Szopki - pojawiają się przed Bożym Narodzeniem w kościołach, urządzone przed ołtarzami, lub żywe, ze zwierzętami - na dziedzińcach.
Historia nie musi być straszna, a poznawać ją i uczyć się można w bardzo ciekawy sposób. W Zespole Szkół zorganizowano turniej.
Mieszkańcy po raz ostatni mieli okazję wziąć udział w audycjach muzycznych organizowanych przez GOK w Chojnicach.
Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze świeci pustkami. Przynajmniej w środku, bo na zewnątrz stoją zaparkowane tiry.
Dziś każdy robi zdjęcia. Jak nie superwystrzałowym aparatem, to komórką. Czy w tej powodzi obrazów da się wyłuskać prawdziwe perły?
Wracamy do jawności wydatków władzy i publikowania ich. Burmistrz Czerska nie wyklucza, że zamieszczać też będzie informacje o mniejszych zakupach.
PBDI zamierzał skończyć prace przed 31 grudnia tego roku. Nie będzie to jednak możliwe. Niezinwentaryzowany podziemny gazociąg jest przyczyną wstrzymania prac drogowców.
Włoch Giuseppe De Capua przejął kadrę wioseł długich. Kandydaci do reprezentacyjnej ósemki i czwórki są już po pierwszym zgrupowaniu.
W okresie Bożego Narodzenia inowrocławianie mają najwięcej wydatków, mimo to najchętniej angażują się w inicjatywy dobroczynne. Kto czerpie najwięcej satysfakcji z pomagania innym i komu ofiarowuje wsparcie?
Na niezbyt długiej liście znalazło się szesnaście ulic z różnych osiedli. Tej sprawie będą się dzisiaj przyglądać radni na ostatniej sesji w tym roku.
Pieniądze - zgodnie z decyzją radnych - zostały zwrócone w grudniu. Niemal 380 tys. zł, które straciliśmy, to część subwencji oświatowej, którą nasz samorząd dostał z budżetu państwa.
Lipkusz to jedno z nowszych koronowskich osiedli, po prawej stronie prowadzącej do Pieczysk alei Jana Pawła II.
Inowrocławscy radni Prawa i Sprawiedliwości zwrócili uwagę, że przyszłoroczne dochody powiatu są mniejsze o kilka milionów od tych z ub. lat.
Zdaniem opozycyjnego radnego Bartosza Nowackiego budżet powiatu mogileńskiego jest mało optymistyczny, a będzie jeszcze gorzej.
Jak co roku solecki ratusz zaprosił swych najzacniejszych obywateli na spotkanie noworoczne. Również radnych minionych kadencji, przedsiębiorców, społeczników, ludzi kultury, sportu itp.
Radni PO i PiS głosowali za przyjęciem poprawionego projektu.
Czy się to komuś podoba czy nie, 10 stycznia po raz 24 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariuszy nie zabraknie również w Chojnicach.
Czasami dobrze jest się wymienić...ziemią, by zaspokoić potrzeby mieszkańców. Najczęściej nowe tereny w gminie Chojnice służą jako miejsca do parkowania.
Wczoraj rada miejska przyjęła budżet na przyszły rok. Plan naprawczy daje pewne efekt, bo zapisano w budżecie nadwyżkę. Ale są też problemy.
31 grudnia 1934. Ukazał się ostatni krakowski numer dziennika "Czas". Z powodów finansowych redakcja przeniosła się do Warszawy. Był to schyłek tego ważnego niegdyś pisma. „Czas” nigdy nie odzyskał znaczenia
To był udany czas dla regionalnej lekkoatletyki oraz CWZS Zawisza Bydgoszcz. Mamy najlepszy klub w Polsce szkolący młodzież i wiodący lekkoatletyczny związek w kraju.
Rozmowa z Piotrem Kieruzelem, piłkarzem, obrońcą Chojniczanki Chojnice.
Radni zajmą się dziś budżetem Lipna. Ostatnio pełne ręce roboty ma też policja.
Na osiedlu Reymonta pierwsze kamery już są. Rozpoczął się także montaż tych urządzeń na osiedlu Sikorskiego. W przyszłym roku - ciąg dalszy.
We Włocławku odbędzie się sylwester z grami planszowymi. W święta Bożego Narodzenia nie wszyscy byli spokojni.
Do połowy stycznia nie pojedziemy nowymi Swingami przez linię tramwajową do bydgoskiego Fordonu. Na razie układ komunikacji nie zmieni się.
Węzeł przesiadkowy przy placu 18 Stycznia czynny jest od trzech miesięcy. Pasażerowie jednak nie korzystają z kładki biegnącej nad torami.
Kilka ostatnich dni - na drogach - było dość spokojnych. Nowomiejscy policjanci pracowali przy pięciu zdarzeniach drogowych. Nikt nie zginął.
W I LO w Brodnicy powołano drużynę harcerską. Opiekunem został - Wojciech Sobieszczyk (nauczyciel biologii), a drużynową - Karolina Wielgat - z klasy III c.
Na początku roku na bydgoskich Wyżynach zacznie się budowa nowej siedziby NFZ. Przetarg wygrał Alstal, całość będzie kosztować ponad 17 mln zł.
Nowoczesny, Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Sulnówku to dobre miejsce do edukacji ekologicznej.
Nie udało się nikomu wymyślić lepszej formy oceny wniosków w Chojnicach.
W powiecie mogileńskim trwają przygotowania do 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I nie tylko,
Pula pieniędzy na budownictwo czynszowe we Włocławku została zwiększona.
Mieszkańcy Lublina, Mławy czy Kościerzyny nie płacą za bilety. W Toruniu nie ma na to szans. Miasto nie zrezygnuje z opłat komunikacyjnych. W planach ma jednak rozszerzenie istniejących ulg.
Grudziądzanin wydał nową książkę. Właśnie trafiła do księgarń.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.