Prezydent Rafael Rokaszewicz zapowiedział, że miasto będzie się starało pozyskać pieniądze na budowę teatru z unijnych funduszy. Czasu na złożenie wniosku jest jednak niewiele.
Rok temu Stal Gorzów sprzedała 5.325 karnetów, w tym już pobiła wynik ze sprzedaży zamkniętej. Czyżby nowy skład nakręcał koniunkturę?
Rozmowa z prof. Pawłem Malendowiczem, politologiem UKW, o jutrzejszej wizycie premiera Davida Camerona w Warszawie.
W ubiegłym roku pojechałem do pewnej wsi pod Włocławkiem realizować reportaż na temat zbrodni. Wcześniej byłem tam tylko raz, dobrych kilkanaście lat temu. Widok był przygnębiający, bo poczułem się, jakbym nigdy nie wyjechał.
Intelektualiści z Łodzi chcą imprezy u siebie, Toruń deklaruje, że też przygarnąłby festiwal, Bydgoszcz z kolei nie chce go stracić.
W Michałowicach powstał film promujący hymn Światowych Dni Młodzieży i gminę. Pokazuje wędrówkę pielgrzymów z Więcławic z sanktuarium św. Jakuba Apostoła do Łagiewnik.
Inicjatorem akcji rejestracji szpiku jest znajomy Martiny z Serocka - Wojciech Lucjan Chmieliński - który żyje dzięki przeszczepowi
12 lutego pojawią się nowe 200-złotówki, m.in. z ułatwieniami dla niewidomych, a być może w przyszłym roku zapłacimy banknotem 500 zł.
Grupa studentów z Zielonej Góry w podróż dookoła świata wyruszyła 29 maja 2015 r. Jako pierwsi chcą przejechać glob w wielkim stylu - wysłużonym i bardzo klimatycznym "Ogórkiem". Mają za sobą już 8 miesięcy podróży i każdy kolejny dzień zbliża ich...
Ludność Polski kurczy się z powodu emigracji, ale też dlatego, że więcej z nas umiera, niż się rodzi. Dzietność Polek jest niska. Jak to zmienić? Odpowiada prof. Jolanta Kurkiewicz, demograf PAN.
Nasi mali Czytelnicy walczą o tytuł Miss i Mistera Karnawału. Specjalnie na tę okazję, najmłodsi przebrali się za wróżki i superbohaterów.
Są pieniądze na usuwanie azbestu.
Czekamy na Państwa komentarze i opinie pod nr tel. 68 324 30 66.
W ostatnich meczach lubuskiej drugiej ligi futsalu dwa kolejne (dokładnie dziewiąte i dziesiąte w sezonie) zwycięstwa odnieśli zielonogórzanie. Tym samym ekipa MOSiR-u AZS UZ umocniła się na pozycji lidera tabeli (jak do tej pory nie zaznali...
Marian P., były już radny gminy Żary i ostatnio jej przewodniczący stracił mandat. Wszystko za sprawą ciążącego na nim karnego wyroku.
1 lutego rozpoczęły pracę powiatowe komisje lekarskie. W województwie jest ich 24. Odwiedziliśmy jedną z nich - w Aleksandrowie Kujawskim.
Szczegóły programu rządowego są znane. Przedstawiciele samorządów mają jednak wątpliwości. Ich zdaniem może zabraknąć pieniędzy.
Miał być spektakularny łomot naszych, a skończyło się bardzo wyrównanym pojedynkiem, w którym nasi pokonali murowanych faworytów.
Szczegóły programu rządowego są znane. Przedstawiciele samorządów mają jednak wątpliwości. Ich zdaniem może zabraknąć pieniędzy.
- Boisko stoi rok i nic się nie dzieje - zaalarmował nas sołtys Zawady. Okazało się, że musiała ukorzenić się trawa. Obiekt wkrótce będzie oddany.
Niektórzy kierowcy przyjeżdżający z daleka, gubią się w drodze do Gubina. Wszystko dlatego, że niektóre znaki wprowadzają w błąd.
W tym roku zacznie obowiązywać wiele nowych przepisów dotyczących seniorów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze z prawnych nowości, które obejmą emerytów i rencistów.
Czy można starać się o alimenty na dziecko, nie mając rozwodu? Jak się wylicza ich wysokość? Czy zawsze trzeba iść w tej sprawie do sądu? Co sąd bierze pod uwagę? Wyjaśnia adwokat.
Znowu ciekawie w bibliotece. Kreatywne warsztaty nikomu nie pozwolą na nudę. Wręcz przeciwnie, zaangażują w pełni.
Na turniej stawili się entuzjaści tenisa stołowego - dyscypliny, która dzięki comiesięcznym rozgrywkom odradza się po latach w Żninie.
To było osiemnaste spotkanie rolnicze w Zespole Szkół Licealnych i Agrotechnicznych. Było zainteresowanie, mówiono o nowinkach.
O likwidacji szkoły będą rozmawiać jutro. Radni podejmą uchwałę intencyjną jeszcze przed konsultacjami. - Będzie już pozamiatane - mówi sołtys.
Wczoraj przed sądem pracy była kolejna odsłona sprawy Jolanty Lipskiej. Zeznawali świadkowie. Zabrakło m.in. burmistrz Fierek. Była na sprawie karnej wytoczonej jej przez BS Czersk.
Samorządowcy z gminy Chojnice i z Brus mieli już okazję przywitać się z nowym wojewodą pomorskim. Pierwsze koty za płoty.
Od początku bieżącego roku w żnińskim starostwie obowiązuje nowy regulamin organizacyjny. Związane jest to z utworzeniem Powiatowego Zespołu Oświaty.
50 lat wspólnego pożycia małżeńskiego to jubileusz szczególny. Świętowali go Bogusława i Grzegorz Pawlakowie.
Sprawdziliśmy, jakie imiona najczęściej nadają dzieciom rodzice w pow. inowrocławskim. Trendy są podobne jak w latach minionych.
Wczoraj do Świecia trafiło 20 ton jabłek. Od dziś będą mogli je odbierać potrzebujący, w tym mieszkańcy wsi w gminie Świecie.
Duże kluby są wspierane z samorządowej kasy. I nie są to małe pieniądze. Na dotacje - znacznie mniejsze - liczą też inne organizacje sportowe.
W końcu stycznia zgłoszono do sanepidu 1048 przypadków grypy i grypopodobnych zachowań. - Nie mylmy tej choroby z przeziębieniem - zaznacza Hanna Wolska, powiatowy inspektor sanitarny.
Są problemy z rejestracją do lekarzy w Nowym Szpitalu. Nie pomaga nawet osobista obecność. Zdaniem Czytelniczki brakuje grafików.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.