Popijaliśmy kawę przed domem w Birczy. Odwiedził nas niedźwiedź. Zamarliśmy z przerażenia [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Norbert Ziętal
Norbert Ziętal

Popijaliśmy kawę przed domem w Birczy. Odwiedził nas niedźwiedź. Zamarliśmy z przerażenia [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal

To było ładne popołudnie. Państwo Bednarzowie z rodziną siedzieli przed domem i pili kawę. Nagle rozległy się trzaski w zaroślach, blisko domu. Pan Rafał postanowił sprawdzić, co to jest. - Usłyszałem ryk. Taki, że aż zamarłem z przerażenia — opowiada. Uciekli do domu i nie wychodzili do rana.

- Zastanowiło nas dziwne zachowanie zwierząt. Wiewiórki, kuny zaczęły uciekać. Kot się najeżył i zaczął wycofywać tyłem. Mąż z moją siostrą chcieli sprawdzić z jakiej przyczyny. Uszli zaledwie kilka metrów i powstrzymał ich potężny ryk. Natychmiast się wycofali — wspomina Anna Bednarz.

Urokliwy dom państwa Bednarzów znajduje się w niedalekiej odległości od ruchliwej drogi krajowej 28 z Przemyśla w Bieszczady. Jest tutaj dość gęsta zabudowa, dom niemal przy domu. Może z pięćset metrów do rynku w Birczy. Dom znajduje się na wzniesieniu, za nim jest jeszcze spora górka, a za nią duża szkółka leśna, później las. W odległości ok. 20 - 30 metrów od domu są gęste zarośla, w sam raz, aby się w nich ukryć. Pomiędzy domem i zaroślami jest przystrzyżony trawnik, pośrodku przecina go niewielki rowek, do odprowadzania deszczówki.

- Idziemy sprawdzić, co to może być. Doszliśmy zaledwie do tego rowka, a on ryknął. Jakby dam nam znak, ostrzeżenie, że tutaj jest granica, do której możemy się zbliżyć. Dalej nam iść nie wolno. Natychmiast się wycofaliśmy. Przerażeni przez wieczór i noc nie wychodziliśmy z domu.

— opowiada pan Rafał.

Dopiero następnego dnia ostrożnie poszedł w zarośla sprawdzić, co mogło go tak nastraszyć. Podejrzewał, że mógł to być niedźwiedź, ale wolał się upewnić.

W dalszej części artykułu:

 • dlaczego niedźwiedź podszedł tak blisko domu?
 • o niedźwiedziach w internecie
Pozostało jeszcze 61% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Norbert Ziętal

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.