Do redakcji „GL” zgłosił się Waldemar Hensel, właściciel sklepu przy ul. Żeromskiego na zielonogórskim deptaku. – Przyszedłem w piątek rano do pracy i co się okazało? Organizatorzy Winobrania niemal w całości zastawili moją witrynę sklepową...
Mieszkańcy osiedla Leśnego, ale nie tylko oni, zaniepokojeni są ogłoszeniem, które pojawiło się na przejeździe kolejowym przy al. Wojska Polskiego. Napisano w nim, że przejazd może być zlikwidowany. Co trzeba zrobić, by się tak nie stało?
Prezydent Jacek Wójcicki przypomniał, że niedawno nazwał teren gorzowskim „złotym pociągiem” i zdanie podtrzymuje. - Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi mamy szansę na inwestorów. Jako miasto zrobimy wszystko, by ich pozyskać - zapewnił. I wręczył E....
Burza się rozpętała po interpelacji złożonej w sprawie sprzedaży mieszkań komunalnych, jaką do władz miasta, skierowała radna Katarzyna Owoc-Kochańska. Wprawdzie grzmiało już kilka lat wcześniej, ale tym razem sprawa trafiła do prokuratury.
Wiosną 2021 r. oddział intensywnej terapii będzie dwa razy większy niż teraz. A w szpitalu będą robić przeszczepy szpiku. Właśnie ruszyła kolejna rozbudowa szpitala. My do niej dołożyliśmy... nie cegłę, ale gazetę.
Reprezentant Polski Bartosz Zmarzlik mistrzem świata - to zdanie brzmi wspaniale, ale by to wybrzmiało jeszcze bardziej, te słowa muszą zamienić się w stan faktyczny. Do tego droga jest już krótsza, ale cały czas daleka.
Podczas prac kanalizacyjnych uszkodzono stuletni budynek mieszkalny. - Codziennie, gdy się budzimy, sprawdzamy, gdzie są kolejne uszkodzenia - denerwuje się Robert Gzowski. - Żyjemy w strachu, co chwilę ktoś przychodzi i to ogląda, ale nikt nam...
Dzień jak co dzień. Na przystanku PKS ok. 20 mieszkańców czeka na autobus do Zielonej Góry. Ten nie dojeżdża. Pasażerowie próbują zasięgnąć informacji na dworcu. Tej jednak nie dostają...
Skorupy. Wieś w środku miasta. Taki tytuł nosi film dokumentalny Tomasza Wiśniewskiego, który możemy oglądać w Galerii im. Sleńdzińskich. Mieszkańcy Skorup opowiadają o swoich przodkach oraz historii dzielnicy. Oddajmy im głos.
31-letni mieszkaniec Białegostoku usłyszał zarzuty m.in. posiadania pornografii dziecięcej oraz nakłaniania dzieci poniżej 15. roku życia do seksu.
W naszych piecach nie można już palić węglem brunatnym, miałem czy niesezonowanym drewnem. Jak dostosować się do nowej uchwały antysmogowej? Można np. ubiegać się o dotację na wymianę pieca.
Lubelski NFZ ogłosił w ostatnim czasie konkursy na prowadzenie gabinetów ginekologicznych na obszarze 17 gmin. Nie zgłosił się żaden chętny lekarz. Co oznacza, że „białe plamy” na Lubelszczyźnie nadal pozostaną.
Posługiwali się chloroformem lub eterem. Efekt był taki sam jak w przypadku stosowanej dziś pigułki gwałtu. Ofiara zapadała w głęboki sen i budziła się bez pieniędzy i pamiątkowego zegarka z dewizką. Czasami w ogóle się nie budziła.
Szymon ma 5 lat i jak każde dziecko lubi dmuchawce, watę cukrową i malowanie twarzy. Takie atrakcje będą na festiwalu charytatywnym, który odbędzie się w piątek w Przecławiu koło Pamiątkowa. Akcja ma pomóc małemu pacjentowi w walce z ciężką...
Grzegorz Flasza ostatnie 7 lat grał w Norwegii. Chciał wrócić do Polski i szukał klubu w całym kraju, ale ostatecznie trafił do rodzinnego miasta czyli Ropczyc.
Mało kto wie, kim był pierwszy polski żołnierz, który poległ w czasie II wojny światowej. To kapral Piotr Konieczka, który zginął na posterunku granicznym w Jeziorkach koło Piły około godz. 1.40, czyli trzy godziny przed pierwszymi strzałami na...
Billboardy szkoły wyższej, które można pomylić z wyborczymi. Gazetka przypominająca „Kurier Lubelski” czy agitacja ministra w urzędzie miasta.
Poznańskie lotnisko Ławica do tej pory wydało na odszkodowania za hałas ponad 55 mln zł. To więcej niż wszystkie inne polskie lotniska razem wzięte. Dlaczego tak się dzieje? Przedstawiciele Ławicy przekonują, że wszystkiemu winne są opinie...
Zaczął się nowy rok szkolny. W szkole coraz częściej pojawiają się... gry planszowe. Że relikt poprzedniej epoki? Że w dobie komputerów i smartfonów nikogo nie zainteresują? Nic bardziej mylnego!
Rozmowa ze środkowym Asseco Resovii Rzeszów, Marcinem Możdżonkiem.
To było ładne popołudnie. Państwo Bednarzowie z rodziną siedzieli przed domem i pili kawę. Nagle rozległy się trzaski w zaroślach, blisko domu. Pan Rafał postanowił sprawdzić, co to jest.
Na karę czterech lat pozbawienia wolności, bez zawieszenia, oraz zapłatę 50 tys. złotych zadośćuczynienia dla pokrzywdzonego Michała Juchy skazany został Krzysztof Z. ps. Cyklop”. Wyrok, który zapadł przed Sądem Okręgowym w Przemyślu, jest...
Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu 2019 r. wzrosły w ujęciu rocznym o 2,8 proc. - wynika z szybkiego szacunku Głównego Urzędu Statystycznego.
Na rowerze zjeździł prawie cały świat. Tadeusz Matwiejczyk jest emerytowanym pedagogiem szkolnym oraz honorowym prezesem Miejskiego Koła Turystyki Rowerowej Relaks w Lubartowie.
Inteligentny system zarządzania ruchem mają już u siebie Gliwice. Pracują nad swoimi systemami Katowice czy Chorzów. Jednak Śląsk to zespół naczyń połączonych. Aby kierowcy nie stali w korkach po jednej stłuczce, potrzebny jest zintegrowany...
Mieszkańcy trzech grunwaldzkich osiedli przekazali Zarządowi Dróg Miejskich listę ośmiu przejść dla pieszych, gdzie ich zdaniem należy wprowadzić dodatkowe rozwiązania zmuszające kierowców do zwolnienia przed pasami.
Na ul. Gdańskiej po parzystej stronie, w pobliżu skrzyżowania z ul. Słowackiego znajdują się trzy miejsca przeznaczone do parkowania samochodów osób niepełnosprawnych. Sęk w tym, że nie wszystkim łatwo jest na nie wjechać.
Otwarto najnowsze i najnowocześniejsze przedszkole w Świnoujściu. Znajduje się przy ul. Bydgoskiej i już uczęszcza do niego 180 dzieci. To obiekt na miarę XXI wieku!
Mieszkańcy Siernieczka walczą o życie bez towarzyszącego im niemal codziennie fetoru. Mają wsparcie radnych. Rękę wyciąga też Remondis.
Niedaleko Stargardu jest niebezpieczny odcinek drogi krajowej numer 10. W pobliżu stacji paliw będzie ograniczenie prędkości
Są kobiety, które walczą nie tylko o swoje życie. Walczą przede wszystkim o to, by Polki miały dostęp do najnowszych metod leczenia nowotworów.
Brak rąk do pracy powoduje, że niektóre firmy nie są w stanie wykonać zleceń w terminie. Ale nie w każdym powiecie na Pomorzu bezrobocie jest niskie.
Zachęcaj dziecko do ćwiczeń na lekcjach wychowania fizycznego. Dawaj dobry przykład, bo brak ruchu ma fatalne konsekwencje. Czas spędzony przy biurku, niech nie będzie szkodliwy dla postawy i wzroku.
Collegium Medicum UMK otrzymało unijne wsparcie w kwocie 2,51 mln zł na modernizację głównej siedziby uczelni przy Jagiellońskiej 13.
Tłok na korytarzach, ciasnota w salach i brak czasu na zajęcia dodatkowe - na to skarzą się pierwszoklasiści z toruńskich ogólniaków.
Z prof. Aleksandrem Nalaskowskim, pedagogiem z UMK rozmawia Paulina Błaszkiewicz.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.