Trwa rywalizacja o tytuł Menadżera Roku 2015

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Prywatne
Łukasz Koleśnik

Trwa rywalizacja o tytuł Menadżera Roku 2015

Łukasz Koleśnik

Ośmiu kandydatów z terenu powiatu krośnieńskiego walczy o tytuł menadżera roku. Możesz pomóc im wygrać. W jaki sposób?

Na kandydatów można głosować za pomocą SMS-ów wysyłanych na nr 72355, w treść należy wpisać odpowiedni prefiks i nr kandydata. Głosowanie trwa do 3 lutego. W powiecie krośnieńskim znalazło się ośmiu kandydatów, po czterech w obu kategoriach - instytucje i biznes. Przedstawianie zacznijmy od tych pierwszych.

Tomasz Miechowicz jest dyrektorem Centrum Artystyczno-Kulturalnego Zamek w Krośnie Odrz. Za główny cel stawia sobie budowanie wielosektorowej współpracy swojej instytucji z lokalnym środowiskiem. Pan Tomasz jest również członkiem stowarzyszenia Skarpa oraz radnym powiatu krośnieńskiego. Obecnie plasuje się w pierwszej piątce plebiscytu.

Nie tak daleko za dyrektorem CAKjest Robert Siegiel. Dyrektor szkoły podstawowej nr 3 w Gubinie jest też prezesem Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego VOLLEY Gubin. Udało mu się między innymi wprowadzić swój zespół do drugiej ligi.
Następny kandydat jest dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu w Gubinie dopiero od roku. W tym czasie Jacek Czerepko pokazał, że ma wiele pomysłów na prowadzenie ośrodka. Wprowadził między innymi na basenie aquacycling, czyli rower w basenie. Poza tym jest prezesem rejonowego WOPR. Pozyskuje wiele pieniędzy unijnych.

Ostatnim z kandydatów w kategorii instytucja jest Joanna Szymańska kierownik Powiatowego Ośrodka Wsparcia Integracja w Krośnie Odrz. Od wielu lat pomaga osobom niepełnosprawnym i nieprzystosowanym, wynajduje coraz to nowsze sposoby na ich aktywizację. Chociażby ostatni projekt, związany z remontowaniem mieszkań podopiecznych, w których czynny udział biorą oni sami.

W kategorii biznes blisko podium jest Kamil Kuśnierek z Gubina. Znany przede wszystkim jako społecznik, prezes stowarzyszenia Esquadra. Ma jednak firmę budowlaną ECO Construction, wdraża projekty przyjazne środowisku. Portfolio spółki obejmują głównie projekty mieszkaniowe, biurowe oraz magazynowe. Firma inwestuje także w odnawialne źródła energii. W powiecie krośnieńskim posiada nieruchomości przeznaczone pod inwestycje o łącznej powierzchni ponad 70 tys. mkw. Obecnie działa przy inwestycji „Osiedle Gubinek”.

Dawid Kaczmarek, menadżer w klubie muzycznym Vip Club Gubin, od początku swojej działalności wspiera wszelkie lokalne akcje charytatywne. Głównie te, które mają na celu pomoc dzieciom z biednych rodzin. Na wszystkie imprezy dla najmłodszych, które odbywają się w klubie, zapraszani są m.in. wychowankowie z domu dziecka. Ponadto jego klub rozwija się z niesamowitą prędkością. Każdego roku pojawiają się nowe imprezy dla młodzieży, podczas których występują coraz większe gwiazdy.

Trzecim nominowanym jest Kazimierz Barczuk z Dąbia, który ma kilka firm. Jedną z ostatnich, które otworzył w swojej miejscowości, jest Centrum Ogrodnicze Wesoły Ogród, które dobrze prosperuje i w którym pracują miejscowi. Poza tym zajmuje się transportem, robotami budowlanymi, ma też duże gospodarstwo rolne.
Ostatnim z kandydatów jest dobrze znany wszystkim mieszkańcom Andrzej Iwanicki z Gubina, właściciel zakładu meblowego. To największy inwestor na terenie powiatu krośnieńskiego, który bardzo często udziela się charytatywnie, wspiera działalność miejscowych stowarzyszeń i klubów sportowych.

Menadżer roku 2015 - Biznes

Menadżer roku 2015 - Instytucja

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.