Oficjalnie otwarty został nowy komisariat policji w Wojkowicach, wybudowany od podstaw przy ul. Proletariatu 7. Wygląda podobnie jak ten oddany do użytku w 2018 r. w Szczyrku, a policjanci z Wojkowic będą czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców...
Po raz kolejny już na początku maja w Cieszynie odbędzie się przegląd „Kino na Granicy”. Ta niezwykle popularna w Polsce i Czechach impreza co roku ściąga nad Olzę setki kinomanów. Organizatorzy powoli ujawniają pierwsze informacje dotyczące...
40-letni Tomasz C. skrępował, a następnie przy użyciu noża pozbawił życia 57-letnią kobietę. Do zabójstwa doszło w Żorach. Zwłoki kobiety w mieszkaniu na osiedlu Pawlikowskiego odkryły sąsiadki. Podejrzany rybniczanin usłyszał już zarzut zabójstwa.
Czuję się jak kapitan fantastycznej drużyny. Jej najważniejszym celem jest wygrana Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w wyborach prezydenckich - mówi Borys Budka, nowy szef PO. Poseł ze Śląska został szefem największej partii opozycyjnej z poparciem...
Część mieszkańców gminy Zabór posiadających przydomowe oczyszczalnie skarży się, że gmina chce przekazać im te obiekty na własność. – To próba pozbycia się problemu! – komentują.
Ponad 11,6 tys. ton polskich jabłek każdego roku płynie na Wyspy Brytyjskie. Lubelscy sadownicy obawiają się, że zapowiadany brexit może uderzyć w ich interesy.
Ciepła zima i brak opadów uniemożliwiają odbudowę deficytu wody w glebie. Jak przewidują specjaliści, w tym roku można spodziewać się suszy, która będzie miała wpływ na sytuację w rolnictwie.
Szczecinecki szpital - jak tlenu - potrzebuje gotówki. Skumulowane straty spółki szpitalnej w Szczecinku za ostatnie 4 lata (dokładnego bilansu roku 2019 jeszcze nie znamy) przekroczą grubo ponad 20 mln zł.
– W strategii rozwoju województwa sześć przedsięwzięć ma lokalizację w Zielonej Górze, a żadne w Gorzowie – wytykają marszałkowski władze Gorzowa. Właśnie skrzyknęły gminy z północy, by za kilka lat pieniądze nie przechodziły koło nosa.
Lubuska policja zapowiada jeszcze więcej kontroli na drogach.
Obecnie na przystankach Miejskiego Zakładu Komunikacji jest 26 elektronicznych tablic na 17 przystankach. Niedługo będzie ich 82 na 73 przystankach. Gdzie konkretnie pojawią się te udogodnienia dla pasażerów?
Na przebudowę Ratuszowej w Żaganiu, miasto pozyskało 60 procent dofinansowania z funduszu dróg.
Dokładnie 440 tysięcy złotych - tyle wynosi roczny kontrakt od Narodowego Funduszu Zdrowia na stacjonarną rehabilitację kardiologiczną we włocławskim szpitalu.
Zuzia ma dwa latka i prawie trzy miesiące temu wykryto u niej nowotwór. Leczenie neuroblastomy kosztuje jednak 800 tys. zł. Wielkie serce gorzowianie okazują regularnie. Niech teraz będzie tak samo
Skończyła się koalicja w zarządzie powiatu, którą tworzyli radni Wadima Tyszkiewicza z radnymi Platformy Obywatelskiej. – Nie rozdaję kart – odpowiada senator Tyszkiewicz, gdy pytamy, czy miał z tym coś wspólnego.
Maryla Rodowicz: Na Podlasiu publiczność jest wspaniała. Mogłabym tu grać co tydzień
Niepełnosprawny intelektualnie Dawid nie ma w mieszkaniu gazu, prądu, ani ogrzewania. Woda jest tylko zimna. To pokłosie pożaru u sąsiadki z góry, do którego doszło 20 grudnia wieczorem w budynku wielorodzinnym przy ul. Konstytucji 3 Maja.
Ostatnie lata wpłynęły na wzrost naszego poczucia stabilności i bezpieczeństwa. Dlatego każdy większy ruch cen, nawet z naturalnych powodów, powoduje poczucie zagrożenia. Mamy z nim do czynienia znowu co najmniej od roku.
O Eugenii Pol na początku lat 70. mówiła cała Łódź. Intendentka z przyzakładowego żłobka miała się okazać oprawcą polskich dzieci z niemieckiego obozu przy ul. Przemysłowej. Jak było naprawdę?
- W Polsce co roku ponad 3300 kobiet dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. Co drugiej nie udaje się pomóc. Umieralność kobiet spowodowana tym nowotworem jest u nas o 70 proc. wyższa niż w krajach UE - mówi Agnieszka Dylik.
Tiry do miasta? Nigdy! - burzą się augustowianie i zapowiadają, że jeśli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zmieni swoich planów, to postawią kosy na sztorc.
Minęła kolejna rocznica wybuchu powstania styczniowego. Pierwsze akcje zbrojne rozpoczęły się 22 stycznia 1863 r., ale tylko w kilkunastu miejscach Królestwa Polskiego. Również na Podlasiu Południowym (za Bugiem) i na pograniczu...
O sobie mówi, że ma metr z kapeluszem. Z tyłu wygląda jak pierwszoklasistka, więc gdy się odwróci, zazwyczaj wywołuje wielkie zdziwienie. Bo Marianna Radzewicz z Białegostoku ma 71 lat i jest liliputką.
1 lutego mały Alex Jutrzenka, który choruje na SMA typu I, rozpocznie swoją podróż po lepszą przyszłość. To właśnie tego dnia razem z rodzicami poleci do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpocznie terapię genową. O tym, jak obecnie czuje się Alex, jak...
Nie wiesz co zrobić z starymi oponami, pralką i telewizorem? Zawieź je do nowego ekoportu. Tam bez problemu pozbędziesz się niepotrzebnych przedmiotów, które mogłyby zanieczyszczać nasze środowisko naturalne.
Polowania na dziki będą mogły odbywać się na jeszcze większą skalę niż dotychczas. Tak może się stać, gdy wejdzie w życie przyjęta przez parlament specustawa w sprawie ASF. Ekolodzy: nowe przepisy nie pomogą walczyć z zarazą, są wręcz niebezpieczne.
Wystarczy, że nie ma wiatru, a wyjście z domu równa się ryzyku wdychania licznych szkodliwych substancji. Dr Krystyna Słodczyk, ekolożka z Opolskiego Alarmu Smogowego wskazuje sposoby jak sobie z tym radzić. - Jednak bez rozwiązań systemowych...
Greenwashing to marketingowe ekościemy. Firmy „zazieleniają się”, by zjednać sympatię organizacji proekologicznych, a także klientów, którzy są coraz bardziej świadomi negatywnego wpływu koncernów na środowisko naturalne. Niestety, nierzadko...
- Będziemy stosować uchwałę Sądu Najwyższego - zapowiadają sędziowie Sądu Apelacyjnego w Szczecinie. I bronią sędziów wybranych przez nową Krajową Radę Sądownictwa. To może pomóc uniknąć chaosu.
To już tydzień od wielkich obchodów 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski. Zbiegły się z prekampanią przed wyborami prezydenta RP, ale kandydatami w mieście nie obrodziło.
Zręcznościowe gry na konsolach i komputerowych ekranach to dziś już klasyka. Kiedy się w Bydgoszczy pojawiły po raz pierwszy, całkowicie opanowały młodzież.
Małżeństwo przeżyło kryzys, kiedy kobieta odeszła z kochankiem i wyjechała za granicę. Potem wróciła, ale do kłótni domowych dochodziło coraz częściej. Aż w końcu emocje sięgnęły najwyższego, skrajnego pułapu...
Coraz więcej przypadków cofniętych liczników w samochodach. To już są sprawy prowadzone przez policję. Czasami inny przebieg auta nie jest karalny.
Kujawsko-pomorscy policjanci podsumowali wstępnie 2019 rok. Mają dobrą sytuację kadrową i chwalą się wysoką wykrywalnością przestępstw. Znacznie gorzej było na drogach.
Janina J. od dziecka lubiła czynić „magiczne” sztuczki, które prezentowała w domu i wśród rówieśników. Miała duży dar zręczności, a systematycznie kształcony z czasem doprowadził ją do pracy w charakterze iluzjonistki.
Z Karoliną Kuszlewicz, adwokatką zaangażowaną w obronę praw zwierząt, rozmawiamy m.in. o konstytucji i niebezpieczeństwach, jakie niesie specustawa, zwana lex Ardanowski.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.