Minister chwaliła projekt, a opozycja nazwała go oszustwem wyborczym. W Sejmie debatowano nad rządowym programem „Rodzina 500+”.
Rząd przyjął bez poprawek projekt ustawy 75+, która przewiduje bezpłatne leki dla seniorów. Zgodnie z założeniami dostępne będą od września.
W Polsce jest zbyt duże społeczne przyzwolenie na picie alkoholu – podkreślili podczas konferencji w episkopacie specjaliści ds. uzależnień.
Banki tłumaczą, że zmiany w opłatach i prowizjach, w tym ich podwyżki, to normalna sprawa. Podatek bankowy nie ma na to wpływu.
Komisja Wenecka we wtorek, 9 lutego zakończyła pobyt w Polsce. Pod koniec lutego może być już znana jej opinia o nowelizacji ustawy o TK.
To już pewne na 100 proc. Od 12 marca z Gorzowa przez Kostrzyn kursować będą dwa bezpośrednie pociągi (oraz jeden powrotny) do stacji Berlin Lichtenberg.
ekantor.pl Falubaz Zielona Góra od poniedziałku trenuje i wypoczywa w Szklarskiej Porębie. Głównym celem zgrupowania żużlowców jest integracja drużyny.
- Nie ma miłości bez bólu – śmieje się Jerzy Górski, organizator Walentynkowego Zimowego Półmaratonu, który jest już... tuż-tuż.
Marcel Korkuś z Żar za tydzień może pobić rekord Guinnessa w nurkowaniu wysokogórskim. Znamy już jego plan wyprawy.
Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się Wasze pytania dotyczące projektu „Rodzina 500+”. W praktyce znany jest jako program „500 zł na dziecko”. Przeczytaj, kto może dostać te pieniądze.
Od środy (10 lutego) trwa wielka akcja podpisywania i wysyłania kartek do NFZ, MON i dyrekcji wojskowego szpitala w Żarach.
Przyłapany na dopingu Sebastian Szczepański pojawił się w swoim klubie - Kornerze Zielona Góra i złożył wyjaśnienia. Przyznał się do winy.
Odkąd wykryto defraudację pieniędzy z magistratu, minęło już kilka lat. Jednak sprawa kasjerek daleka jest od zakończenia.
Na zakochanych czekają tego weekendu kabareciarze, ale też wokaliści i DJ-e w klubach. W gotowości są także muzycy rockowi.
Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto zasięgnąć opinii lekarza, zwłaszcza jeśli dotychczas unikaliśmy ruchu
Nowe mieszkania są średnio o 22 proc. droższe od tych z rynku wtórnego. A mimo to właśnie w Polsce sprzedaje się najwięcej nowych lokali.
Drzwi zewnętrzne drugim nierówne. Bywa, że nawet ich nazwy mylą. Niektóre drzwi są antywłamaniowymi jedynie z nazwy.
Szukając nowej pracy, mało kto zastanawia się nad strukturą firmy, do której aplikuje. Jednak należy wziąć pod uwagę wiele aspektów.
- Jeżeli po wybudzeniu zwierzęta nie otrzymają odpowiedniej ilości pokarmu, to zginą - mówi mówi Agata Leraczyk, lekarz weterynarii.
Mieszkańcom nie spodobał się pomysł zmiany nazwy placu Wileńskiego na plac Zbawiciela. 105 osób było za zmianą, aż 413 za starą nazwą.
- Do zakończenia sezonu grzewczego mieszkańcy bloków w Radoszynie będą mieli gaz i tym samym ciepło - poinformował wójt Skąpego Zbigniew Woch.
- Jechałem do Sulechowa. Widzę, że budują jakiś wiadukt. Co to takiego? - pyta pan Lucjan. - Moglibyście napisać, jak przebiegają prace budowlane na drugiej nitce S3.
Ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych ściśle reguluje zasady dokonywania potrąceń ze świadczeń.
Czy w lasach otaczających gminę Trzebiechów ktoś tworzy dzikie wysypiska? Spokojnie, to efekt porządkowania lasu przez odpowiednie służby.
W styczniu zarejestrowano około 250 przypadków podejrzeń zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne.
Agnieszka Radwańska wycofała się z rozpoczynającego się w poniedziałek turnieju „Dubai Duty Free” (pula nagród 1 mln 734 tys, 900 dolarów).
We wtorek (9 lutego) gabinet wójta Andrzeja Olszewskiego zajęła drobna blondynka. Podjęła jedną decyzję, zwizytowała szkołę i ujęcie wody w Kuczku.
- Dziwię się, że chcą nam wodociąg budować skoro u nas wszyscy mają własne studnie - mówi pani Mirka z Krępy.
Komisja Wenecka we wtorek zakończyła pobyt w Polsce. Pod koniec lutego może być już znana jej opinia o nowelizacji ustawy o TK.
Temat budowy bloków w mieście wywołuje liczne dyskusje. Także my w redakcji odebraliśmy wiele telefonów.
Szeryfowie, piraci, księżniczki, panny młode i zorro. Tak niesamowite i kolorowe postaci można było spotkać w poniedziałek w Karczmie Taberskiej w Janowcu.
W Chodczu przygotowania do sezonu letniego idą już pełną parą. Trwają prace przy remontowaniu pomostów na jeziorze Chodeckim.
Być może już w maju zostanie oddana do użytku nowa loża dla VIP-ów na „Jancarzu”. Sprawdziliśmy, co z innymi obiektami sportu.
Ależ ciekawe zdjęcie dostaliśmy od Leszka Zielewicza, prezesa spółdzielni mieszkaniowej Włókno!
W Gołąbkach zakończyła się druga edycja Grand Prix Trzemeszna. Zwyciężyli Piotr Frydrychowski (biegi) i Waldemar Wolek (nordic walking).
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.