Mija 30 lat od tragicznej śmierci biskupa Wilhelma Pluty, pierwszego ordynariusza Kościoła na naszych ziemiach. Trwa już proces wyniesienia go na ołtarze, a wyraźny znak do tego, by uczynić go błogosławionym, dał Jan Paweł II.
O to, czy trzynastki wypłacać, czy nie, powinno się zapytać przede wszystkim podatników - przekonuje Jerzy Fabiś, burmistrz Kargowej.
Politycy politykują, niektórzy nawet pod wiater plują, posłowie, prawy i lewy, zgodnie młócą same plewy. A zwyczajne ludzie? Normalne ludzie zwyczajnie żyją. Żenią się, mają albo i nie mają dzieci. Mają teściów. Uj!
W 2016 roku władać będzie nami pomysłowa i bystra Małpa. To dobry rok, aby rozwijać swoje umiejętności, podróżować i zdobywać nowe doświadczenia. Za tydzień odkryjemy przed Wami karty Tarota.
Rozmowa z prof. Tadeuszem Godlewskim, politologiem UMK, o możliwości kompromisu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.
Najniebezpieczniejszym zjawiskiem stylistycznym jest nadużywanie takich czy innych form językowych – a to typowych leksykalnych przerywników, a to wyrazów modnych.
Czekamy na listy od Państwa pod adresem e-mail: ar@gazetalubuska.pl
Czekamy na listy od Państwa pod adresem e-mail: ar@gazetalubuska.pl
Czekamy na Państwa opinie pod nr tel. 68 324 30 66.
- Czasami trzeba być nieustępliwym i wiercić dziurę w brzuchu władzy. Jeden telefon, drugi, pismo do urzędu... i udało się zorganizować spotkanie z burmistrzem i mieszkańcami - mówi sołtys Przybymierza Roman Balak.
Twoje dziecko nie ma co robić podczas ferii? Sprawdź, jakie organizowane są zajęcia w Twojej okolicy. Przedstawiamy zimowy rozkład na drugi tydzień.
Po pożarze szkoły w Lipinkach, do którego doszło dwa i pół tygodnia temu, należy zadać sobie pytanie co dalej? Budynek wymaga zabezpieczenia, a do sławskiego magistratu wpłynęło już pismo od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, które...
Przypomnijmy: darmowe komputery wraz z dostępem do internetu trafiły niemal rok temu do 150 mieszkańców Nowej Soli, w ramach programu, który miał przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu w naszym mieście. Za blisko dwa miliony złotych udało się...
Aż o 545 osób zmalała populacja Głogowa przez ostatni rok. Większość mieszkańców to osoby urodzone jeszcze w latach 50.
Robienie z mieszkania meliny - tak w skrócie można uzasadnić pierwszą eksmisję, jaka miała miejsce w „socjalach” na ul. Wróblewskiego w Nowe Soli. To efekt polityki magistratu określanej jako „zero tolerancji”.
Jak informuje nowosolski magistrat, poza największą tegoroczną inwestycją drogową, o której już pisaliśmy, czyli remontem ul. Ciepielowskiej (szacunkowy koszt to sześć milionów złotych), równolegle toczą się także działania, związane z przebudową...
O tradycję walczą tak, aż pióra lecą. Dosłownie! Dzięki członkom Cygi znów odbyła się piórnica. A młodzi uczą się gry na koźle.
Około 500 drzew poszło do wycinki w sławskim parku. Liczba może przerażać, ale magistrat uspokaja, że w ogólnym rozrachunku nie jest to wcale tak dużo, a parkowi wyjdzie to tylko na dobre.
Tak zdecydowało ponad 500 głosujących Czytelników „GL”. Za parkiem była zdecydowana większość.
1 stycznia w Zielonej Górze zameldowanych było 134.200 mieszkańców. Hanna i Jakub - to najpopularniejsze imiona urodzonych w zeszłym roku.
Jak działają tężnie? Rozmawiamy z ich znawcą Jerzym Ziółkowskim.
W gminie brakuje wody, głównie w lecie. Dlatego zakład komunalny planuje inwestycje, które to zmienią. I podwyższa ceny, by mieć na nie pieniądze.
Zobacz, co ciekawego w najbliższym czasie czeka nas w Zielonej Górze.
Sprawdź, jakich wydarzeń w nadchodzącym tygodniu nie możesz przegapić w powiecie świebodzińskim
Na remont torów, peronów oraz przejścia między pierwszym a drugim peronem na dworcu PKP PLK chce przeznaczyć prawie 20 mln zł. Roboty mają być zakończone w lipcu br.
Już dziś gmina dopłaca do oświaty około 2,5 mln zł. W przyszłym roku dopłaty mogą być większe. Trzeba będzie bowiem ponosić koszty dowozu dzieci z sołectw, gdzie od września nie będzie można utworzyć pierwszej klasy. W grę wchodzą m.in. takie wsie...
Pierwszy raz po zmianie władzy spotkali się wiceszefowie polskiego i rosyjskiego MSZ. Rozmawiali m.in. o zwrocie wraku Tu-154.
Ośmiu kandydatów z terenu powiatu krośnieńskiego walczy o tytuł menadżera roku. Możesz pomóc im wygrać. W jaki sposób?
Rozpoczęły się konsultacje z mieszkańcami gmin w sprawie zmiany nazwy powiatu krośnieńskiego. Co przyniesie zmiana? Czy są jakieś minusy? O to ludzie pytają na spotkaniach najczęściej.
Młodzi muzycy z Gubina osiągają sukcesy. To m.in. zasługa nauczycieli. Rozmawiamy z Edmundem Rodziewiczem z miejscowej szkoły muzycznej.
Święta już dawno za nami i wydawać by się mogło, że czas obsypywanie prezentami już się skończył. Nie dla dzieci ze świetlicy przy ul. Gdańskiej. Najpierw maluchy dostały ogrom prezentów, które ufundowali nasi Czytelnicy, biorący udział w...
Nic tak nie koi kibica, jak zwycięstwo drużyny, za którą trzyma kciuki. Aktualnie trzymam kciuki - mam nadzieję, że Wy także - za piłkarzy ręcznych, więc trzy wygrane na bardzo dobry początek mistrzostw Europy były miodem na moje serce. I całe...
Zastanawia mnie zawsze, ilu to pojawia się krytycznych recenzentów i tzw. dobrych doradców, kiedy mleko już jest rozlane. Przyszło mi to na myśl, kiedy wysłuchałam na jednej z lokalnych anten debaty samorządowców różnych opcji nad decyzją...
Rośnie zainteresowanie konsumentów olejem lnianym, dlatego również w województwie kujawsko-pomorskim przybywa rolników zainteresowanych uprawianiem roślin odmian oleistych.
Od 14 lat emeryt z Gdańska rozdaje w tramwajach i autobusach kolorowe kartki z wierszami. Dziękuje w ten sposób za ustąpienie miejsca osobom starszym, inwalidom, kobietom w ciąży.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.