Wczoraj nad Słupskiem zawisł smog. Zanieczyszczenie powietrza PM10 przekroczyło 345 proc. normy. Złym powietrzem pooddychamy aż do czwartku.
Ponad połowa poznaniaków mieszkających w lokalach komunalnych powinna płacić wyższy czynsz. Czy zmieni to nowelizacja ustawy przygotowywana przez ministerstwo infrastruktury i budownictwa?
W tym roku rozpocznie się budowa Rataje Parku. Jeszcze w styczniu spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie planuje ogłosić przetarg, który wyłoni wykonawcę robót. Inwestycja ma zakończyć się w połowie przyszłego roku.
Gotycki tryptyk umieszczony na ścianie Kaplicy Piastowskiej pochodzi z pierwszej połowy XVI wieku. Jest więc rówieśnikiem świątyni w obecnym kształcie. Kiedy go zamknąć, ukazuje nową, nieznaną wcześniej twarz.
Romuald Kulik, opolski pasjonat historii, otrzymał zgodę na spenetrowanie georadarem bunkra Mordechaja Anielewicza. 8 maja 1943 roku dowódca powstania w getcie zginął tu wraz z innym żydowskimi bojownikami.
Podjęcie pracy w kluczborskim gimnazjum było dla Johanna Jacoba Oeriego szokiem.
Skazany za korupcję Tadeusz Bąbelek, były szef wielkopolskich aptekarzy, jednak będzie miał sprawę dyscyplinarną. Do sądu aptekarskiego wpłynął wniosek o jego ukaranie za domaganie się dużej łapówki. To zwrot w sprawie, bo w zeszłym roku rzecznik...
W tym roku mija 120 lat, odkąd zaczęła się ukazywać „Copocka Gazetka Kąpielowa”. Jej wydawcą był Józef Kulerski, znany działacz społeczny i właściciel Domu Polskiego w Sopocie.
Rozmowa z Wojciechem Kościelniakiem, reżyserem, przygotowującym w gdyńskim Teatrze Muzycznym adaptację „Wiedźmina”.
Z dr Martą Żerkowską-Balas, politolog z Uniwersytetu SWPS, rozmawia Tomasz Rozwadowski.
Nadal inwestorzy w dużej mierze decydują o obliczu trójmiejskiego rynku nieruchomości, wybierając różne opcje najmu. Najkorzystniej wypada kombinacja turysty ze średnimi wymaganiami ze studentem, który zapłaci więcej za standard.
Z prof. Jackiem Jassemem, kierownikiem Kliniki Onkologii i Radioterapii GUMed, autorem Strategii Walki z Rakiem w Polsce, rozmawia Dorota Abramowicz
Ulica 1 Maja w Kożuchowie, na odcinku między Rynkiem a ul. Chopina, jest miejscem specyficznej rezerwacji miejsc parkingowych. Dokonuje się jej cegłami, kartonami, kontenerami od butelek lub wiadrami po farbie.
Słynny „zielony”, o którym ostatnio zrobiło się cicho, znów postanowił dać o sobie znać. Wcześniej wielokrotnie stawał przeciwko inwestycjom prowadzonym przez miasto.
852 kontrole domowych pieców przeprowadzili w listopadzie i grudniu katowiccy strażnicy miejscu. Łącznie w całym ubiegłym roku za spalanie śmieci nałożyli na katowiczan mandaty w wysokości 45,5 tys. zł. W sumie ujawnili 540 takich przypadków. W...
Od tego czasu hamburgery zaczęły wypierać zapiekanki. Ponad 23 lata temu lublinianie żyli otwarciem pierwszego amerykańskiego fast foodu w mieście.
Jestem przekonany, że większość młodszych Czytelników może zastanawiać się, o jaki obiekt chodzi.
Wiatr przegonił smog z Rybnika, ale mieszkańcy mają świadomość tego, że wróg wróci. Dlatego kilkudziesięcioosobowa grupa rybniczan z maskami na twarzach przyszła na rybnicki rynek, by wziąć udział w happeningu - proteście przeciw smogowi....
Krakowski Oddział IPN i „Dziennik Polski” przypominają. 20 stycznia 1957. W Polsce odbywają się pierwsze w czasach „gomułkowskich” wybory do Sejmu. Wbrew nadziejom Polaków obowiązuje jedna lista wyborcza, na której znajdują się kandydaci Frontu...
Lekarka orzekła, że pani Angelice nic nie grozi. W szpitalu okazało się, że jest ciężko chora. To kolejna skarga na panią doktor z ambulatorium. Prokuratura: - Czekamy na zawiadomienia.
Światełko do Nieba w Sosnowcu na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Górce Środulskiej ZOBACZCIE ZDJĘCIA + WIDEO Z DRONA Fantastyczny pokaz fajerwerków, odbywający się na najwyższym wzniesieniu Sosnowca widziany był z odległości wielu...
Karnawałowa Noc Disco Polo w Sosnowcu z Zenonem Martyniukiem była niezapomnianym wydarzeniem. Bawili się razem miłośnicy disco polo w wieku od 6. do 80. roku życia. Lekka, taneczna muzyka i tekst z jasnym przekazem. To przepis na przebój. Przebój...
Mieszkańcy dyskutują o tym, czy przy placu Wolności zbudować kładki dla pieszych nad jezdniami czy zrobić przejście podziemne. Oba te rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników.
Prawie 1600 nauczycieli i ponad 400 pracowników oświaty w regionie przez reformę straci pracę - szacuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. MEN zaś zapewnia, że w Polsce przybędzie 5,5 tys. miejsc.
Budowniczy krośnieńskiego toru żużlowego zmagają się ze śniegiem i mrozem. Koparka ładuje biały puch na samochód, który wywozi go, przez co rosną koszty ambitnego, ale potrzebnego przedsięwzięcia.
Być może Polsce jest potrzebne kolejne lotnisko, ale Podlaskiemu bez wątpienia na pewno.
Przełom roku jest zawsze czasem sportowych podsumowań ostatnich 12 miesięcy. W naszym kraju taki najważniejszy bilans sporządza „Przegląd Sportowy”, a właściwie jego czytelnicy.
Niezadowolenie, ośmieszenie, rozwód, pomyłka - to powody, dla których zmieniamy imiona i nazwiska.
Strażacy gasili wielki pożar bez użycia wody, bo wozy nie miały szansy wjechać na stromą górę. 77-latkowi ogień zabrał wszystko, ale gmina odbuduje mu dom. Pomogą też sąsiedzi.
Bogdan Józefowicz, radny miasta Krosna, ma zastąpić Marka Penara na stanowisku prezesa Karpat Krosno. Penar ma pozostać w klubie w roli sponsora, choć jest kuszony przez ekstraklasową Wisłę Kraków.
Druga część rozmowy z Joanną Agatowską, przewodnicząca rady miasta.
Na Starym Mieście rozebrano jeden z trzech pawilonów handlowych, które wyglądem nie dodają atrakcyjności temu rejonowi Stargardu. Jeden z radnych wyszedł z propozycją, by przy schodach obok galerii handlowej postawić drewniane pawilony handlowe.
Według działaczy lokalnej Nowoczesnej sposobem na ożywienie pierwszego parkingu Parkuj&Jedź może być pomysł zaopatrzenia kierowców, parkujących tam auta w bilety, umożliwiającego bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej.
Rozmowa z ekonomistą dr. Krzysztofem Kaszubą o unijnym dofinansowaniu.
Lubelscy przedsiębiorcy wchodzą w skład polskiej misji gospodarczej. W Izraelu będą promować pomysł na wykorzystanie genetyki w rolnictwie.
Nawet dziś ludzi dotykają takie absurdy urzędnicze, że wyjście z trudnej sytuacji wydaje się niemożliwe...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.