jarosław. Grudziądzcy tenisiści stołowi są w sztosie!
W Lesie Komunalnym budowana jest odłownia rogaczy.
- Nie potrzeba tak dużej bazy szkół przy stale zmniejszającej się liczbie młodzieży. To jest logiczne - przekonuje starosta Tadeusz Majewski.
Rozmowa z Władysławem Gollobem, właścicielem Polonii Bydgoszcz.
Hala tenisowa powstała przy ul. Sulechowskiej na terenie MOSiR-u, przy istniejącej już hali lekkoatletycznej. Pod dachem mieszczą się trzy korty.
Na początku lat 70. w rozpieranym energią młodziutkim, ledwo 10-letnim mieście Jastrzębie-Zdrój, czesali górników i przybyłych tu z całej Polski młodych ludzi, otwartych na zmiany i nowości płynące z Paryża, a przynajmniej Warszawy. - To był...
Gala Sportu Lubuskiego jest ukoronowaniem plebiscytu w którym wybieramy najlepszych sportowców 2015 roku.Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na to wyjątkowe wydarzenie. Teraz i Ty możesz pobawić się w gronie najlepszych!
Prace budowlane na Stadionie Śląskim mają zakończyć się w grudniu 2016 roku. Potem nastąpią odbiory techniczne. - Liczymy, że w połowie 2017 roku obiekt zostanie oddany do użytku - deklaruje Kazimierz Karolczak, wicemarszałek województwa śląskiego...
Śląskia potrawa i śląski artykuł spożywczy to już co dziesiąty wpis na Liście Produktów Tradycyjnych. Nasz region smakołykami stoi!
Nie żyje Czesław Rymer. W wieku 99 lat zmarł Czesław Rymer, syn pierwszego wojewody śląskiego Józefa Rymera.
Wtorkowy (08.12.2015), zaległy pojedynek pierwszej ligi był niemal przez cały czas pod kontrolą gospodyń. Spotkanie było wyrównane jedynie przez pierwsze minuty.
Każdego weekendu w województwie lubuskim odbywają się liczne turnieje szachowe. Poniżej wyniki kilku ostatnich zawodów.
Grudziądzcy siatkarze, pod wodzą grającego trenera, Piotra Gabrycha, odzyskują utraconą, po porażce z KS Chełmża, wysoką pozycję w tabeli II ligi.
Oby więcej takich przykładów współpracy samorządów.
Drużyna ZSP Świecie triumfowała w III Turnieju Siatkówki Chłopców ze Szkół Ponadgimnazjalnych.
Hitem ostatnich dni jest reaktywacja kina, choć wymaga ono modernizacji. To przyszłość. Główny cel na 2016 r. to zakończenie remontu dużej sali NOK.
Przy odrobinie szczęścia (może mniejszej aktywności sędziów) Polski Cukier mógł przerwać serię domowych zwycięstw Stelmetu.
Po tym zwycięstwie wiadomo, że Polki zagrają w 1/8 finału mistrzostw świata. Z jakiego miejsca okaże się po kolejnych spotkaniach.
Dziś kolejne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Niezależnie od jego treści, do rozwiązania konstytucyjnego węzła daleka droga.
Od kilku dni mieszkańcy miasta mogą już poczuć klimat Bożego Narodzenia, które zbliża się wielkimi krokami.
Bogdan Dzakanowski zapowiada, że jeśli prezydent nie zarezerwuje tej kwoty w budżecie, będzie zmuszony podjąć kroki prawne.
Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Wsi Węgiersk i Macikowo wydało książkę dotyczącą lokalnej gwary.
Kiedy toruńscy studenci po raz pierwszy bawili się na juwenaliach? Ilu mieszkańców odwiedziło kina w 1960 roku? Skąd na toruński uniwersytet przybyli pierwsi wykładowcy?
Dzień Dawcy Szpiku zorganizowany już po raz trzeci przez Zespół Szkół nr 1 i Fundację DKMS okazał się niezwykle udaną inicjatywą.
Pijany kierowca jechał całą szerokością drogi. Raz zwalniał, raz przyspieszał. Na jego zachowanie zwrócił uwagę policjant w cywilu.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.