W piątek pisaliśmy, że Marian Słonimski nie mógł otrzymać z urzędu legitymacji inwalidy swojej żony. W poniedziałek 14 grudnia ma na niego czekać gotowa do odbioru.
- Prowadzimy zajęcia m.in. z zakresu logopedii, socjoterapii i psychoterapii. Pomagamy też w odrabianiu lekcji - mówi szefowa Jedynki.
Na Wasze głosy czekamy od poniedziałku do piątku, w godz.9.00-13.00 pod nr tel. 68 324 30 66. Oto opinie z piątku 11 grudnia.
Strach i lodowata woda sparaliżowały kobietę, która straciła panowanie nad kierownicą na oblodzonej drodze i wpadła do rzeki.
Krótko z Żagania, Szprotawy i Iłowej
- Gdy pada deszcz, woda z dziurawego dachu leje się przez strych, podłogę, aż do mojego mieszkania - opowiada pan Ryszard Nowaczyk z Żagania.
Mieszkańcy remontowanych po budowie kanalizacji dróg w Żarach/Kunicach narzekają na ich stan. Wykonawca nie nadąża w usuwaniu usterek.
Rada gminy Chojnice zatwierdzi budżet 29 grudnia Oczkiem w głowie są w nim nadal ścieżki rowerowe.
Przedstawicielki PiS-u proszą posła Krzysztofa Brejzę, by zaangażował się w walkę o demokrację w jego rodzinnym mieście.
Z okazji mikołajek gąsawianie przeprowadzili akcję zbiórki artykułów szkolnych przeznaczonych dla Domu Dziecka w Kołdrąbiu.
Trwa nabór dokumentacji na utylizację materiałów zawierających azbest. Chodzi o prace, które będą prowadzone w przyszłym roku.
Zespół Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi już po kontroli.
To niszowa dyscyplina, ale młodzi ludzie jeszcze odkrywają jej uroki. Co roku spotykają się na Stachuriadzie. To cieszy!
Z gliny, masy solnej, wosku, a wszystko to w szopie z drewna.
Nikt bez celu nie miał odwagi wczoraj wystawiać nosa poza dom. Wiało i padało. Oni jednak weszli po szyję... do wody, która miała tylko 5 stopni!
O tym, że zbliżają się święta informują nie tylko kalendarze, ale też coraz liczniejsze dekoracje w Radziejowie. Są różne, zależne od fantazji i materialnych możliwości.
- Ten budynek ma szansę stać się ikoną miasta - mówił w czasie wyboru projektu Andrzej Popielewski.
To już tradycja, że radziejowianie wspólnie witają Nowy Rok. Od lat na Rynku, udekorowanym świątecznie. Tak będzie i w tym roku.
- Przecież ona była tu od zawsze, wręcz utożsamia się ją z sekretariatem - mówi Krystyna Nowak, szefowa klubu Centrum w Grudziądzu.
W Domu Kultury zorganizowano I Gminny konkurs historyczny. Adresowany był do gimnazjalistów. Szkoły zgłaszały osoby wyłonione w eliminacjach.
„Kryształowym sercem” uhonorowano Henryka Szamotę z Gruty. Krwiodawcy i osoby wspierające PCK świętowały w sobotę.
Potrzebujemy więcej miejsca - przekonuje wójt Krzysztof Wypij.
Niewielu wąbrzeźnian przyszło porozmawiać z burmistrzem Wąbrzeźna.
Dzisiejsza szkoła nie może się ograniczać do tradycyjnego programu edukacyjnego, typu wykład, czy ćwiczenia w klasie.
W Szkole Podstawowej im. Orła Białego zorganizowano warsztaty, podczas których uczniowie robili dekoracje świąteczne. Inicjatywa takich zajęć wyszła od nauczycielki Iwony Drużyńskiej.
Tegoroczne i przyszłoroczne inwestycje przedsiębiorstwa Algawa w Aleksandrowie Kujawskim na ważnym ujęciu wody.
W Centrum Konferencyjnym Zawiszy w Bydgoszczy odbyła się gala z okazji 110-lecia ZNP. Uczestniczyło w niej 400 nauczycieli. Na spotkaniu obecni byli m.in. przedstawiciele związkowych władz centralnych i władz wojewódzkich.
W Złym Mięsie wybudowane zostanie trawiaste boisko. W okolicy nie istnieje żadna infrastruktura sportowa. Teraz będzie dzięki dużej dotacji.
Jak co roku Zarząd Rejonowy PCK w Nakle, na czele którego stoi Bogumiła Jabłońska, zbiera produkty od firm, by przygotować paczki świąteczne dla ubogich rodzin z gminy Nakło i okolic.
W Bibliotece Publicznej w Czersku odbyło się spotkanie z Marysią Pawłowską. Mimo młodego wieku wydała dwie książeczki: „Na każdej” i „Legendę słów”.
200 dzieci z regionu zjedzie jutro do Bydgoszczy na kolejną naszą zabawę z cyklu „Uśmiechnięty dzień”. Tym razem to dzień z Gwiazdorem.
Alina Kaszkiel-Suska odchodzi z MGOPS w Czersku. Za porozumieniem stron.
Wieś długo czekała na tę inwestycję. Władze gminne obiecały mieszkańcom salę gimnastyczną i słowa dotrzymały. Otwarto ją w sobotę.
Dzisiejsza sesja w Chojnicach może być nie tylko o budżetowych słupkach.
- Jeśli jest szansa, by pomóc, to korzystam z tego - mówi Marta, uczestniczka akcji. - Chcę, by ci ludzie nie czuli się sami i wiedzieli, że ich wspieramy.
Przemysław Kozłowski wiele lat mieszkał w Grzecznej Pannie koło Szubina. Teraz tworzy w gminie Sicienko. W piątek otwarto jego wystawę.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.