Skrzynka jabłek, za darmo? Takie rzeczy tylko w Zespole Edukacyjnym w Podmoklu Małym, gdzie uczniom codziennie na przerwach rozdawana są owoce.
Poniemiecka droga w Bobrowicach spędza sen z powiek mieszkańcom domów w jej pobliżu. Przeszkadza też kierowcom. Ale już niedługo...
Do świetlicy dzieci przychodzą przez trzy razy w tygodniu. Zajęcia trwają przez cztery godziny. Dzieci bardzo lubią tu przebywać.
„Ktoś tu zginie”. „Lepiej tędy nie jeździć”. Tak kierowcy mówią nam o skrzyżowaniu ul. Owocowej z ul. Wyszyńskiego. Mają rację?
Zielona Góra jest miastem tysiąca uśmiechów.
To najstarsza świetlica w mieście. Działa ponad 20 lat. Jedno się przez te lata, niestety, nie zmieniło. Cały czas jest... bardzo, bardzo potrzebna.
Zapraszamy na warsztaty i wykłady.
Mikołajkowe Targi Edukacji i Pracy dla nastolatków i absolwentów będą już czwarty raz. Początek imprezy w czwarteko 10 grudnia o godz. 10 w auli uczelni przy ul. Estkowskiego.
10 lat. Dokładnie tyle trwała walka urzędników o... montaż windy przy Urzędzie Stanu Cywilnego. Właśnie kończy się sukcesem.
Dzieci z oddziału przedszkolnego w Nietkowie znalazły się na liście laureatów VI ogólnopolskiego wielkiego konkursu ekologicznego „Zrób to sam”.
Ta szokująca sprawa przykuła uwagę niemal wszystkich, nie tylko kibiców czarnego sportu. Dwaj żużlowcy zostali oskarżeni o brutalne morderstwo, za które poszli na długie lata do więzienia.
Hala tenisowa powstała przy ul. Sulechowskiej na terenie MOSiR-u, przy istniejącej już hali lekkoatletycznej. Pod dachem mieszczą się trzy korty.
Na początku lat 70. w rozpieranym energią młodziutkim, ledwo 10-letnim mieście Jastrzębie-Zdrój, czesali górników i przybyłych tu z całej Polski młodych ludzi, otwartych na zmiany i nowości płynące z Paryża, a przynajmniej Warszawy. - To był...
Gala Sportu Lubuskiego jest ukoronowaniem plebiscytu w którym wybieramy najlepszych sportowców 2015 roku.Właśnie ruszyła sprzedaż biletów na to wyjątkowe wydarzenie. Teraz i Ty możesz pobawić się w gronie najlepszych!
Prace budowlane na Stadionie Śląskim mają zakończyć się w grudniu 2016 roku. Potem nastąpią odbiory techniczne. - Liczymy, że w połowie 2017 roku obiekt zostanie oddany do użytku - deklaruje Kazimierz Karolczak, wicemarszałek województwa śląskiego...
Śląskia potrawa i śląski artykuł spożywczy to już co dziesiąty wpis na Liście Produktów Tradycyjnych. Nasz region smakołykami stoi!
Nie żyje Czesław Rymer. W wieku 99 lat zmarł Czesław Rymer, syn pierwszego wojewody śląskiego Józefa Rymera.
Wtorkowy (08.12.2015), zaległy pojedynek pierwszej ligi był niemal przez cały czas pod kontrolą gospodyń. Spotkanie było wyrównane jedynie przez pierwsze minuty.
Każdego weekendu w województwie lubuskim odbywają się liczne turnieje szachowe. Poniżej wyniki kilku ostatnich zawodów.
Dziś kolejne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. Niezależnie od jego treści, do rozwiązania konstytucyjnego węzła daleka droga.
Grudziądzcy siatkarze, pod wodzą grającego trenera, Piotra Gabrycha, odzyskują utraconą, po porażce z KS Chełmża, wysoką pozycję w tabeli II ligi.
Oby więcej takich przykładów współpracy samorządów.
Drużyna ZSP Świecie triumfowała w III Turnieju Siatkówki Chłopców ze Szkół Ponadgimnazjalnych.
Hitem ostatnich dni jest reaktywacja kina, choć wymaga ono modernizacji. To przyszłość. Główny cel na 2016 r. to zakończenie remontu dużej sali NOK.
Przy odrobinie szczęścia (może mniejszej aktywności sędziów) Polski Cukier mógł przerwać serię domowych zwycięstw Stelmetu.
Po tym zwycięstwie wiadomo, że Polki zagrają w 1/8 finału mistrzostw świata. Z jakiego miejsca okaże się po kolejnych spotkaniach.
Donald Trump, republikański kandydat do urzędu prezydenta USA, wezwał do wprowadzenia całkowitego zakazu wjazdu muzułmanów do kraju.
Skarb Państwa stracił na prywatyzacji giganta chemicznego - wynika z raportu NIK. Wcześniej już m.in. „Pomorska” pisała, że wartość akcji mogła być celowo zaniżona.
Ograniczenia mają zacząć obowiązywać od wyborów w 2018 roku. Wtedy zacznie tykać zegar.
Po noweli przepisów, które objęły dopłatami również rynek wtórny kwoty o jakie wnioskują Polacy wzrosły z ok. 35 do ponad 110 mln zł miesięcznie.
W Brukseli odbędzie się debata na temat sytuacji politycznej w Polsce. Liderzy opozycji zarzekają się, że nie z ich inicjatywy.
Od kilku dni mieszkańcy miasta mogą już poczuć klimat Bożego Narodzenia, które zbliża się wielkimi krokami.
Bogdan Dzakanowski zapowiada, że jeśli prezydent nie zarezerwuje tej kwoty w budżecie, będzie zmuszony podjąć kroki prawne.
Towarzystwo na Rzecz Rozwoju Wsi Węgiersk i Macikowo wydało książkę dotyczącą lokalnej gwary.
Kiedy toruńscy studenci po raz pierwszy bawili się na juwenaliach? Ilu mieszkańców odwiedziło kina w 1960 roku? Skąd na toruński uniwersytet przybyli pierwsi wykładowcy?
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.